Od Hiszpanii i Francji do... Etiopii. Pięć pomysłów na objazdową wycieczkę na jesień [NASZE TYPY]

Jesień to doskonały czas na wycieczki objazdowe, zwłaszcza do krajów, gdzie latem jest bardzo gorąco. We wrześniu i październiku jest jeszcze na tyle ciepło, by przyjemnie się zwiedzało, ale upały nie powinny już doskwierać, podobnie jak tłumy turystów. Wybraliśmy dla was pięć propozycji, które wyjątkowo przykuły naszą uwagę.
Dookoła Hiszpanii Dookoła Hiszpanii fot. unsplash

Dookoła Hiszpanii: Sewilla, Kordoba, Madryt i Granada

To ciekawa propozycja dla osób, które chcą poznać Hiszpanię nie tylko od tej znanej, turystycznej strony. W planie wycieczki między innymi Sewilla i wspaniała katedra, średniowieczna Kordoba, Madryt, Granada - ostatni bastion Maurów oraz Barcelona i kataloński modernizm. Po tygodniowym zwiedzaniu można również odpocząć w Costa del Sol. Program wycieczki jest bogaty, ale nie przepełniony, dzięki czemu można intensywnie zwiedzić najważniejsze miejsca w Hiszpanii, a jednocześnie nie czuć się zmęczonym. 

Normandia, Bretania i Paryż Normandia, Bretania i Paryż fot. unspalsh

Romantyczna Francja - Normandia, Bretania i Paryż

Katedra Notre Dame w Rouen, sławny likier Benedictine, klify i plaże Normandii, opactwo Mont St. Michel, tajemnicze megalityczne głazy w Bretanii i oczywiście Paryż. Program tej wycieczki objazdowej jest bardzo szeroki i intensywny, ale warto skusić się na bliższe poznanie historii i kultury Francji. Dzięki temu można również lepiej zrozumieć naszą własną, polską, która na przestrzeni lat czerpała wiele z wpływów francuskich. 

Praga i Karlove Vary Praga i Karlove Vary fot. pexels

Czeskie Impresje - Praga i Karlove Vary

Kolejna nasza propozycja jest dla osób, które szukają nieco tańszej wycieczki i nie tak intensywnej jak dwie wcześniej opisane. Wycieczka obejmuje praską starówkę, Karlove Vary i degustacje Becherovki, królewski zamek i barokową dzielnicę oraz rejs statkiem. Do zobaczenia będzie więc dużo ciekawych zakątków, a wycieczka jest na tyle dobrze zorganizowana, że również dzieci nie będą się nudzić. 

Budapeszt Parlament. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli europejskich; symbol Węgier. Gmach w stylu neogotyckim mieści się nad samym Dunajem, w Peszcie. Został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku. Jego budowa trwała aż 20 lat.
Budapeszt Parlament. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli europejskich; symbol Węgier. Gmach w stylu neogotyckim mieści się nad samym Dunajem, w Peszcie. Został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku. Jego budowa trwała aż 20 lat. Budapeszt Parlament/shutterstock

Niedoceniane Węgry - Budapeszt i Tokaj

Nawet na wycieczce objazdowej można wypocząć bez napiętego grafiku czy intensywnego zwiedzania. Taka właśnie jest propozycja objazdowej wycieczki po Budapeszcie i okolicy. W programie między innymi rejs statkiem, gorące kąpiele termalne, degustacja win i lokalnej kuchni w Tokaju i park konny. To dobra propozycja jeśli chcecie na urlopie coś zwiedzić, ale jednocześnie mieć dużo czasu na wypoczynek. 

Na tropie Arki Przymierza Na tropie Arki Przymierza fot. Rainbow

Na tropie Arki Przymierza - egzotyczna... Etiopia

Ostatnia nasza propozycja jest zdecydowanie bardziej egzotyczna od pozostałych, co niestety odbija się na wyższej cenie. Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na nią, warto wybrać się do Etiopii. W planie wycieczki między innymi Arka Przymierza w Aksum, kanion i wodospady Nilu Błękitnego, Lalibela - ósmy cud świata, niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu, Jezioro Tana i autentyczne łodzie z papirusu i wiele innych cudów przyrody. Będzie też okazja do zapóźnia się z miejscowymi i lokalną kulturą.