Niedrogie wycieczki objazdowe po Europie - kilka propozycji za mniej niż 950 zł

Jeżeli szukacie ciekawego, aktywnego pomysłu na urlop, a jednocześnie nie chcecie wydać majątku na wyjazd, to proponujemy wycieczki objazdowe po Europie. Polecamy wam kilka ofert biura podróży Rainbow, które zwróciły naszą uwagę.
Praga -  jedna z najpiękniejszych stolic Europy Praga - jedna z najpiękniejszych stolic Europy fot. pexels

Praga - jedna z najpiękniejszych stolic Europy

Przez niektórych czeska Praga uważana jest za jedną z najpiękniejszych stolic w Europie, dlatego jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej zobaczyć, gorąco wam to polecamy. Historyczne centrum Pragi to największy zabytkowy zespół miejski pod ochroną, z największą ilością zabytków kultury narodowej. Starówka trafiła na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W programie czterodniowej wycieczki będzie możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków tego pięknego miasta. W programie między innymi: przepiękny kompleks zamkowo-ogrodowy Hradczan, zwiedzanie Teatru Narodowego powstałego w czasach secesji, wizyta w Kaplicy Betlejemskiej i domu Jana Husa czy kościół Marii Panny Śnieżnej. Nie zabraknie również czasu na zwiedzenie samego Podzamcza, na terenie którego znajduje się Klasztor Strahovski, Zamek Praski, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej czy katedra św. Wita.

Program wycieczki jest intensywny, ale na tyle dobrze zaplanowany, że nie zabraknie czasu, by cieszyć się wszystkimi zwiedzanymi miejscami. 

Możliwa jest również wycieczka połączona z zabawą sylwestrową. Zwiedzanie rozłożone jest na pięciodniową wycieczkę, podczas której możemy bawić się na przyjęciu z okazji nadchodzącego Nowego Roku w hotelu (oferta dodatkowo płatna) lub wziąć udział w plenerowym wieczorze sylwestrowym organizowanym na Rynku Starego Miasta lub placu Wacława. 

Wiedeń - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże Wiedeń - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże fot. unsplash

Wiedeń i dolina Wachau - potęga cesarstwa Habsburgów

To propozycja dla tych osób, które nie tylko chcą bliżej poznać historię stolicy Austrii, lecz także odpocząć w otoczeniu malowniczej, naddunajskiej przyrody. W Wiedniu zwiedzanie rozpocznie się od objazdu staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Będzie wtedy można zobaczyć część najważniejszych budynków, jak Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski i kościół Wotywny oraz Operę Wiedeńską.

Poza tą historyczną stroną Wiednia, warto również zwrócić uwagę na bardziej nowoczesne elementy architektury, jak np. budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zobaczyć będzie można również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg i pospacerować jej najważniejszymi dziedzińcami. Nie zabraknie również czasu, by zobaczyć słynne miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i "bitwy pod Wiedniem"- wzgórze Kahlenberg. 

Po wyjeździe z Wiednia również nie zabraknie atrakcji. Na uczestników czeka przejazd do malowniczego regionu Wachau, wpisanego na listę UNESCO. Podróżując wzdłuż Dunaju, będzie można zobaczyć winnice, sady morelowe i średniowieczne miasteczka. Bardzo ciekawym punktem wycieczki jest także zwiedzanie barokowego opactwa benedyktynów w Melku, o którym wspominał Umberto Eco w powieści "Imię Róży". 

Widok na Budapeszt Widok na Budapeszt shutterstock

Budapeszt i Tokaj - w krainie wina, czardasza i gorących źródeł

Ta wycieczka zwróciła naszą uwagę, ponieważ w bardzo atrakcyjnej cenie czeka nas intensywne zwiedzanie zarówno pięknego miasta, jak i bardzo ciekawego regionu. W programie wycieczki zawarto najważniejsze miejsca, które warto poznać, będąc w Budapeszcie. Jednak jeszcze przed tym czeka uczestników przejazd w region Tokaju i wizyta w piwnicach winnych, u znanej rodziny węgierskiej. Zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju - "wina Królów" i "Króla wszystkich win" oraz przysmaków kuchni węgierskiej. "Tokajski Region winiarski" z uwagi na unikatowe w skali światowej walory przyrodnicze, kulturowe oraz długie tradycje winiarskie został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Następnym punktem wycieczki będzie zwiedzanie Budapesztu, które rozpoczyna się od rejsu statkiem. Będzie można zobaczyć najważniejsze dla miasta obiekty: parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty, które spinają dwie części miasta. Następnie spacer przez plac Bohaterów, zwiedzanie Zamku Vajdahunyad - kompleksu budowli naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, oraz opery budapeszteńskiej. To jedynie kilka najważniejszych punktów wycieczki, jednak program jest tak intensywny, że nie zabraknie atrakcji na cały pięciodniowy pobyt.