Urlop jesienią? 5 pomysłów na wakacje jesienią za mniej niż 1500 zł

Poza sezonem możemy skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert wakacyjnych, a pogoda sprzyja zarówno wycieczkom objazdowym, jak i wypoczynkowi. Znaleźliśmy dla was kilka atrakcyjnych propozycji w dobrych cenach. Wśród nich hitem są objazdowe wycieczki za 700 zł od osoby!
Czeskie Impresje - Praga Czeskie Impresje - Praga fot. unsplash

Czeskie Impresje, czyli magiczna Praga i Karlove Vary

Jesień to świetna okazja, by wybrać się na wycieczkę objazdową. Pogoda sprzyja spokojnemu zwiedzaniu, a dodatkowo ceny wycieczek są bardzo atrakcyjne. Dla osób, które nie miały jeszcze okazji odwiedzić Pragi, polecamy urlop w Czechach. Wycieczka, którą proponujemy łączy w sobie zwiedzanie ciekawych punktów na mapie Czech ze spokojnym odpoczynkiem. W programie między innymi zwiedzanie praskiej starówki, królewskiego zamku czy barokowej dzielnicy - 'Mala Strana'. Nie zabraknie także czasu na relaks, np. podczas rejsu statkiem z obiadokolacją. 

Wiedeń - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże Wiedeń - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże fot. unsplash

Wiedeń - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże

Świetna propozycja dla osób, które nie chcą wyjeżdżać daleko, ale szukają wielu wrażeń. Ta wycieczka objazdowa ma dosyć napięty program, ale jest na tyle dobrze zaplanowana, że nie męczy. Na wycieczce czekają na nas między innymi Hofburg, zimowa rezydencja rodu Habsburgów, dolina Wachau i rejs statkiem, tajemnicze opactwo Benedyktynów w Melku oraz park rozrywki i Opera Wiedeńska. 

Grecja - ceny wakacji na lato 2019 zaczynają się już od 999 zł Grecja - ceny wakacji na lato 2019 zaczynają się już od 999 zł fot. unsplash

Grecja, Velika - jesienne wakacje za niecałe 950 zł za osiem dni

Studia Tonia to pomysł na niedrogie greckie wakacje dla osób, które chcą spędzić wypoczynek w kameralnej atmosferze. Położone są około 100 m od plaży oraz głównej ulicy Veliki - niewielkiej, turystycznej miejscowości położnej nad piękną plażą. Wzdłuż plaży skupiają się wszystkie dostępne atrakcje turystyczne w tej okolicy, a wśród nich między innymi dwie promenady, sklepy, restauracje, kawiarnie, bary, tawerny i kilka nocnych klubów z dyskotekami. Studia Tonia wiele osób poleca ze względu na rodzinną atmosferę i dobre warunki noclegowe w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Budapeszt na jesień Budapeszt na jesień fot. unsplash

Budapeszt i Tokaj - w krainie wina, czardasza i gorących źródeł

Wycieczka do Budapesztu i regionu Tokaju to opcja dla osób, które chcą zarówno odpocząć, jak i coś zwiedzić i zobaczyć podczas urlopu. W programie tej pięciodniowej wycieczki między innymi zwiedzanie Budapesztu, rejs statkiem, gorące kąpiele termalne czy park konny. W Tokaju będzie możliwość spróbowania słynnych regionalnych win oraz dań. Nie zabraknie też możliwości na zapoznanie się lokalnym folklorem. Program wycieczki wydaje się być bardzo bogaty, ale jest zaplanowany w sposób bardzo przemyślany, dzięki czemu nie męczy. Dodatkowym plusem jest duża ilość atrakcji niezależnych od pogody, co jest dodatkowym plusem, kiedy wybieramy się na urlop jesienią. 

Tunezja na jesień - przedłuż lato Tunezja na jesień - przedłuż lato fot. unsplash

Tunezja, Monastyr na jesień - przedłuż lato

Jeśli chcemy nieco przedłużyć sobie lato, polecamy na jesień krótki urlop w Tunezji. Wybraliśmy dla was hotel Ramada Liberty Resort w Monastyrze, w spokojnej turystycznej dzielnicy. To propozycja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, ponieważ hotel oferuje bardzo bogaty program sportowo-animacyjny. Za niecałe 1500 zł za osiem dni możemy liczyć na odpoczynek w czterogwiazdkowym hotelu w opcji all inclusive. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na atrakcyjne położenie hotelu, który będzie bazą wypadową dla ciekawych wycieczek lokalnych.  

Więcej o: