Wakacyjny plebiscyt Podróże.gazeta.pl: najpiękniejsze polskie plaże

Polacy cudze chwalą, ale... swoje kochają. Chętnie wybieramy plażowanie w śródziemnomorskich kurortach, ale polskie plaże nadal cieszą się ogromną popularnością. Choć nad Bałtykiem wcale nie jest taniej, a bywa zimniej - kochamy polskie morze. Przed wakacjami postanowiliśmy zapytać, którą z polskich plaż chcielibyście w tym roku wskazać jako najpiękniejszą i najbardziej przyjazną plażowiczom. Oto nasze propozycje.Zachęcamy do głosowania!
łeba, polska, plaża, morze, bałtyk łeba, polska, plaża, morze, bałtyk Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

10. Łeba

Dawna wioska rybacka, dziś oblegana przez turystów. I nic dziwnego ? plaża w Łebie jest szeroka, z drobnym żółtym piaskiem. Plaża w Łebie to mnóstwo miejsca na plażowanie, a gdy leżenie się znudzi, możliwość pójścia na naprawdę długi spacer brzegiem morza. Na plaży w Łebie nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych. W pobliskim porcie można skusić się na morską wycieczkę rybackim kutrem.

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Hotele w Łebie

jastarnia, polska, bałtyk, morze, plaża jastarnia, polska, bałtyk, morze, plaża Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Wyborcza.pl

9. Jastarnia

Jastarnia to nie jest kurort dla pragnących ciszy i spokoju. Za to wszyscy łaknący nie tylko plażowania, ale także wszelakich rozrywek, spędzą tu niewątpliwie przyjemne chwile. Obfitość barów, restauracji, szkółka windsurfingowa, a nawet kino - to tylko część atrakcji oferowanych przez Jastarnię. Plaża jest długa, dość szeroka, bardzo gwarna i nadal bardzo popularna. Z Jastarni można urządzić sobie nawet wypad wodolotem do Gdyni, a także obejrzeć wybrzeże z powietrza w trakcie lotu widokowego. Podczas pobytu w Jastarni możemy też trafić na jeden z licznych festiwali czy koncertów.

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Hotele w Jastarni

chałupy, bałtyk, morze, plaża, polska chałupy, bałtyk, morze, plaża, polska fot. Dominik Sadowski / Agencja Wyborcza.pl

8. Chałupy

Plaża dla naturystów to już przeszłość, ale Chałupy nadal przyciągają swoją legendą. Mimo braku szczególnych atrakcji są wciąż jednym z najpopularniejszych kurortów Mierzei Helskiej. Chałupy mogą się pochwalić dobrą szkółką windsurfingową i pięknymi, malowniczymi wydmami. Plaża jest ładna i szeroka, z drobnym piaskiem. Jeśli trafimy tu w drugiej połowie lipca, możemy obserwować rybackie wyścigi łodzi w ramach Kaszubskich Łodzi Pod Żaglami.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Chałupach

Dębki nad Bałtykiem Dębki nad Bałtykiem Fot. Dominik Sadowski / Agencja Wyborcza.pl

7. Dębki

To właśnie do Dębek przenieśli się naturyści z Chałup. Część ślicznej plaży w Dębkach, tuż za rzeczką, należy właśnie do nich. Równolegle do morza biegnie ulica Spacerowa i to na niej koncentruje się wieczorne i nocne życie przybywających tu gości. Blisko tu z plaży na smaczny obiad czy orzeźwiającego drinka. Biały piasek plaży i urokliwa rzeczka umilają plażowanie. W lipcu w Dębkach odbywają się duże zawody windsurfingowe.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Dębkach

rewal, polska, morze, plaża, bałtyk rewal, polska, morze, plaża, bałtyk Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

6. Rewal

Rewal to tłoczny kurort Wybrzeża Trzebiatowskiego. Jego popularność tłumaczyć można dużą ilością rozrywek, jakie zapewnia to małe miasteczko. Na plaży znajdziemy zjeżdżalnię, co chwilę organizowane są zawody sportowe i konkursy, naprawdę jest co robić. W Rewalu znajdziemy też wypożyczalnię rowerów i motorowerów, a dla spragnionych prędkości i wody organizuje się morskie jazdy popularnymi "bananami".

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Rewalu

rowy, morze, bałtyk, polska, plaża rowy, morze, bałtyk, polska, plaża Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

5. Rowy

Rowy - urokliwe miasteczko leży na otwartym wybrzeżu, u ujścia rzeki Łupawy. I to właśnie w miejscu, w którym wpływa ona do morza znajdziemy najładniejsze zakątki plaży. Znajdziemy tam także malowniczą przystań. W Rowach jest wypożyczalnia rowerów, z której warto skorzystać, gdyż w okolicy znajduje się bardzo przyjemny szlak rowerowy.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Rowach

Ustronie Morskie Ustronie Morskie Ustronie Morskie//Fot. Shutterstock

4. Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to szalenie klimatyczna miejscowość. Znajdziemy tu zabytkowe budynki ze wspaniałymi secesyjnymi motywami. Plaża z białym piaskiem dostarcza nie tylko wszelkich wygód wypoczynkowych, ale zachęca też do spacerów zbieraczy kamieni i bursztynów - to właśnie w Ustroniu Morskim można znaleźć te najładniejsze.

 

Miasteczko oferuje moc atrakcji i rozrywek. W Ustroniu Morskim jest kino, dobrze wyposażona biblioteka, sauna i wypożyczalnia rowerów. Przez całe lato odbywają się tu także imprezy kulturalne.

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Ustroniu Morskim

Plaża w Świnoujściu Plaża w Świnoujściu Fot. Artur Kubasik / Agencja Wyborcza.pl

3. Świnoujście

Plaża w Świnoujściu jest szeroka na ponad 130 metrów, więc miejsca dla łaknących nadmorskiego wypoczynku nie brakuje. Wyspiarskie miasto przyciąga rzesze turystów i nie można się temu dziwić. Każdy urlopowicz znajdzie tu to, czego potrzebuje. Moc atrakcji dla miłośników zwiedzania - jednym z punktów obowiązkowych jest najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska. W Świnoujściu można też zwiedzić imponujące stare forty czy odbyć rejs na jedną z dzikich wysp zamieszkałych przez ptaki. Baza restauracyjna i hotelowa zadowoli najwybredniejszych, a atrakcji sportowych i kulturalnych zliczyć nie sposób.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Świnoujściu

władysławowo, polska, bałtyk, plaża, morze władysławowo, polska, bałtyk, plaża, morze Fot. Shutterstock

2. Władysławowo

Droga na szeroką i piaszczystą plażę we Władysławowie wiedzie przez sosnowy las o upajającym zapachu. Smakosze uwielbiają Władysławowo za możliwość kupienia tu świeżych ryb, a także rewelacyjnego wędzonego dorsza. Amatorzy nocnego życia znajdą we Władysławowie dyskoteki i bary, miłośnicy rodzinnego wypoczynku - urokliwe pensjonaty i plażę zachęcającą do budowy gigantycznych zamków. Okolice sprzyjają spacerom, blisko stąd także do przylądka Rozewie.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery we Władysławowie

Plaża w Sopocie Plaża w Sopocie Fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Wyborcza.pl

1. Sopot

Fenomen Sopotu jest dla wielu niezrozumiały, gdyż na spokój i ciszę nie ma tu co liczyć. Plaża z bogatą infrastrukturą, częściowo zajęta przez tereny hotelowe. Jednak Sopot to dla wielu obowiązkowy punkt każdego urlopu. Słynne molo jest zwykle gwarne i zatłoczone, nawet w późnych godzinach nocnych. Do Sopotu przyciągają jak magnes ekskluzywne hotele i mnogość rozrywek. Ale odpocząć tu ciężko...

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Hotele w Sopocie

 


Zagłosuj na najlepszą polską plażę

Która polska plaża jest najfajniejsza? Która będzie hitem tego lata? Do końca czerwca możecie głosować w naszym plebiscycie - gorąco zachęcamy!

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

 


Więcej o: