Najciekawsze rejsy w 2019 roku. Po Karaibach, Morzu Egejskim czy norweskich fiordach. Ceny już od 4085 zł [TOP 5]

A może zamiast na lądzie, spędzić urlop na morzu? To wcale nie muszą być marzenia nierealne do spełnienia! Wybraliśmy dla was pięć zorganizowanych rejsów po wodach w różnych zakątkach świata - ich ceny nie są bardzo wysokie.
Geirangerfjord to jeden z najsłynniejszych fiordów w Norwegii Geirangerfjord to jeden z najsłynniejszych fiordów w Norwegii Shutterstock

Rejs po norweskich fiordach - Plenery Skandynawii od 4085 zł*

Zaczynamy od najtańszej propozycji. Wycieczka trwa osiem dni. Uczestnicy zostaną zakwaterowani na czterogwiazdkowym statku Costa Favolosa. Do dyspozycji gości są m.in. baseny (w tym jeden z rozsuwanym szklanym dachem i ekranem, na którym wyświetlane są np. filmy i koncerty), aquapark, 5 jacuzzi, spa, kino 4D, amfiteatr, kasyno, biblioteka, dyskoteka czy boisko sportowe.

Jeśli zaś chodzi o sam rejs, rozpocznie się on w Warnemunde, skąd statek wypłynie do Kopenhagi. W programie wycieczki będzie czas na zwiedzanie stolicy Danii - chętni za dopłatą będą mieli możliwość spaceru po mieście z przewodnikiem. Podczas rejsu zobaczycie też  uważany za najpiękniejszy fiord norweski Geirangerfjord (od 2005 na liście UNESCO). Statek zawinie również do Bergen, które nazywane jest stolicą norweskich fiordów. Zwróćcie uwagę na stojące tam charakterystyczne, kolorowe, drewniane domy kupców hanzeatyckich.

Ważnym punktem wycieczki będzie słynny klif Preikestolen, który jest jednym z najbardziej znanych punktów widokowych Skandynawii. Ma ponad 600 metrów wysokości i płaski wierzchołek.

Ostatnim przystankiem przed powrotem do portu w Warnemunde, będzie Goteborg.

*Ceny wszystkich rejsów są aktualne na dzień 10 stycznia 2019 roku. Wycieczki mogą się wyprzedać lub ceny mogą ulec zmianie.

Słynna miejscowość Oia na Santorini Słynna miejscowość Oia na Santorini Shutterstock

Egejska Odyseja light od 4174 zł

Rejs potrwa sześć dni. Przez trzy pełne dni będziecie bawić się na morzu i korzystać z atrakcji, które oferowane są na statku. Wśród rozrywek, które zostaną zapewnione gościom, są m.in.: nauka języka greckiego, nauka tańców greckich, pokazy gotowania, nauka salsy, pokazy baristów, Wieczór Kapitański, Wieczór Grecki oraz dyskoteki.

Chętni mogą wykupić dodatkowe wycieczki. Na liście propozycji znalazła się wyspa Mykonos i jej stolica - Chora. Tam na pewno czeka was wizyta w części miasta zwanej Alefkandrą, która wyglądem przypomina Wenecję. Do wyboru są też: Patmos z grotą i klasztorem św. Jana; Kreta, a tam słynny pałac mitycznego króla Minosa w Knossos i wizyta w Heraklionie; Santorini i odwiedziny w najsłynniejszej miejscowości Oia, skąd można podziwiać wulkaniczne krajobrazy oraz Kusadasi, gdzie w planie jest przejazd do Efezu z takimi zabytkami jak Odeon, Fontanna Trajana czy Świątynia Hadriana.

Alefkandra, która wyglądem przypomina Wenecję
Shutterstock

Na koniec planowany jest powrót do Pireusu, a następnie zwiedzanie Aten.

Portugalska Madera nazywana jest wyspą wiecznej wiosny Portugalska Madera nazywana jest wyspą wiecznej wiosny Shutterstock

Trzy odcienie Atlantyku - zaokrętowanie na Teneryfie od 4400 zł

Idealna propozycja dla tych, którzy chcą nie tylko lepiej zapoznać się z kulturą i klimatem Wysp Kanaryjskich, ale też popłynąć w inne regiony Oceanu Atlantyckiego - na Maderę i do marokańskiego Agadiru. Podróżni będą mieszkać na czterogwiazdkowym statku, na pokładzie którego znajduje się m.in. kilka barów i restauracji, zewnętrzny basen ze słoną wodą, teatr, spa, biblioteka czy taras, na którym można rozkoszować się promieniami słońca.

Rejs rozpoczyna się w porcie na Teneryfie, skąd następnie statek wypłynie na La Palmę. Cała wyspa została uznana za Rezerwat Biosfery i od 2002 roku widnieje na liście UNESCO. Mówi się o niej, że to jedna z najbardziej stromych wysp świata. Wszystko za sprawą gór, które pokrywają powierzchnię La Palmy. Wyspę można będzie zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem.

Kolejny przystanek to portugalska Madera, która często nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. To zasługa łagodnego klimatu, który na niej panuje. Podczas wizyty na Maderze warto wybrać się na 528-metrową szklaną platformę widokową na przylądku Girao. Zwiedzanie wyspy będzie możliwe na własną rękę lub podczas zorganizowanej wycieczki.

Lanzarote
Shutterstock

Statek dobije też do wybrzeża kontynentu afrykańskiego. W marokańskim Agadirze przejdziecie się na tradycyjny arabski suk (targ) i zobaczycie, jak wygląda najsłynniejszy kurort tego kraju. Po krótkiej wizycie w Maroku przyjdzie pora na kolejne Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote i Gran Canarię. Pierwsza z nich charakteryzuje się księżycowym, wulkanicznym krajobrazem, druga zaś jest bardziej zróżnicowana: są i wydmy, i krater wulkaniczny, i skalne formacje. Obie wyspy można odkrywać samemu lub z przewodnikiem.

Cinque Terre we włoskiej Ligurii Cinque Terre we włoskiej Ligurii Shutterstock

Rejs Francja, Włochy i Hiszpania - Costa Fortuna od 4650 zł

Jeśli wybierzecie tę wycieczkę, w ciągu dziewięciu dni zwiedzicie trzy kraje. Będzie więc bardzo intensywnie. Wycieczka zaczyna się od zwiedzania Monako. Następnie przeniesiecie się do Genui, a potem do słynnego Parku Narodowego Cinque Terre, który obejmuje pięć górskich miast. Wieczorem zostaniecie zakwaterowani na statku.

Pierwszym punktem rejsu będzie Marsylia, francuskie miasto portowe, jedno z najstarszych w kraju. Zobaczycie też Aix-en-Provance, gdzie tworzył słynny malarz Paul Cezanne. 

Kolejnego dnia, kiedy statek przypłynie do wybrzeży Hiszpanii, za dodatkową opłatą będzie możliwość wybrania się na całodniową wycieczkę do Barcelony. W programie oczywiście wszystkie najważniejsze atrakcje z bazyliką Sagrada Familia i Parkiem Guell na czele. To jednak nie koniec wizyty w tym kraju. Czym byłby rejs bez zahaczenia o słynne Baleary? Najpierw odkryjecie skarby Majorki (chętni mogą pojechać do Valldemossy, gdzie przez pewien czas mieszkał Fryderyk Chopin), a następnie Ibizy, która słynie z imprezowego klimatu i przepięknego Starego Miasta - Dalt Vila.

Ibiza
Shutterstock

Z Hiszpanii przepłyniecie do Włoch, a konkretnie na Sardynię, która jest drugą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego i może pochwalić się tym, że wciąż kultywuje lokalne tradycje. Rejs zakończy się w Genui. 

Piaszczysta plaża i przejrzysta woda na Arubie Piaszczysta plaża i przejrzysta woda na Arubie Shutterstock

Antyle i Karaiby Południowe - rejs z Cartageny od 6550 zł

Pora wypłynąć nieco dalej. Co powiecie na Antyle i Karaiby? Rejs potrwa 10 dni. Rozpoczyna się w pięknej Cartagenie (wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO), która jest jednym z ważniejszych miast w regionie Morza Karaibskiego. Stamtąd przepłyniecie do Curacao w archipelagu Małych Antyli, gdzie będziecie rozkoszować się rajskimi plażami i morskimi kąpielami. 

Następny przystanek to jedna z najbardziej dziewiczych wysp Morza Karaibskiego - Bonaire. Jeśli zdecydujecie się na wycieczkę fakultatywną, będziecie mogli zwiedzić wyspę, zanurkować w Parku Morskim Bonaire (znajduje się tam bardzo dobrze zachowany fragment rafy koralowej), czy zobaczyć żyjące na wyspie dzikie zwierzęta: flamingi, papugi, żółwie i iguany. 

Wyspa Bonaire
Shutterstock

Później przyjdzie czas na zachwyty nad Arubą. Przejrzysta woda, piaszczyste plaże, przepiękne rafy koralowe. Czy można chcieć czegoś więcej? Chętni za dodatkową opłatą będą mogli m.in. wybrać się łodzią na najpiękniejsze plaże położone wokół prywatnej wyspy De Palm. 

Zanim wrócicie do Cartageny, przypłyniecie jeszcze do Colon w Panamie. Tam warto wybrać się na wycieczkę nad Kanał Panamski i na własne oczy podziwiać ogromne statki przepływające majestatycznie przez wąski przesmyk.