Nieoczywiste kierunki na wakacje jesienią - Albania, Norwegia i Rumunia

Wakacje w popularnych miejscach nie zawsze są dobrym pomysłem. Tłumy turystów, wysokie ceny i zatłoczone kurorty to powód, który sprawia, że długo wyczekiwany wypoczynek wcale nie wygląda tak, jak go sobie wymarzyłeś. Świetną alternatywą dla modnych kierunków są więc nieoczywiste i jeszcze nieodkryte przez masowego turystę miejsca, gdzie można cieszyć się urlopem z dala od zgiełku i chmary podróżnych.
Rumunia Rumunia fot. Shutterstock

Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli

Rumunia to kraj, który słynie z bogato zdobionych, drewnianych cerkwi, wzniosłych zamków oraz pięknych krajobrazów. Znikoma liczba turystów, mało popularne szlaki i bliskość natury zachęcają do spędzenia urlopu w tym regionie. Planując wakacje w Rumunii, dobrze jest postawić na wycieczkę objazdową, która pozwoli ci zobaczyć wiele wartych uwagi miejsc. Za niecałe 1300 złotych od osoby zwiedzisz między innymi Transylwanię, zamek Wlada Palownika w Poienari i zamek Peles, Most Kłamców w Sybinie, a także Bukareszt pełen muzeów oraz Sighisoarę - legendarne miejsce narodzin Drakuli.

Albania Albania fot. Shutterstock

Albania - w krainie orłów

Albania to kraj niezwykle zróżnicowany, który ma bardzo wiele do zaoferowania. Malownicze widoki roztaczające się pośród pasm górskich, rajskie plaże z lazurową wodą oraz starożytne miasta z parkami archeologicznymi, to tylko część jego niebywałego uroku. Wybierając się na wycieczkę z biurem podróży, będziesz mieć możliwość zobaczenia wielu wyjątkowych, choć często niezbyt popularnych miejsc. Zwiedzisz m.in. Gjirokastrę i Berat - miasta-muzea, nadmorskie miejscowości Durres i Wlorę oraz Tiranę.

Norwegia Norwegia fot. Shutterstock

Norwegia - Droga Atlantycka

Norwegia niestety nie należy do najtańszych kierunków wakacyjnych, dlatego warto korzystać ze zorganizowanych wycieczek, dzięki którym możesz zminimalizować koszty, zwiedzając zarazem jak najwięcej. Największą atrakcją tego skandynawskiego kraju są oczywiście unikatowe fiordy, które swoją spektakularnością zapierają dech w piersiach. Nie należy jednak zapominać także o innych niezwykłych atrakcjach, które oferuje Norwegia. W planie wycieczki znajdziesz m.in. Dalsnibbę - niezwykły punkt widokowy, lodowiec Briksdal, płaskowyż Hardangervidda, imponujący Geirangerfjord oraz trasy wiodące przez Drogę Atlantycką i Drogę Trolli.

***

Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranych terminów i aktualnych promocji. 

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (27)
Nieoczywiste kierunki na wakacje - Albania, Norwegia i Rumunia
Zaloguj się
 • polak.podatnik

  Oceniono 25 razy 25

  a w Krużewnikach był?

 • cynamon_10

  Oceniono 18 razy 14

  A gdzie San Escobar, pytam gdzie ?

 • jokemaker

  Oceniono 9 razy 9

  Dla zainteresowanych San Escobarem -
  San Escobar jest strasznie drogi. Najpierw trzeba się zmniejszyć do rozmiarów bakterii (a to kosztuje) następnie przedostać do umysłu p. Waszczykowskiego. Wyprawa droga i niebezpieczna a wszystko co można zobaczyć to wielka pustka - nie warto.

 • k.rostek

  Oceniono 11 razy 9

  W tych podanych miejscach w Rumunii to w większosci sa własnie tłumy. A na takiej wycieczce to poznaje sie "atrakcje turystyczne" a nie kraj

 • zennacodzien

  Oceniono 8 razy 6

  Ja to bym chciał do Touissant, zobaczyć Beauclair

 • lord-p

  Oceniono 8 razy 6

  one są tak nieoczywiste, jak autor(ka) tego tekstu profesjonalistką. Brak tłumów? Gdzie? Podawane są najbardziej oczywiste miejsca zwłaszcza Rumunii i Albanii, które akurat są rozdeptywane przez tłumy turystów!

 • nowaczekpiotr

  Oceniono 7 razy 5

  Dupa

 • justas32

  Oceniono 4 razy 4

  Rumunia jest bardzo fajna - mają świetne góry i świetną przyrodę. Byłem kilka razy i polecam ...

 • kr_kr

  Oceniono 14 razy 4

  Norwegia w zorganizowanej wycieczce? W życiu! Tylko samodzielna podróż pozwoli zasmakować tego kraju, a nie jedynie "zaliczyć" standardowe punkty programu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX