7 smakowitych kierunków pasujących do piwa i wina!

Czy jest coś lepszego od kieliszka lokalnego wina zaserwowanego ze smaczną przekąską? Kufel piwa także wspaniale smakuje w duecie z przekąską. Przedstawiamy siedem miejsc pasujących do piwa i wina.

USA, Północna Kalifornia - sery

Idealne do: WINA

Wiele miejscowości świata słynie z pysznych serów - niektóre nawet dosłownie: Gruyere, Brie, Cheshire, Appenzell, Parma (dziwnie, że Stilton nie wytwarza sera Stilton)! Północna Kalifornia oferuje nam trzy wspaniałości: ser, wino i piwo. Do tego dodać można lasy sekwoi w North Coast, przepiękną scenerię nadmorskich wzgórz w California Wine Country i mamy już wystarczająco dużo "powodów", by wybrać się w smakowitą podróż do Północnej Kalifornii...

Hiszpania, Kadyks - wędliny

Idealne do: WINA

Tak wiele wędlin, tak mało czasu... Gdybyście mieli wybrać tylko jedną wędlinę w Hiszpanii, postawcie na cenioną "jamón Ibérico" (iberyjska szynka). Robi się ją z mięsa czarnej iberyjskiej świni, która karmiona jest głównie żołędziami. Zadziwiająco rozpływa się w ustach... i ma równie zadziwiającą cenę.

Belgia, Bruksela - Moules-frites (małże z frytkami)

Idealne do: PIWA

Czosnkowe małże, słone smażone frytki, pachnący rosół - Moules-frites to idealny belgijski zestaw do piwa.

Włochy, Sycylia - - oliwki

Idealne do: WINA

Oliwki są klasycznym dodatkiem do wina w rejonie basenu Morza Śródziemnego. Dodatek ten, przyjął się już dawno w restauracjach i domach wszystkich Europejczyków, ale czy nie przyjemniej jest smakować sycylijskich oliwek w duecie z sycylijskim winem, będąc na pięknej Sycylii.

Niemcy, Bawaria - precle

Idealne do: PIWA

Co jest lepsze od słonego precla, pikantnego na zewnątrz i miękkiego w środku? Słony precel podany wraz z dużym niemieckim piwem!

Każdego roku na Oktoberfest, tysiące precli wielkości dużego frisbee podawanych jest wraz z wielkimi kuflami piwa na festiwalu w Monachium. Ale bez obaw... precle są sprzedawane w Bawarii przez cały, okrągły rok, nie tylko na festiwalu...

Wielka Brytania - Fish and chips (ryba z frytkami)

Idealne do: PIWA

Najpopularniejsze danie w Wielkiej Brytanii jest... fast foodem. Ale czy to właśnie nie dania typu fast food idealnie pasują do piwa?

Potrawa upowszechniła się w Wielkiej Brytanii w drugiej połowie XIX wieku - miało to związek z rozwojem floty rybackiej (co wiązało się ze znacznym spadkiem cen za ryby). Popularna ryba w panierce z frytkami zawijana jest przeważnie w papier gazetowy i podawana na wynos.

USA, Chicago - hot-dog

Idealne do: PIWA

Może nie do końca wszyscy wiemy, co jest w środku, ale i tak je uwielbiamy. Amerykanie są szczególnie dumni ze swoich hot-dogów z keczupem.

W Chicago polecamy jedne z najpopularniejszych i najbardziej znanych fast-foodów: "Hot Doug" oraz "The Wiener's Circle". Jednakże najlepszym miejscem na zjedzenie hot-doga jest stadion baseballowy "Wrigley Field" - to właśnie tu kręcono "Bezsenność w Seattle", gdzie w tle widzieliśmy Amerykanów zajadających się hot-dogami... Jak to na meczu...

Więcej o: