Do Egiptu nie tylko po to, aby leżeć na plaży. Wycieczka objazdowa po najważniejszych miejscach za mniej niż 2300 zł

Pojechać do Egiptu i nie zobaczyć najważniejszych miejsc w tym kraju, to grzech. Choć miękki piasek i ciepłe morze zachęcają do lenistwa, warto pozwiedzać i przekonać się, że Egipt ma do zaoferowania o wiele więcej. Wybraliśmy wycieczkę objazdową, dzięki której zobaczycie wszystkie najważniejsze miejsca w kraju.
Świątynia w Luksorze Świątynia w Luksorze Shutterstock

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

Wycieczka Symbole Egiptu - Nil i Piramidy dostępna jest już za 2270 złotych od osoby. Wyjazd trwa osiem dni i w tym czasie zwiedzicie wszystkie najważniejsze miejsca w kraju. Chętni mogą wykupić tygodniowy pobyt w Hurghadzie, który został zaplanowany po części objazdowej. Poniżej znajdziecie bardziej szczegółowy program wycieczki.

Świątynia Hatszepsut Świątynia Hatszepsut Shutterstock

Luksor i zwiedzanie grobowców

Dwa pierwsze dni wycieczki przeznaczone są na przelot i aklimatyzację na miejscu. Zwiedzanie rozpoczniecie trzeciego dnia od przejazdu do Luksoru - miasta, które leży na południu Egiptu w południowej części starożytnych Teb. Tam zobaczycie grobowce w Dolinie Królów ukryte pośród skał i drążone na niezwykłych wysokościach. Miały one chronić ciała faraonów oraz ich skarby. To tam znajduje się grobowiec Tutenchamona.

Odwiedzicie też sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut i Kolosy Memnona, które są pozostałością po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zostaniecie zakwaterowani na statku, a chętni będą mogli udać się na wycieczkę fakultatywną po Luksorze. 

Świątynia w Kom Ombo Świątynia w Kom Ombo Shutterstock

Starożytne Teby, rejs po Nilu, kompleks świątynny Edfu

Dzień rozpocznie się od kolejnej atrakcji dla chętnych - lotu balonem. Potem, za dodatkową opłatą, będziecie mogli zwiedzić Medinet Habu. To najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III. 

Po posiłku przyjdzie pora na starożytne Teby, a następnie rejs Nilem do Edfu. 

Po nocnej podróży przypłyniecie na miejsce. Edfu to kompleks świątynny, który poświęcony został bogowi Horusowi. Jest to jedna z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych świątyń w Egipcie. 

Kolejna część dnia upłynie pod znakiem rejsu do Kom Ombo i zwiedzania znajdującej się tam świątyni, która poświęcona została dwóm bogom - Sobkowi i Haroerisowi, protoplaście Horusa. Zespół świątynny wzniesiony został tuż nad brzegiem Nilu.

Kompleks świątynny Abu Simbel Kompleks świątynny Abu Simbel Shutterstock

Abu Simbel, wioska nubijska i zwiedzanie Asuanu

Szóstego dnia do wyboru będą dwie wycieczki fakultatywne. Za dodatkową opłatą możecie pojechać autokarem do Abu Simbel, gdzie stoi świątynia bóstw Re-Horachte i Hathor. Została wzniesiona przez Ramzesa II dla niego i Nefertari. Ogrom budowli po dziś dzień robi wrażenie, uwagę przykuwa też jego architektoniczne bogactwo.

Drugą opcją jest przejazd do nubijskiej wioski. Tam zobaczycie małe krokodyle, szkołę nubijską i napijecie się tradycyjnej nubijskiej herbaty. 

Popołudnie poświęcone zostanie zwiedzaniu Asuanu. W planach wizyta na wyspie File, gdzie stoi zespół świątynny bogini Izydy, który został tam przeniesiony z zalanych terenów.

Na koniec dnia przejazd z Asuanu do Kairu.

Egipski Sfinks Egipski Sfinks Shutterstock

Kair, piramidy i Sfinks

Na początek dnia zwiedzanie Kairu i wizyta w tamtejszym Muzeum Egipskim, w którego zbiorach znajduje się ponad 120 tysięcy eksponatów. Wśród nich są m.in. skarby Tutenchamona. 

Następnie w planie wycieczki jest przejazd do Gizy, gdzie stoją słynne piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Za dodatkową opłatą będzie możliwość wejścia do piramidy Cheopsa. Nie pominiecie też oczywiście mitycznego Sfinksa, który stoi w pobliżu piramid.

Po zakończeniu zwiedzania i obiedzie przejedziecie do Hurghady na nocleg. Następnego dnia ci, którzy zdecydowali się przedłużyć wyjazd o część pobytową, zostaną zakwaterowani w hotelach, a pozostali uczestnicy wycieczki udadzą się na samolot do Polski.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (17)
Do Egiptu nie tylko po to, aby leżeć na plaży. Wycieczka objazdowa po najważniejszych miejscach za mniej niż 2300 zł
Zaloguj się
 • swinton

  Oceniono 4 razy 2

  Widzieliśmy kiedyś jak turyści są obwożeni.
  Z przodu jeep z zamontowanym karabinem maszynowym, w środku autobus, z tyłu jeep z zamontowanym karabinem maszynowym.
  Wycieczka była pewnie z Izraela.
  Nas pilnowało tylko dwóch z kałachami.
  To było w rejonie Kolosów Memnona.
  I wszędzie ciąganie za ubranie i wyciągnięte ręce.

 • siwywaldi

  Oceniono 1 raz 1

  He, he...
  W artykule jedynie BRAK informacji, że wycieczka kosztuje lekko DWA RAZY tyle niż pokazuje wstępna opiewająca w tytule na MNIEJ niż 2300 zł oferta :-). Bo do ceny podstawowej ZAWSZE trzeba doliczyć bilety wstępu, wycieczki fakultatywne czy dodatkowe posiłki w ciągu dnia.

  Ale warto, sam byłem na trwającej 10 dni objazdówce po Egipcie. Tamta cywilizacja ma w sobie wiele magii i stanowi bezpośredni kontakt z jedna z najstarszych cywilizacji świata.

  A komu to nie odpowiada, to niech jedzie na naprawdę tanie chlajstwo, czyli wypoczynek w wariancie all inclusive, do Hurghady czy Sharm. :-))

 • 13sw

  Oceniono 1 raz 1

  Świątynia w Abu Simbel robi wrażenie przede wszystkim dlatego, że została już dawno zalana przez jezioro Nassera, a pokazane na zdjęciu kolosalne rzeźby zostały przeniesione na nowe miejsce kilkaset metrów wyżej w wyniku wieloletniej pracy międzynarodowej grupy archeologów kierowanej przez Polaków.

 • ktos210

  Oceniono 1 raz -1

  szkoda czasu na tzw. zwiedzanie. To zwykłe wielkie rozczarowanie! Lepiej nurkować!

 • 333a3

  Oceniono 7 razy -1

  Ostatnio w Egipcie terroryści wysadzili taki autobus (z wycieczką objazdową) i zgneło ośmiu turystów.

 • beton44

  Oceniono 16 razy -2

  + możliwość pewnego ubogacenia kulturalnego w postaci zarżnięcia przez muslimów :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX