Europa w pigułce, czyli wycieczki objazdowe po Grecji, Hiszpanii i Włoszech już od 1300 zł za osobę

Chcesz zwiedzić najpiękniejsze zakątki śródziemnomorskich krajów, zobaczyć słynne budowle i poznać najbardziej znane miasta? Postaw na wycieczkę objazdową po Włoszech, Hiszpanii lub Grecji! Wakacje w takiej formie umożliwią ci odwiedzenie najciekawszych miejsc południowej Europy za jednym razem, ze wszystkimi jej sztandarowymi zabytkami.
Rzym, Włochy Rzym, Włochy fot. Shutterstock

Włoski niezbędnik

Nie bez powodu Włochy nazywane są perłą Europy. Bogate w największe dzieła sztuki i niepowtarzalne zabytki są kulturowym centrum kontynentu. Poza tym ich niepowtarzalny klimat, wspaniała kuchnia oraz malownicze krajobrazy sprawiają, że Włochy są wymarzonym miejscem na spędzenie urlopu.

Planując wakacje w tym kraju, warto zrezygnować ze stacjonowania w jednym mieście. Najlepiej postawić na wycieczkę objazdową, która pozwoli nam zobaczyć jak najwięcej wartych uwagi miejsc. W ten sposób zwiedzimy zarówno Rzym i Watykan, jak i Asyż - miasto św. Franciszka, Florencję, która jest stolicą Renesansu, oraz Wenecję, gdzie będziemy mogli się wybrać w rejs gondolami po Canale Grande.

Ateny, Grecja Ateny, Grecja fot. Shutterstock

Dookoła Grecji

Grecja, która jest kolebką współczesnej cywilizacji europejskiej, to znakomite miejsce na spędzenie urlopu. Ateny ze wspaniałym Akropolem, Termopile i pomnik Leonidasa, Mykeny oraz pałac Agamemnona czy Olimpia, Delfy i Vergina to tylko niektóre z wielu słynnych miejsc, które możemy zobaczyć podczas naszej wycieczki.

Grecja to jednak nie tylko miejsce dla miłośników starożytnej historii. Znakomicie odnajdzie się tutaj też każdy łaknący kontaktu z piękną przyrodą, śródziemnomorskiego klimatu oraz świetnej kuchni.

Barcelona, Hiszpania Barcelona, Hiszpania fot. Shutterstock

Hiszpańskie El Clasico

Hiszpania to kraj wyjątkowy, który ciężko jest dobrze poznać jedynie podczas krótkiego urlopu. Wybierając się jednak na wycieczkę objazdową, mamy szansę zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc, które Hiszpania ma do zaoferowania. W planie m.in. Barcelona, malownicza Walencja, Granada, Sewilla, średniowieczna Kordoba oraz Madryt.

Pomimo dosyć napiętego programu na pewno znajdziemy także czas na skosztowanie wybornego hiszpańskiego wina, spróbowanie lokalnych przysmaków czy na wieczorny spacer tętniącymi życiem ulicami miast.

***

Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranych terminów i aktualnych promocji. 

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: