Niedoceniane miejsca, które warto odwiedzić - Kazachstan, Mołdawia, Armenia

W te wakacje postaw na nieco inny, ale równie piękny jak Włochy czy Hiszpania kierunek podroży. Odkryj miejsca, które zapewnią ci mnóstwo wrażeń i zachwycą malowniczymi krajobrazami. Podpowiadamy, co koniecznie musisz zobaczyć w Kazachstanie, Mołdawii i Armenii!
Ałma-Ata / Kazachstan Ałma-Ata / Kazachstan Pixabay

Kazachstan

Wybierając się do Kazachstanu, warto "wylistować" sobie miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć. A jest ich całkiem sporo, więc podczas wyprawy zobaczysz wiele pięknych krajobrazów i zachwycających budowli. Jednym z kierunków podróży, który warto obrać, jest Ałtyn Emel - ogromny park krajobrazowy otoczony górami. Latem temperatura tam jest naprawdę wysoka, więc koniecznie musisz mieć pod ręką kapelusz, okulary i krem z filtrem. Śpiewająca Wydma, góra Aktau i wzgórze Katutau znajdujące się w Ałtyn Emel to atrakcje zapierające dech w piersiach - nie możesz ich przegapić.
Osoby choć trochę zainteresowane astronautyką z pewnością będą chciały zobaczyć Kosmostację - stację badawczą położoną na wysokości 3500 m. To bardzo ciekawe miejsce, o którym mało kto wie, idealne na górskie wycieczki, szczególnie latem. W Kazachstanie nie zabraknie też romantycznego akcentu! Zachody i wschody słońca w Kanionie Szaryńskim są spektakularne - warto rozbić namiot w pobliżu i rozkoszować się widokiem!
Krajobrazy w Kazachstanie są naprawdę wspaniałe. Kolejnym tego dowodem jest jezioro Tuzkol oddalone od Ałmaty nieco ponad 300 km. Sama trasa jest bardzo piękna - pofałdowane zbocza, złociste kolory i góry Tien-Szan w tle. Niedaleko pasma górskiego znajduje się turkusowe jezioro Kajyngdy. Musisz to zobaczyć!

Mołdawia Mołdawia Rainbow

Mołdawia

Mimo że Kiszyniów nie należy do najbardziej urokliwych miast, na pewno jest świetnym miejscem do rozpoczęcia podróży po Mołdawii. Odwiedzisz tam miejski park, główny plac i targowisko Central Market, ale także bez problemu dotrzesz do innych atrakcji znajdujących się niedaleko miasta.

Poniekąd słusznie Mołdawia kojarzy się turystom głównie z winem, bo to właśnie w tym kraju produkuje się wysokiej jakości wytrawne wina. Chociażby z tego względu jednym z twoich celów podroży powinna być winnica Cricova - jedna z najbardziej znanych w Mołdawii. Słynie z podziemnych piwnic, które mają prawie 120 km długości - są tak duże, że trzeba poruszać się po nich samochodami. To tak naprawdę nic innego, jak podziemne miasto! Kolejnym miejscem wartym zwiedzenia jest wioska Butuceni oddalona 47 km od Kiszyniowa. Panuje tam niesamowicie sielski klimat. To idealne miejsce dla osób szukających relaksu i wyciszenia. To właśnie tam można delektować się pysznym jedzeniem i nacieszyć oczy malowniczymi krajobrazami. Niedaleko wioski znajduje się kompleks archeologiczny - Orchei Veichi. Zobaczysz tam m.in. wykute w skałach monastyry.

Armenia Armenia Pixabay

Armenia

Armenia to nie tylko zróżnicowany krajobraz - od półpustyń, po piękne, wysokie góry, jeziora, wodospady, jaskinie, łąki, uzdrowiska. To także piękne zabytki z bogatą ornamentyką -  starożytne świątynie, obserwatoria astronomiczne oraz średniowieczne twierdze.

Obowiązkowym punktem wycieczki jest wzgórze Chor Wirap. Widok z tego miejsca na górę Ararat jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Armenii. Innym miejscem, które musisz zobaczyć, jest miasto Erywań. Mimo że na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt atrakcyjne, jest tam kilka miejsc godnych uwagi. Przy ulicy Abowiana znajduje się wiele zabytkowych budynków w różnych stylach architektonicznych - od art deco po monumentalny socrealizm. Główną atrakcją placu Republiki, zamykającego ulicę Abowiana, są "śpiewające fontanny". Znajduje się tam również Narodowe Muzeum Historii, Ormiańska Galeria Narodowa oraz muzeum Matenadaran z kolekcją starego piśmiennictwa ormiańskiego. Miłośnicy historii i kultury poczują się jak w raju!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: