Niedrogie wycieczki objazdowe po Europie - kilka propozycji za mniej niż 950 zł

Jeżeli szukacie ciekawego, aktywnego pomysłu na urlop, a jednocześnie nie chcecie wydać majątku na wyjazd, to proponujemy wycieczki objazdowe po Europie. Polecamy wam kilka ofert biura podróży Rainbow, które zwróciły naszą uwagę.
Praga - jedna z najpiękniejszych stolic Europy Praga - jedna z najpiękniejszych stolic Europy fot. pexels

Praga - jedna z najpiękniejszych stolic Europy

Przez niektórych czeska Praga uważana jest za jedną z najpiękniejszych stolic w Europie, dlatego jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej zobaczyć, gorąco wam to polecamy. Historyczne centrum Pragi to największy zabytkowy zespół miejski pod ochroną, z największą ilością zabytków kultury narodowej. Starówka trafiła na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W programie czterodniowej wycieczki będzie możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków tego pięknego miasta. W programie między innymi: przepiękny kompleks zamkowo-ogrodowy Hradczan, zwiedzanie Teatru Narodowego powstałego w czasach secesji, wizyta w Kaplicy Betlejemskiej i domu Jana Husa czy kościół Marii Panny Śnieżnej. Nie zabraknie również czasu na zwiedzenie samego Podzamcza, na terenie którego znajduje się Klasztor Strahovski, Zamek Praski, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej czy katedra św. Wita.

Program wycieczki jest intensywny, ale na tyle dobrze zaplanowany, że nie zabraknie czasu, by cieszyć się wszystkimi zwiedzanymi miejscami. 

Możliwa jest również wycieczka połączona z zabawą sylwestrową. Zwiedzanie rozłożone jest na pięciodniową wycieczkę, podczas której możemy bawić się na przyjęciu z okazji nadchodzącego Nowego Roku w hotelu (oferta dodatkowo płatna) lub wziąć udział w plenerowym wieczorze sylwestrowym organizowanym na Rynku Starego Miasta lub placu Wacława. 

Wiedeń - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże Wiedeń - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże fot. unsplash

Wiedeń i dolina Wachau - potęga cesarstwa Habsburgów

To propozycja dla tych osób, które nie tylko chcą bliżej poznać historię stolicy Austrii, lecz także odpocząć w otoczeniu malowniczej, naddunajskiej przyrody. W Wiedniu zwiedzanie rozpocznie się od objazdu staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Będzie wtedy można zobaczyć część najważniejszych budynków, jak Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski i kościół Wotywny oraz Operę Wiedeńską.

Poza tą historyczną stroną Wiednia, warto również zwrócić uwagę na bardziej nowoczesne elementy architektury, jak np. budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zobaczyć będzie można również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg i pospacerować jej najważniejszymi dziedzińcami. Nie zabraknie również czasu, by zobaczyć słynne miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i "bitwy pod Wiedniem"- wzgórze Kahlenberg. 

Po wyjeździe z Wiednia również nie zabraknie atrakcji. Na uczestników czeka przejazd do malowniczego regionu Wachau, wpisanego na listę UNESCO. Podróżując wzdłuż Dunaju, będzie można zobaczyć winnice, sady morelowe i średniowieczne miasteczka. Bardzo ciekawym punktem wycieczki jest także zwiedzanie barokowego opactwa benedyktynów w Melku, o którym wspominał Umberto Eco w powieści "Imię Róży". 

Widok na Budapeszt Widok na Budapeszt shutterstock

Budapeszt i Tokaj - w krainie wina, czardasza i gorących źródeł

Ta wycieczka zwróciła naszą uwagę, ponieważ w bardzo atrakcyjnej cenie czeka nas intensywne zwiedzanie zarówno pięknego miasta, jak i bardzo ciekawego regionu. W programie wycieczki zawarto najważniejsze miejsca, które warto poznać, będąc w Budapeszcie. Jednak jeszcze przed tym czeka uczestników przejazd w region Tokaju i wizyta w piwnicach winnych, u znanej rodziny węgierskiej. Zapoznanie z kulturą winną tego regionu i degustacja różnych gatunków Tokaju - "wina Królów" i "Króla wszystkich win" oraz przysmaków kuchni węgierskiej. "Tokajski Region winiarski" z uwagi na unikatowe w skali światowej walory przyrodnicze, kulturowe oraz długie tradycje winiarskie został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Następnym punktem wycieczki będzie zwiedzanie Budapesztu, które rozpoczyna się od rejsu statkiem. Będzie można zobaczyć najważniejsze dla miasta obiekty: parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty, które spinają dwie części miasta. Następnie spacer przez plac Bohaterów, zwiedzanie Zamku Vajdahunyad - kompleksu budowli naśladujących znane budowle z terytorium Węgier, oraz opery budapeszteńskiej. To jedynie kilka najważniejszych punktów wycieczki, jednak program jest tak intensywny, że nie zabraknie atrakcji na cały pięciodniowy pobyt. 

Komentarze (11)
Niedrogie wycieczki objazdowe po Europie - kilka propozycji za mniej niż 950 zł
Zaloguj się
 • lech2011

  Oceniono 16 razy 16

  Miały być 4 propozycje....

 • e._

  Oceniono 18 razy 12

  Ale bzdury.

 • baba67

  Oceniono 20 razy 12

  Każdy kto gdziekolwiek był zdaje sobie sprawę że ceny bez głównego posiłku i biletów wstępu. Nie wiem jaki jest sens podawania takich cen (bo jeszcze wyłączenie posiłków rozumiem) ale każdemu jego porno.

 • dorrie

  Oceniono 14 razy 10

  Umberto Eco nie opisywał Melku, tylko na marginesie wspomniał, że jedna z postaci, Adso, pochodzi z Melku.

 • golec007

  Oceniono 5 razy 3

  Zapewne da się w tej cenie ale będzie cieżko, bo jeszcze trzeba coś zwiedzić na miejscu i coś zjeść. W tym roku byłem na wycieczce Bratysława-Wiedeń-Budapeszt, objazdówka na 10 dni, zorganizowane samemu, nocleg od hostelu studenckiego po Hotel 4 gwiazdkowy
  Koszty jedzenia może nie są ogromne jeśli się wybiera restauracje gdzie jedzą miejscowi (a nie turyści). Nie da się obejść kosztów komunikacji (niestety przy tak krótkiej wycieczce trzeba czasem skracać czas przejścia). No i najważniejszy koszt to bilety wstępu. Wszędzie i drogo... Ręce nam opadły jak trzeba było płacić za wejście w Budapeszcie do kościoła św Macieja (niby cena obejmowała basztę z widokiem na parlament ale niesmak pozostał).
  Całkowity koszt dla dwóch osób pobyt +paliwo +pamiątki (głównie alkoholowe) 4000 PLN (plan zakładał zmieszczenie się w 1000 EUR)

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 2 razy 2

  Potem się okazuje, że "cena nie obejmuje..." wymienione kilka lub kilkanaście pozycji "płatne obowiązkowo pilotowi".
  I wychodzi na to, że przy zakupie wycieczki płaci się tylko za transport i nocleg.

 • dyskootantka

  Oceniono 2 razy 2

  Propozycje trzy, a nie cztery. Średnio atrakcyjne, jak na biuro podróży, bo te miejsca można sobie zwiedzić samemu, są blisko, tanie noclegi.

 • Oceniono 12 razy -4

  Hiszpania, miasto Torrevieja, Apartament 2 pokojowy, kuchnia, łazienka, balkon z widokiem na basen, do plaży tylko 150 m. W styczniu, lutym , marcu tydzień pobytu za wynajem całego apartamentu (4 osoby) tylko 990 zł. Tanie loty do Alicante od 60 zł za osobę. Więcej na www.apartamentwhiszpanii.com

 • Oceniono 12 razy -4

  Polecam Hiszpanie, miasto Torrevieja, Apartament 2 pokojowy, kuchnia, łazienka, balkon z widokiem na basen, do plaży tylko 150 m. W styczniu, lutym , marcu tydzień pobytu za wynajem całego apartamentu (4 osoby) tylko 990 zł. Tanie loty do Alicante od 60 zł za osobę. Więcej na www.apartamentwhiszpanii.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX