Greckie wakacje, a może weekend w Paryżu? Zaplanuj urlop, podążając szlakiem bohaterów "Mamma Mia! Here we go again"

Już pod koniec listopada na Blu-ray będziemy mogli obejrzeć drugą część hitowego musicalu. "Mamma Mia! Here we go again" zachwyca nie tylko świetnymi piosenkami zespołu ABBA w nowym wykonaniu, lecz także pięknymi widokami. Wraz z bohaterami mogliśmy podróżować do Grecji, Francji czy USA. Wybraliśmy dla was najciekawsze wycieczki właśnie w tych kierunkach.
Urlop w Paryżu - propozycje na zimę i lato Urlop w Paryżu - propozycje na zimę i lato fot. pexels

Urlop w Paryżu - propozycje na zimę i lato

Pierwszym miejscem, do którego udała się w podróż młoda Donna Sheridan (Lily James), był Paryż. Nie dziwi nas ten wybór, ponieważ jest to niezwykłe miasto, które przyciąga co roku tysiące turystów. Paryż zachwyca architekturą, historią, kulturą i znaną na całym świecie kuchnią. To miejsce dobre zarówno na weekendowy wypad we dwoje, spędzenie Sylwestra w niezwykłej atmosferze, jak i na dłuższy rodzinny urlop. 

Grecja - doskonała na wakacje Grecja - doskonała na wakacje fot. pexels

Grecja - doskonała na wakacje

Młoda Donna Sheridan (Lily James) związała swoje życie z Grecją i tam też toczy się główna część akcji obu filmów. Zapierające dech widoki oraz okazja przebywania w kulturowej kolebce Europy to tylko część atrakcji, które przyciągają do tego kraju. Jeżeli i wy chcielibyście udać się szlakiem bohaterów filmu "Mamma Mia! Here we go again", to mimo zimowej aury warto już teraz pomyśleć o zarezerwowaniu wycieczki na wakacje.

Wybierając się do Grecji po raz pierwszy, większość osób decyduje się na wybór jednej z popularnych wysp. Ogromną popularnością cieszy się Kreta, na której można spędzić zarówno spokojne, rodzinne wakacje, jak i dobrze bawić się na wieczornych imprezach w grupie przyjaciół. Zarówno na kontynencie, jak i na wyspach możemy zaplanować urlop połączony ze zwiedzaniem ważnych i pięknych zabytków oraz podziwianiem przyrody - warto wziąć to pod uwagę, wybierając ofertę na wakacje.

Nowy Jork Nowy Jork fot. pexels

Inne kierunki znane z filmu

W filmie "Mamma Mia! Here we go again" możemy przemierzyć z bohaterami niemal cały świat. Sky (Dominic Cooper) ze względu na pracę w Nowym Jorku może nie zdążyć na nowe otwarcie hotelu w Grecji, co jest niezwykle ważne dla jego żony Sophie (Amanda Seyfried). Jednak nie ulega wątpliwości, że sam Nowy Jork jest miastem, które warto zobaczyć i jeżeli odwiedziliście już większość bliskich nam krajów, warto pomyśleć o wyprawie za ocean. 

Jeśli mowa już o dalekich, bardziej egzotycznych kierunkach, to Harry'ego (Colin Firth) interesy trzymają w Japonii. Chociaż dla bohatera pobyt tam jest katorgą, to dla wielu z nas Kraj Kwitnącej Wiśni jest wymarzonym kierunkiem podróżniczym. 

Podążając śladami Billa (Stellan Skarsgard), który jest nie tylko sławnym podróżnikiem, ale też "najpopularniejszym Szwedem wszech czasów", moglibyśmy zwiedzić niemal cały świat. My proponujemy zacząć od Skandynawii, która pomimo mroźnego klimatu przyciąga turystów z całego świata. 

Jest jeszcze jedno miejsce, na które chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę. Mimo że akcja filmu w dużej mierze dzieje się na greckiej wyspie, większość ujęć była kręcona w Chorwacji. Producenci filmu w ten sposób zaoszczędzili część środków, a my mogliśmy zobaczyć urok tego kraju. Jeżeli i was urzekły widoki z najnowszej części musicalu, być może to właśnie Chorwacja, a nie Grecja, będzie idealnym kierunkiem na zbliżające się wakacje. 

Więcej o: