Hiszpania. 10 najlepszych plaż

Tam są najpiękniejsze plaże Hiszpanii! Wybrali użytkownicy serwisu podróżniczego TripAdvisor.com.
alcudia, majorka, plaża, hiszpania, wyspa alcudia, majorka, plaża, hiszpania, wyspa Fot. Shutterstock

Alcudia, Majorka

Alcudia to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na Majorce. Turystów przyciąga tu m.in. najdłuższa plaża na wyspie mająca ok. 10 kilometrów! Do Alcudii warto też przyjechać ze względu na uroczą starówkę pełną wąskich brukowanych uliczek i zabytkowych kamienic z czasów rzymskich. Ładne plaże w miejscowości Alcudia: Platja Gran, Alcanada, Coll Baix

Plaże na wakacje. Najczystsze kąpieliska Europy

Tanie loty

Hotele

calvia, hiszpania, majorka, peguera calvia, hiszpania, majorka, peguera Fot. Shutterstock

Calvia, Majorka

Calivia to gmina Majorki i miejscowość o tej samej nazwie. W rejonie Calivia znajduje się wiele pięknych plaż m.in. Cala Fornells, Caló de ses Llises, Playa Cala de Santa Ponça. Na zdjęciu plaża w miejscowości Peguera.

Majorka na wakacje. Top 10 atrakcji

Tanie loty

Hotele

Playa del ingles, Gran Canaria Playa del ingles, Gran Canaria CC/wikimedia/chris.swiss

Playa del Ingles, Gran Canaria

Playa del Ingles to największy kurort na wyspie Gran Canaria. To miasto wiecznego lata i wiecznej zabawy. Wybór hoteli, restauracji, pubów, dyskotek jest ogromny - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Słońce świeci tu ponoć 365 dni w roku, ale wiejąca od morza bryza sprawia, że nigdy nie jest zbyt upalnie. Największym atutem Playa del Inglés jest szeroka i  piaszczysta plaża o tej samej nazwie.

Wyspy Kanaryjskie w pigułce: skrócony przewodnik po najpiękniejszych miejscach

Tanie loty

Hotele

Plaża Corralejo, Fuerteventura, 
Wyspy Kanaryjskie Plaża Corralejo, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Corralejo, Fuerteventura

Corralejo to największy kurort na Fuerteventurze. Główną atrakcją Corralejo są plaże, z których największa to ponad 10 kilometrów jasnego piasku. Ciągnie się na południowy wschód od miasta i ma bardzo łagodne zejście do oceanu. Część plaży jest zagospodarowana, a reszta to teren dziki, choć równie piękny. Wydmy okalające plażę, uznane zostały za rezerwat przyrody. Wody wokół Corralejo są wyjątkowo przejrzyste i mają intensywnie niebieski odcień.

Takie są Wyspy Kanaryjskie!

Tanie loty

Hotele

sitges, hiszpania, plaża sitges, hiszpania, plaża CC/wikimedia/G.M Kowalewska

Sitges, Katalonia

Sitges to małe miasteczko i kąpielisko na Costa del Garraf, w regionie autonomicznym Katalonii. Sitges położone jest około 35 km na południowy zachód od Barcelony. Plaże są tu długie, wąskie i piaszczyste. Miasteczko za dnia jest spokojne, a nocą tętni życiem. Warto odwiedzić Sitges przy okazji wizyty w Barcelonie.

Najpiękniejsze plaże świata

Tanie loty

Hotele

pajara, plaża, hiszpania, fuertaventura pajara, plaża, hiszpania, fuertaventura Fot. Shutterstock

Pajara, Fuerteventura

W rejonie Pajara na wyspie Fuerteventura znajduje się kilka pięknych plaż. Po stronie wschodniej plaże są białe i piaszczyste, a wody spokojne. Na zachodzie wyspy fale są wyższe a piasek czarny, wulkaniczny. Miasto warto odwiedzić nie tylko ze względu na piękne plaże, ale też zabytkowy kościół Iglesia de Virgen de la Regla.

Najpiękniejsze plaże Europy

Tanie loty

Hotele

puerto del carmen, lanzarote, wyspy kanaryjskie, plaża puerto del carmen, lanzarote, wyspy kanaryjskie, plaża Fot. Shutterstock

Puerto Del Carmen, Lanzarote

Puerto Del Carmen to największy kurort na wyspie Lanzarote. Plaże miejscowości są wyjątkowo piękne - piaszczyste, szerokie i ciągną się wiele kilometrów. Miejscowość wyróżniają ponadto świetne warunki do uprawiania sportów wodnych i intensywne życie nocne.

Wyspy Kanaryjskie. Którą wybrać?

Tanie loty

Hotele

Hiszpania wczasy - Formentera Hiszpania wczasy - Formentera Hiszpania wczasy/Fot. Shutterstock

Formentera, Baleary

Czwarta co do wielkości wyspa Balearów, leżąca na południe od Ibizy, może się poszczycić pięknymi kąpieliskami, z których najlepsze to: ciągnąca się na południu wyspy kilkukilometrowa plaża Mitjorn i plaża Ses Illetes na północy. Wody obmywające te plaże są obłędnie turkusowe.

TOP 25. Najlepsze miejsca na wakacje 2011 na świecie

Tanie loty

Hotele

Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Maspalomas, Gran Canaria

Maspalomas to miasteczko położone w południowej części wyspy, gdzie rozciągają się najpiękniejsze plaże Gran Canarii. Długa i piaszczysta plaża Maspalomas rozciąga się od starej latarni morskiej Faro de Maspalomas aż do sąsiedniej plaży o nazwie Playa de Ingles. Oferuje wiele możliwości wypoczynku i rekreacji dla odwiedzających. Część plaży położona obok gaju palmowego El Palmeral wchodzi w skład przyrodniczego obszaru chronionego o wielkich walorach naturalnych. Znajdujące się po boku plaży wspaniałe wydmy zajmują obszar 400 hektarów i są wielką atrakcją turystyczną.

Top 25. Najlepsze miejsca na wakacje 2011 w Europie

Tanie loty

Hotele

Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Mogan, Gran Canaria

Puerto de Mogan, kurort na południu wyspy Gran Canaria ze względu na sieć kanałów zwany bywa "małą Wenecją". To najbardziej malownicza miejscowość wypoczynkowa na wyspie, pozbawiona wysokiej zabudowy hotelowej. Złocista plaża Playa de Mogan położona jest w zatoczce, a utworzono ją z saharyjskiego piasku. Od pełnego morza odgradza ją kamienne molo, a powstałe w ten sposób kąpielisko idealnie nadaje się do pływania.

Tanie loty

Hotele

Więcej o: