Niezbędnik turysty! Najpopularniejszy sprzęt turystyczny wśród Polaków

Jaki plecak? Który śpiwór? Rower górski, a może rower miejski? Jak wybierać i co wybierać, aby zapewnić sobie udany wakacyjny wypad? Na te i wiele więcej pytań znajdziesz odpowiedź w naszym niezbędniku turysty. Poznaj wybory polskich wycieczkowiczów i dobierz najlepszy sprzęt turystyczny. Z nami kompleksowo przygotujesz się na każdą wyprawę!

Niezbędnik turysty! Najpopularniejszy sprzęt turystyczny wśród Polaków

 

Niezbędnik turystyPodróże

 

Ostatnie kilka dni sierpnia to idealny moment aby zaplanować zakupy na ostateczny wyjazd wakacyjny, bowiem tym razem oprócz pomocy sprzedawcy czy naszych znajomych w zakupie możemy liczyć również na pomoc samych turystów. Tegoroczne doświadczenia polskich internautów w zakresie kupowanego sprzętu wakacyjnego zostały przez nas zebrane, dzięki czemu dowiecie się nie tylko jak należy wybierać sprzęt, ale również, którym modelom warto poświęcić nieco więcej uwagi. Zapraszamy do zapoznania się naszym niezbędnikiem turysty!

Namiot drugim domem

Jeśli w czasie naszego wyjazdu w góry, bądź weekendowego wypadu do lasu planujemy spędzić choć jedną noc pod gołym niebem, do listy zakupów musimy niezwłocznie dopisać namiot. I tu od razu zakup staje się problematyczny. Na wybór namiotu wpływa wiele czynników: począwszy od tego w ile osób zamierzamy korzystać z namiotu, a skończywszy na tym czy jest on dobrze wentylowany, bądź w jakim stopniu chroni przed wilgocią. Choć porządny namiot to wydatek rzędu 2 do 3 tysięcy złotych, oszczędzanie na tym elemencie wyposażenia turystycznego nie jest najlepszym pomysłem. Kupując tani namiot ryzykujemy, że zamiast wieczornego drzemania na świeżym powietrzu, będziemy walczyli z owadami, wiatrem, nadmiernym ciepłem bądź przeszywającym chłodem. Źle spędzona noc potrafi zrujnować cały wyjazd.

 

Okazje.infoOkazje.info

 

Przed podjęciem wyboru warto przyjrzeć się jakie namioty są najczęściej wybierane przez polskich turystów. Według raportu sporządzonego przez Okazje.info najpopularniejszymi  namiotami okazały się te produkowane przez firmy Coleman oraz Campus. Taka sytuacja nie dziwi. Obie marki są liderami jeśli chodzi o sprzęt turystyczny. Nieco niżej uplasowały się namioty firmy King Camp. 9% kupujących postawiło właśnie na tę markę. Równie ciekawie prezentuje się zestawienie najczęściej kupowanych modeli namiotów. W pierwszej trójce znalazł się: 6 oraz 3-osobowy namiot Coastline Coleman, a także 2-osobowy namiot Venice firmy King Camp. Wszystkie modele prezentujemy w poniższej tabeli

 

Zdjęcie Coleman Namiot Coastline 3 Plus Zdjęcie Namiot Coleman Ridgeline 6 Plus Zdjęcie King Camp Namiot Venice
Coleman Namiot Coastline 3 ... Namiot Coleman Ridgeline 6 ... King Camp Namiot Venice
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info

Zadbaj o dobry sen

Wspomnieliśmy już o namiocie, czas więc przyjrzeć się ofercie śpiworów. Rozpiętość cenowa śpiworów na naszym rynku jest ogromna. 100 złotych wystarczy aby stać się dumnym posiadaczem nowego śpiwora. Za tę kwotę otrzymamy jeden z dwóch niezwykle popularnych modeli: mumia Ultralight 600 Spokey bądź Śpiwór Seeb Hi-Tec

 

Okazje.infoOkazje.info

Niemniej jednak, warto przyjrzeć się modelom z wyższej półki. Dłuższe wyprawy w cięższych warunkach klimatycznych wymagać będą lżejszego i lepiej wentylowanego sprzętu. Obie te cechy charakteryzuje śpiwór Yeti GT II 400. Inną propozycją z górnej półki stanowi Yeti Boulder 300. Przystosowany do trzech sezonów niezimowych zachowuje swoje właściwości cieplne niezależnie pogody. Inną, ciekawą propozycją stanowi śpiwór King Camp mumia Compact Lite 850. W porównaniu z poprzednimi dwoma modelami, śpiwór ten jest nieco tańszy przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania.

Zdjęcie Yeti śpiwór Boulder 300 Zdjęcie Yeti śpiwór GT II 400
Yeti śpiwór Boulder 300 Yeti śpiwór GT II 400
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Lodówka turystyczna na każdą kieszeń

Przechowanie żywności to kolejna sprawa, która spędza sen z powiek niejednemu turyście. Lodówka turystyczna to, kolejny obok namiotu, element podstawowy, bez którego nie powinniśmy wyruszać na żadną wyprawę, jeśli zamierzamy przewozić coś więcej niż tylko suchy prowiant. Wybierając lodówkę musimy zwrócić uwagę na rodzaj jej zasilania, sposób izolacji, pojemność, a także dodatkowe jej możliwości bądź wyposażenie np możliwość podgrzewania wnętrza. Porządna lodówka powinna dawać możliwość jej zasilania w samochodzie, a także w domu dzięki czemu możemy ją wykorzystać podczas pobytu w pokoju hotelowym. Musimy zwrócić również uwagę z jakiego rodzaju wypełnienie posiada lodówka. Jednym z lepszych rozwiązań zapewniających izolację i właściwości chłodzące jest wypełnienie poliuretanowe, które znajdziemy między innymi w lodówce turystycznej CS-30S Super marki Ravanson.

 

Okazje.infoOkazje.info

Najczęściej wybieranymi lodówkami są te produkowane przez firmę Waeco. Na drugim miejscu plasują się lodówki marki Ravanson. Spośród dostępnych na rynku modeli, najczęściej wybieranymi okazały się: Ravanson CS-30S Super oraz nieco tańszy model tego producenta, czyli CS-24S. Modele te prezentujemy poniżej.

Zdjęcie Ravanson CS-24S Super Zdjęcie Ravanson CS-30S Super Zdjęcie SEVERIN KB 2921
Ravanson CS-24S Super Ravanson CS-30S Super SEVERIN KB 2921
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Bez plecaka ani rusz!

Bez wątpienia najlepszym przyjacielem każdego turysty jest właśnie plecak. Źle dobrany może nie tylko nie pomóc, ale również utrudnić wędrówki piesze. Pierwszym z kryteriów, którym powinniśmy się kierować podczas jego zakupu jest przeznaczenie. Inny plecak weźmiemy na kilkudniowy wyjazd w Bieszczady, a jeszcze inny dobierzemy na weekendowe wędrówki po terenach nizinnych. Innym ważnym elementem jest wygoda użytkowania plecaka. Dobrze zaprojektowany sprzęt powinien przylegać do pleców nie powodując bólu ramion, czy kręgosłupa podczas jego noszenia. Istotna jest również odpowiednia wentylacja zapobiegająca nadmiernemu poceniu się pleców.

 

Okazje.infoOkazje.info

 

W sytuacji gdy decydujemy się na wyprawę w góry, plecak powinien mieć sporą ilość schowków i kieszeni, które pozwalają z głową podzielić przenoszą żywność i sprzęt. Taki plecak powinien również dawać możliwość przyczepienia elementów dodatkowych takich jak kijki czy czekan do powierzchni plecaka. Nieco droższe wersje plecaków pozwalają na regulację powierzchni stycznej do pleców, co znacząco podwyższa komfort ich użytkowania. Według danych Okazji.info najczęściej wybieranymi modelami plecaków są:  Deuter Futura Pro 38 (od 519 zł), Hi-Tec V-lite airzone (od 99 zł) oraz 4F Atacama  (od 228 zł)

Zdjęcie 4F Plecak turystyczny Atacama 55 Zdjęcie Deuter Futura Pro 38 Zdjęcie Hi-Tec Plecak V-lite Airzone 35L
4F Plecak turystyczny Ataca... Deuter Futura Pro 38 Hi-Tec Plecak V-lite Airzon...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Najlepszy rower na wakacje

Poszukując roweru należy pamiętać nie tylko o tym ile chcemy na niego przeznaczyć ale również do czego chcemy go wykorzystać. BMX'y, czyli rowery do jazdy wyczynowej, są niewygodne do pokonywania długich tras. Równie niewygodna i niszczycielska dla samego sprzętu okazać się może jazda rowerem szosowym po trudnym terenie. Podobnie ma się uniwersalne wykorzystanie rowerów miejskich, które nie są przystosowane do wycieczek w góry. Najbardziej uniwersalnym wydaje się rower górski, ale w porównaniu z innymi rodzajami rowerów jest znacznie cięższy, co niweluje przyjemność z jazdy po mieście. Kiedy będziemy już pewni jaki rodzaj roweru jest dla nas najbardziej odpowiedni, wtedy warto rzucić okiem, które marki rowerów zyskały największą popularność wśród fanów jazdy na rowerze.

 

Okazje.infoOkazje.info

 

Liderem wśród rowerów bezsprzecznie stała się marka Romet. Na kolejnych miejscach znalazły się rowery produkowane przez firmy Kellys oraz Kross. Wśród trzech najczęściej wybieranych rowerów znalazły się: Kellys Alpina C10, Romet Orkan 1.0M oraz Romet Rambler 3.0.

 

Pełny raport wakacyjny przeczytacie w tym miejscu.

Zdjęcie Rower Kellys Alpina ECO C10 2013 Zdjęcie Rower Romet Orkan 1.0 M 2014 Zdjęcie Rower Romet Rambler 3.0 2013
Rower Kellys Alpina ECO C10... Rower Romet Orkan 1.0 M 2014 Rower Romet Rambler 3.0 2013
Porównaj ceny ? Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Więcej o: