Greckie wakacje za mniej niż 1300 zł/os. - zobacz wybrane przez nas oferty

Marzą ci się wakacje na jednej z malowniczych greckich wysp lub na kontynencie? Wybraliśmy kilka ciekawych ofert w rozsądnej cenie. Wśród nich propozycje dla tych, którzy pragną leniwego odpoczynku i tych, którzy chcą zwiedzać i aktywnie spędzić czas.
Grecja Grecja fot. pexels

Velika, Studia Alexandra

Studia Alexandra to doskonała oferta dla osób, które są nastawione i na zwiedzanie, i na odpoczynek na plaży. Atutem tego miejsca jest urokliwa, 11-kilometrowa plaża, która przechodzi kolejno przez trzy miejscowości: Velikę, Sotiritsę i Agiokampos, i zaludnia się głównie w letnie weekendy, kiedy Grecy wyjeżdżają na wakacje. Velika jest jednym z niewielu miejsc turystycznych w Grecji, gdzie dominują tubylcy i rzadko spotyka się obcokrajowców. To jeden z argumentów, który przekonał nas do polecenia tej oferty wakacyjnej. 

Velika jest dobrą bazą do zwiedzania takich miejsc jak Park Narodowy Góry Olimp, Dion - ruin starożytnego miasta oraz muzeum czy Katerini, gdzie można zobaczyć katedrę Thia Analipsi, kościół świętej Katarzyny oraz Pondian Museum. 

Velika, Garden House Velika, Garden House fot. Rainbow

Velika, Garden House

Kolejna nasza propozycja dotyczy miejscowości turystycznej Velika. Ten obiekt jest stworzony do leniwego spędzania wakacji. Duży, wypielęgnowany ogród, przyjemne tarasy wśród kwiatów i gustownie urządzone pokoje to największe atuty Garden House.

Jak wspomnieliśmy, Velika to miejsce, w którym nie uświadczycie tłumów turystów, łatwo jest tutaj poczuć rodzinną atmosferę i spotkać się z grecką gościnnością. Garden House położony jest w zielonej części miasteczka wśród ogrodów i gajów cytrusowych, oddalony około 300 m od plaży oraz głównej ulicy.

Lesbos, Grecja/ Fot. Shutterstock Lesbos, Grecja/ Fot. Shutterstock Lesbos, Grecja/ Fot. Shutterstock

Lesbos, Rafael Studios

Lesbos to trzecia największa wyspa grecka na Morzu Jońskim. Prawie połowę jej powierzchni stanowią gaje oliwne, a góry porośnięte lasem sosnowym, malownicze zatoki głęboko wcinające się w ląd czy solniska zamieszkiwane przez stada flamingów są dopełnieniem greckiej scenerii. Nie zabraknie także nadmorskich tawern, w których serwowane są lokalne specjały oraz trunek o nazwie ouzo. 

Rafael Studios to bardzo kameralny obiekt, którego największą zaletą jest położenie tuż przy samej plaży. Polecamy go osobom, które chcą się zrelaksować i odpocząć od zgiełku. Umiejscowiony jest w Anaxos - spokojnej miejscowości wypoczynkowej na północnym wybrzeżu Lesbos. W pobliżu znajdziecie restauracje i tawerny, sklepy oraz przystanek autobusowy. 

Grecja - doskonała na wakacje Grecja - doskonała na wakacje fot. pexels

Kokkino Nero, Hlidi

Hlidi wyróżnia się bardzo ładnym, dobrze zagospodarowanym terenem zielonym, a sam obiekt znajduje się 150 m od centrum Kokkino Nero i 50 m od żwirowej plaży. Nie przejmujcie się tym jednak - niedaleko rozciągają się również plaże piaszczyste.

W związku z tym, że okolicę chętnie odwiedzają polscy turyści, w wielu miejscach można porozumieć się po polsku. Samo miasteczko przyciąga przede wszystkim młodych ludzi, którzy lubią leniwie spędzać dzień, zaś wieczorem pobawić się np. w lokalnym klubie. Okolice Kokkino Nero są bardzo zielone, pełne małych zatoczek i wzgórz porośniętych drzewami oliwnymi.