Najciekawsze wycieczki objazdowe po Europie i Afryce za mniej niż 2200 zł/os.

Szukasz pomysłu na aktywne spędzenie urlopu? Wycieczka objazdowa to świetna okazja nie tylko do wypoczynku, lecz także zwiedzania i nabywania doświadczeń. Wybraliśmy cztery najciekawsze propozycje wycieczek po Afryce i Europie w dobrych cenach.
Zamek Bran. Transylwania, Rumunia / fot. Shutterstock Zamek Bran. Transylwania, Rumunia / fot. Shutterstock Zamek Bran. Transylwania, Rumunia / fot. Shutterstock

Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli

Świetna wycieczka, na którą pojedziesz, dysponując sumą ok. 1200 zł. W planie między innymi Transylwania, Most Kłamców w Sybinie, zamek Wlada Palownika w Poienari, zamek Peles, Bukareszt czy Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli. Rumunia to piękny kraj nie tylko pod kątem zabytków, lecz także przyrody, którą również będziesz mieć okazję poznać podczas tej wycieczki. 

Egipt: Sfinks. Sfinks u stóp piramidy Chefrena powstał prawdopodobnie około 2500 roku p.n.e.  Lew z ludzką głową był mitycznym stworzeniem, które od Egipcjan przejęli później także Grecy, choć podobne stworzenie pojawia się w kulturze południowo-wschodniej Azji. Rzeźba liczy 57 m długości, 6 m szerokości i 20 m wysokości. Przez tysiące lat była nieustannie zasypywana przez pustynię i na powrót odkopywana jeszcze w czasach starożytnych. Wbrew różnym legendom, nos Wielkiego Sfinksa odpadł w wyniku erozji już w XIV w., a nie w wyniku zniszczenia w czasie wyprawy Napoleona na Egipt. Egipt: Sfinks. Sfinks u stóp piramidy Chefrena powstał prawdopodobnie około 2500 roku p.n.e. Lew z ludzką głową był mitycznym stworzeniem, które od Egipcjan przejęli później także Grecy, choć podobne stworzenie pojawia się w kulturze południowo-wschodniej Azji. Rzeźba liczy 57 m długości, 6 m szerokości i 20 m wysokości. Przez tysiące lat była nieustannie zasypywana przez pustynię i na powrót odkopywana jeszcze w czasach starożytnych. Wbrew różnym legendom, nos Wielkiego Sfinksa odpadł w wyniku erozji już w XIV w., a nie w wyniku zniszczenia w czasie wyprawy Napoleona na Egipt. Shutterstock

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

To świetna propozycja, jeśli szukasz wycieczki na zimę lub wiosnę. Pogoda w Egipcie nie jest tak uciążliwa, jak w czasie letnich upałów, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknem zwiedzanych obiektów. W programie wycieczki między innymi rejs statkiem po Nilu, starożytne Teby, Karnak, świątynia Izydy na wyspie File, świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo oraz Muzeum Egipskie w Kairze. W programie wycieczki nie mogło zabraknąć Gizy z jej piramidami i Sfinksem. 

Panorama Aten Panorama Aten shutterstock

Dookoła Grecji - Ateny, Delfy, Olimpia i inne

Bardzo ciekawa wycieczka po Grecji, która obejmuje wiele atrakcji. Program jest bardzo intensywny, co na pewno przypadnie do gustu osobom, które chcą zobaczyć jak najwięcej. Podczas objazdu odwiedzisz m.in. Delfy i słynną wyrocznię, słynne Meteory, czyli klasztory na skałach, pałac Agamemnona, Ateny i Olimpię. Dodatkowo można dokupić tygodniowy pobyt na Riwierze Olimpijskiej lub w Chalkidiki. 

Marrakesz, Maroko Marrakesz, Maroko Shutterstock

Maroko - Cesarskie Miasta

Ta wycieczka zwróciła naszą uwagę, ponieważ oferuje bardzo intensywny program przy jednocześnie atrakcyjnej cenie. W planie jest m.in. zwiedzanie najważniejszych miast Maroka - Marrakeszu, Meknes, Casablanki, Fezu i innych. W wielu z nich znajdują się zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To świetna propozycja dla osób, które chcą bliżej poznać historię i kulturę tego wyjątkowego, afrykańskiego kraju. 

***

Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranych terminów i aktualnych promocji. 

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: