Europa w pigułce - najciekawsze wycieczki objazdowe 2019 [WYBÓR REDAKCJI]

Już teraz warto planować urlop w okresie wiosenno-letnim na rok 2019. Wcześniejsze rezerwacje dają nam gwarancję najniższej ceny oraz możliwość skorzystania z atrakcyjnych zniżek i wyboru najatrakcyjniejszych terminów i ofert. Naszym zdaniem wiosną i wczesnym latem świetnie jest zaplanować wycieczkę objazdową, ponieważ pogoda najbardziej sprzyja zwiedzaniu. Zobaczcie te oferty, które najbardziej nam się spodobały.
Europa świętuje karnawał Europa świętuje karnawał fot. materiały partnera

Europa świętuje karnawał

Sezon urlopowy warto naszym zdaniem rozpocząć od karnawału. Najpopularniejszy w Europie jest karnawał organizowany w Wenecji, ale nie musicie ograniczać się jedynie do jednego miejsca, jeśli chcecie, żeby ten czas był niezapomniany. Naszą propozycją jest więc wycieczka objazdowa po Europie, podczas której będziecie mogli bawić się na zabawach w kilku miastach - od Wenecji po Bratysławę. W programie wycieczki między innymi Wenecja, kolorowy korowód karnawałowy w Rijece, powrót do czasów gladiatorów w Puli, Zamek Predjama - największy jaskiniowy zamek na świecie czy walentynki w Bratysławie. 

W Wenecji czeka na uczestników rejs barką turystyczną na plac św. Marka i spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i dzwonnicę oraz wiele innych. Każde z miast oferuje wiele atrakcji, które warto zobaczyć, a ta wycieczka pozwoli wam poczuć niesamowity klimat karnawału i zobaczyć, jak jest on obchodzony w różnych kulturach. 

Praga Express Praga Express fot. materiały partnera

Praga Express - poznaj jedno z najpiękniejszych miast

Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy i jedna z najlepiej zachowanych stolic w tym rejonie. Jednocześnie, dzięki temu, że Czechy są tak blisko Polski, łatwiej jest zaplanować krótki wyjazd, by zwiedzić to piękne miasto. W programie tej czterodniowej wycieczki między innymi praska starówka Hradczany i królewski zamek, barokowa dzielnica Mala Strana, rejs statkiem z obiadokolacją, możliwość obejrzenia Teatru Narodowego i Kaplicy Betlejemskiej oraz domu Jana Husa.

Dużym plusem wycieczki, którą wybraliśmy, jest jej niska cena - już od 630 zł za osobę. W cenie wycieczki przejazd, zakwaterowanie oraz śniadania.  

Wiedeń i Budapeszt - perły Dunaju Wiedeń i Budapeszt - perły Dunaju fot. materiały partnera

Wiedeń i Budapeszt - perły Dunaju

Kolejna wycieczka, która przykuła naszą uwagę, jest zdecydowanie skierowana do osób, które w krótkim czasie chcą odwiedzić dużo pięknych miejsc. Znajdzie się w programie coś zarówno dla miłośników historii, jak i estetów. Wybierając się na wycieczkę objazdową do Wiednia i Budapesztu, będziecie mieć możliwość między innymi zwiedzenia piwnic winnych Budafok i skosztowania świetnych węgierskich win, czeka na was też rejs statkiem w Budapeszcie oraz Wzgórze Gellerta z panoramą Budapesztu.

W programie m.in. również Schönbrunn - letnia rezydencja cesarska i malownicze ogrody, Wzgórze Kahlenberg czy wieczór w gospodzie - Heuriger. Zwiedzanie Wiednia rozpoczyna się od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem. Podczas objazdu zobaczyć można będzie budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, parlamentu, ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej.

Program jest napięty, ale obejmuje najważniejsze atrakcje w Budapeszcie i Wiedniu. 

Poznaj nieznane Poznaj nieznane fot. materiały partnera

Poznaj nieznane - niezwykła Albania

Kolejna nasza propozycja przypadnie przede wszystkim do gustu osobom, które szukają nieco mniej popularnego kierunku, ale nadal chcą pozostać w Europie. Albania może zaoferować wiele atrakcji, zarówno historycznych, jak i przyrodniczych.

W planie wycieczki, która przykuła naszą uwagę, jest między innymi Tirana - albańska metropolia, Kruja, Gjirokastra i Berat, czyli miasta-muzea, albańskie kurorty, a w nich malownicze klify i plaże. Dużą atrakcją dla miłośników historii będzie Butrint oraz kilka ważnych zabytków UNESCO. W Gjirokastrze, mieście tysiąca schodów, będziecie mogli podziwiać niesamowitą architekturę i zetknąć się z niezwykłą mieszanką kulturowo-językową. W Permet z kolei będziecie mieli możliwość zrelaksowania się w basenach z leczniczą wodą termalną.