Albania, Chorwacja, Węgry - miejsca, które koniecznie musisz zwiedzić w 2019 roku!

W tym roku postaw na dość niecodzienne kierunki podróży. Kiedy inni będą wybierać się na Maltę lub do Włoch, ty jedź zwiedzać Albanię, Chorwację lub Węgry. To miejsca, które koniecznie musisz zwiedzić w tym roku. Przekonaj się jak dużo atrakcji i pięknych krajobrazów na ciebie czeka.
Albania Albania Pixabay

Albania

Do tej pory Albania nie była aż tak popularna wśród turystów, jednak od kilku sezonów jest ona coraz chętniej odwiedzanym krajem bałkańskim. Przyciąga m.in. niesamowitą różnorodnością krajobrazów - od gór, po piaszczyste, malownicze plaże nad Adriatykiem. Oprócz malowniczych widoków, znajdziesz tam również imponujące zabytki sztuki, które przetrwały czasy średniowiecza oraz imperium osmańskie. Będziesz tam mogła zaznać także spokoju na pięknych, piaszczystych i wcale nie zapełnionych plażach. Po relaksie i kąpieli w morzu, koniecznie musisz zwiedzić m.in. Szkodrę, położoną nad Jeziorem Szkoderskim oraz Tiranę. W Albanii znajdują się również dwa miejsca wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć - Berat, zwany miastem tysiąca okien oraz Gjirokastra - miasto srebrnych dachów.

Chorwacja Chorwacja Helena Sz.

Chorwacja

Chorwacja to bardzo popularny kierunek podróży. Co roku można tam spotkać turystów z całego świata, którzy nie mogą się nadziwić pięknymi krajobrazami i imponującymi zabytkami. Chorwacja jest naprawdę niezwykła, chociażby pod względem zróżnicowania kultur. Mieszkańcy specjalizują się w uprawie wspaniałych winnic, drzew cytrusowych i gajów oliwnych. Ten piękny kraj znany jest przede wszystkim z malowniczych miast, takich jak: Split, Dubrownik, Zadar i Hvar. Turyści zazwyczaj są wpatrzeni w lazurowe wody Adriatyku oraz turkusowe Jeziora Plitvickie, ale jest jeszcze coś, co wprawia w zachwyt, mianowicie góry! Do najpiękniejszych i bardzo dobrze zagospodarowanych należy pasmo Velebit ciągnące się wzdłuż zatoki Kvarner. Wspaniałe szczyty oraz piękna panorama na morze i rozsiane po nim wyspy zapiera dech w piersiach!

Węgry Węgry Rainbow

Węgry

Jeśli Węgry to tylko wycieczka objazdowa. Dzięki niej uda ci się zwiedzić dużo pięknych i ciekawych miejsc w zaledwie kilka dni. Swoją wyprawę zaczniesz od wizyty na kąpielisku Dejem - jednym z najnowszych kąpielisk termalnych na Węgrzech, gdzie znajdziesz baseny, zjeżdżalnie, bar na wodzie oraz kryte kąpielisko jaskiniowe. Będąc na Węgrzech nie można pominąć najważniejszego miejsca - Budapesztu. Zwiedzisz uliczki Wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, Bazylikę Św. Stefana, Plac Bohaterów oraz Zamek Vajdahunyad. Nie lada atrakcją będzie największe jezioro Europy Balaton o długości ok. 80 km. Temperatura nie spada tam poniżej 25 stopni! To prawdziwa gratka dla osób lubiących słońce i ciepły klimat. Ciekawym punktem wyprawy będzie fabryka porcelany w Herend, której początek sięga 1826 roku! Te i wiele innych atrakcji zobaczysz podczas objazdowej wycieczki po Węgrzech.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o:
Komentarze (4)
Albania, Chorwacja, Węgry - miejsca, które koniecznie musisz zwiedzić w 2019 roku!
Zaloguj się
 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  ALbania jest brudna. Jest tania. JEst sporo pięknych miejsc. Plaże, te które widziałem są zatłoczone, szczegolnie te piaszczyste, których jest mało. Dominują kamieniste, jak na całym wybrzeżu M. Sr. Znam ludzi którzy kilkakrotnie odwiedzali Albanię, to dla nich wymarzony kierunek, połów ryb itd. Ja byłem zadowolony, ale drugi raz chyba nie pojadę.

 • m.godwin

  Oceniono 1 raz 1

  Byłem na wsi, byłem w mieście, byłem nawet w Budapeszcie.

 • raz_albo_dwa

  0

  Kąpielisko chyba w Demjén nie Dejem. To odnośnie Węgier. A co do Albanii, to Bałkany są cholernie zaśmiecone. Szkoda, bo przyroda jest tam przepiękna.

 • wojtekadamek

  0

  Masyw Velebit w Chorwacji nie ciągnie się wzdłuż zatoki Kvarner, która jest dużo bardziej na północ. W Chorwacji nie ma miasta Hvar. Hvar jest wyspą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX