Przedsprzedaż wycieczek na lato 2019 - skorzystaj z rabatów do 40%

Biuro podróży Rainbow przygotowało kilkanaście świetnych promocji z okazji rozpoczęcia sprzedaży wycieczek na lato 2019. Rezerwując wycieczkę wcześniej, możemy zoaszczędzić do 40% oraz zyskać dodatkowe rabaty dla osoby towarzyszącej lub dziecka. Wybraliśmy dla was 5 kierunków, które naszym zdaniem są szczególnie warte uwagi.
Antalya, Rwiera Turecka Antalya, Rwiera Turecka Fot. Shutterstock

Turcja - wakacje od ok.1200 zł

Turcja w ostatnich latach zyskała na popularności, a wielu z nas chętnie odwiedza ją więcej niż jeden raz, ciesząc się różnorodnością i pięknem tego kraju. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Turcji, polecamy wam między innymi Kapadocję - kraina ta leży w środkowej Anatolii i jest uważana za jeden z najpiękniejszych regionów na świecie. Warto również pomyśleć o wycieczce do Stambułu, który jest sercem tego kraju, mimo że stolicą Turcji jest Ankara. Stambuł to historyczna i kulturowa skarbnica starożytnego świata. Innymi niemal obowiązkowymi punktami wycieczki do Turcji powinny być takie miejsca jak: Pamukkale, Efez czy Troja. Idealnym regionem wypoczynkowym będzie Antalya - stolica tureckiej riwiery. 

Perla Beach, Bułgaria Perla Beach, Bułgaria Istock/CDM-PRIMORSKO

Bułgaria - letni wypoczynek od ok. 1500 zł

Bułgaria od lat przyciąga Polaków ze względu na atrakcyjne ceny, piękne, piaszczyste plaże oraz gwarantowaną dobrą pogodę latem. Najbardziej znanymi kurortami są Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, jednak Bułgaria ma do zaoferowania znacznie więcej. Poza plażowaniem, na turystów czeka wiele atrakcji, jak chociażby żeglarstwo, nurkowanie, narciarstwo wodne czy jeździectwo - bez trudu znajdziemy w Bułgarii doświadczonych instruktorów. Warto zwiedzić Neseber - jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów czy Warnę - letnią stolicę Bułgarii. Z Bułgarii można również zorganizować wycieczkę zagraniczną, np. do Stambułu. 

Plaża na Teneryfie Plaża na Teneryfie istock

Wyspy Kanaryjskie - od ok. 1600 zł

Należący do Hiszpanii archipelag Wysp Kanaryjskich tworzy 13 malowniczych wysp wulkanicznych. Największa z nich, Teneryfa, oraz najcieplejsze - Lanzarote i Fuerteventura zajmują wysokie miejsca wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Będąc na Teneryfie warto rozpoacząć zwiedzanie od stolicy - Santa Cruz. Centrum miasta jest Plaza de Espańa, warte zobaczenia są chociażby kościół Niepokalanego Poczęcia czy Loro Parque, gdzie obejrzymy ponad 300 gatunków papug! Z kolei na wyspie La Palma warto zwiedzić niewielki, trójkątny plac, na którym znajduje się kościół Zbawiciela, wzniesiony w 1503 r., udekorowany niezwykłym drewnianym panelem sufitowym łączącym elementy sztuki muzułmańskiej i gotyckiej. Każda z wysp ma swój niepowtarzalny klimat i charakter, dlatego bez względu na to, gdzie będziemy spezać wakacje - napewno nie zabraknie nam atrakcji. 

Albania zachwyca ciepłym morzem i pięknymi plażami Albania zachwyca ciepłym morzem i pięknymi plażami shutterstock

Albania - lato za ok. 1500 zł

Albania zyskuje na popularności przede wszystkim ze względu na piękne krajobrazy, szybko rozwijającą się branżę turystyczną i przystępne ceny wycieczek. Albania oferuje jedne z najpiękniejszych plaż, liczne zatoczki, groty oraz wiele miejsc, gdzie można uciec od tłumów turystów, którzy wciąż częściej wybierają, np. wakacje w Grecji. To również niezwykle atrakcyjne tereny górskie, które przyciągają zarówno malowniczymi widokami, jak i trasami turystycznymi o różnym stopniu trudności. Mimo młodego wieku państwa, to na jego terenie można również zwiedzić zabytki pochodzące z V-I w. p.n.e. Również osoby szukające bardziej aktywnego wypoczynku mogą liczyć na atrakcje dla siebie - spływy kajakowe czy nurkowanie to jedynie nieliczne propozycje dla przyjezdnych. 

Tunezja Tunezja istock

Tunezja - wakacje już od ok. 1250 zł

Łącząc tradycje afrykańskie, arabskie i śródziemnomorskie, Tunezja godzi turystykę ze swą muzułmańską kulturą, a tym samym przyciąga co roku bardzo wielu turystów, również z Polski. Będą w Tunezji z pewnością warto odwiedzić stolicę - Tunis. N jego przedmieściach znajdują się ruiny Kartaginy, która powinna stać się jednym z ważniejszych punktów wycieczki. Metą wycieczki po Kartaginiee powinna być położona na klifie nad Zatoką Tuniską wioska Sidi Bu Sa'id. Warte uwagi są również takie miejsca jak Przylądek Bon czy Wyspa Dżerba.