Fiordy, Droga Trolli, Oslo i wiele innych - niezwykła wycieczka po Norwegii

Norwegia przyciąga turystów z całego świata niezwykłą kulturą, historią i oczywiście zapierającymi dech widokami. Norweskie fiordy czy Droga Trolli to obowiązkowe punkty wycieczki do Norwegii. Znaleźliśmy dla was naprawdę ciekawą ofertę urlopową, która pozwoli poznać bliżej tej ten kraj.
Park Vigelanda w Oslo Park Vigelanda w Oslo Shutterstock

Oslo - królewska stolica

Zwiedzanie Norwegii warto zacząć od jej stolicy - Oslo. Podczas wybranej przez nas wycieczki będzie możliwość zobaczenia takich miejsc jak: Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. W planie nie zabraknie również czasu na wizytę w unikatowym skansenie - Muzeum Statku Fram. Zwiedzanie zakończy przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Hamar, jednego z miast Igrzysk Olimpijskich w 1994 r.

Droga Trolli (Trollstigen), Norwegia Droga Trolli (Trollstigen), Norwegia Fot. Shutterstock

Droga Atlantycka i Droga Trolli

Oslo to jedynie pierwszy przystanek w podróży. To, co szczególnie przyciąga do Norwegii to niezwykłe, malownicze widoki. Droga Atlantycka która biegnie ostrymi zakrętami przez niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc ze sobą niewielkie wyspy i jest uznawana za "norweską budowlę stulecia" oraz obowiązkową trasę widokową. Drogą będzie można dotrzeć do promu, który zabierze uczestników do kolejnego ważnego punktu wycieczki. 

Droga Trolli, czyli Trollstigen to trasa złożona z 11 serpentyn, co sprawia, że nie można rozwinąć dużych prędkości i można skupić się na podziwianiu widoków. Jedną z atrakcji na trasie jest np. potężny wodospad Stigfossen. 

Geirangerfjord, Norwegia / shutterstock Geirangerfjord, Norwegia / shutterstock Geirangerfjord, Norwegia / shutterstock

Norweskie fiordy - które na początek?

Fiordy można zobaczyć w wielu skandynawskich krajach, jednak te w Norwegii uważane są za najpiękniejsze, tworząc linię brzegową o długości aż 25 148 km. Wycieczka, którą wam proponujemy obejmuje wiele z najważniejszych zabytków, ale nie zabrakło także najbardziej wartych zobaczenia punktów widokowych. Na uczestników czeka m.in. rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii - Geirangerfjordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obowiązkowym punktem dla osób, które pierwszy raz będą w Norwegii będzie też przejazd trasą widokową wzdłuż fiordu Hardanger czy przez góry oraz wzdłuż wybrzeży fiordów do położonego na północnym skraju Kristiansund.

Wiele więcej

Wybraliśmy dla was jedynie najważniejsze punkty wycieczki objazdowej po Norwegii, która zwróciła naszą uwagę. Zachęcamy Was do zapoznania się z pełnym programem i cenami w wybranych terminach. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Co warto zobaczyć w Norwegii - Fiordy, Droga Trolli, Oslo
Zaloguj się
 • 1p.3.15

  Oceniono 5 razy 3

  - Byłem niedawno w Norwegii.
  - A fiordy widziałeś?
  - No pewnie! Same mi z ręki jadły.

 • dr_bloger

  Oceniono 9 razy 1

  ... tylko małych dzieci nie zabierać ze sobą, bp mogą nie wrócić.

 • emarx

  Oceniono 3 razy 1

  "niezwykła wycieczka po Norwegii"
  Miejsca, niewątpliwie, warte zobaczenia ale określenie "niezwykła" średnio pasuje do wycieczki, której wszystkie punkty wymieniane są jako "obowiązkowe" w każdym przewodniku.

 • 6823m

  Oceniono 4 razy 0

  Jeszcze schwertisen i przejażdżka Gerangerfiord, kolejka do Flam, Lofoty. Tylko tam drogo ale pięknie i czysto. Ale warunek ,tam pada, pada, pada, trzeba mić szczęscie do słońca. H

 • hen354

  Oceniono 1 raz -1

  Bylem, widzialem, polecam. Jezyk Trola - warto przejsc 35 km.

 • vanlig

  Oceniono 5 razy -1

  Norwegia jest piękna, magiczna. Ale najlepiej pojechać tam z plecakiem i namiotem i powłóczyć się na nogach.

 • lblblblb

  Oceniono 1 raz -1

  Zdjęcie fiordu Geiranger jest nieaktualne, pochodzi sprzed kilku lat, trochę niestarannie panie redaktorze. Na zdjęciu widać motorówki wożące pasażerów z cruisera na brzeg. Od kilku lat ( ok. 4 ) z uwagi na zanieczyszczenie powietrza w Geiranger powstał unikalny system rozkładanych pomostów, które tworzą szeroką drogę od cruisera do brzegu. Turyści opuszczają statek pieszo i tak samo wracają. Przy okazji bywa tam w sezonie po 3 wycieczkowce na raz, każdy po kilka tysięcy osób. Łącznie w sezonie odwiedza to malutkie miasteczko prawie 1,5 mln osób.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX