Wakacyjny plebiscyt Podróże.gazeta.pl: najpiękniejsze polskie plaże

Polacy cudze chwalą, ale... swoje kochają. Chętnie wybieramy plażowanie w śródziemnomorskich kurortach, ale polskie plaże nadal cieszą się ogromną popularnością. Choć nad Bałtykiem wcale nie jest taniej, a bywa zimniej - kochamy polskie morze. Przed wakacjami postanowiliśmy zapytać, którą z polskich plaż chcielibyście w tym roku wskazać jako najpiękniejszą i najbardziej przyjazną plażowiczom. Oto nasze propozycje.Zachęcamy do głosowania!
łeba, polska, plaża, morze, bałtyk łeba, polska, plaża, morze, bałtyk Fot. Tomasz Stańczak /AG

10. Łeba

Dawna wioska rybacka, dziś oblegana przez turystów. I nic dziwnego ? plaża w Łebie jest szeroka, z drobnym żółtym piaskiem. Plaża w Łebie to mnóstwo miejsca na plażowanie, a gdy leżenie się znudzi, możliwość pójścia na naprawdę długi spacer brzegiem morza. Na plaży w Łebie nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych. W pobliskim porcie można skusić się na morską wycieczkę rybackim kutrem.

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Hotele w Łebie

jastarnia, polska, bałtyk, morze, plaża jastarnia, polska, bałtyk, morze, plaża Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta

9. Jastarnia

Jastarnia to nie jest kurort dla pragnących ciszy i spokoju. Za to wszyscy łaknący nie tylko plażowania, ale także wszelakich rozrywek, spędzą tu niewątpliwie przyjemne chwile. Obfitość barów, restauracji, szkółka windsurfingowa, a nawet kino - to tylko część atrakcji oferowanych przez Jastarnię. Plaża jest długa, dość szeroka, bardzo gwarna i nadal bardzo popularna. Z Jastarni można urządzić sobie nawet wypad wodolotem do Gdyni, a także obejrzeć wybrzeże z powietrza w trakcie lotu widokowego. Podczas pobytu w Jastarni możemy też trafić na jeden z licznych festiwali czy koncertów.

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Hotele w Jastarni

chałupy, bałtyk, morze, plaża, polska chałupy, bałtyk, morze, plaża, polska fot. Dominik Sadowski / AG

8. Chałupy

Plaża dla naturystów to już przeszłość, ale Chałupy nadal przyciągają swoją legendą. Mimo braku szczególnych atrakcji są wciąż jednym z najpopularniejszych kurortów Mierzei Helskiej. Chałupy mogą się pochwalić dobrą szkółką windsurfingową i pięknymi, malowniczymi wydmami. Plaża jest ładna i szeroka, z drobnym piaskiem. Jeśli trafimy tu w drugiej połowie lipca, możemy obserwować rybackie wyścigi łodzi w ramach Kaszubskich Łodzi Pod Żaglami.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Chałupach

Dębki nad Bałtykiem Dębki nad Bałtykiem Fot. Dominik Sadowski / AG

7. Dębki

To właśnie do Dębek przenieśli się naturyści z Chałup. Część ślicznej plaży w Dębkach, tuż za rzeczką, należy właśnie do nich. Równolegle do morza biegnie ulica Spacerowa i to na niej koncentruje się wieczorne i nocne życie przybywających tu gości. Blisko tu z plaży na smaczny obiad czy orzeźwiającego drinka. Biały piasek plaży i urokliwa rzeczka umilają plażowanie. W lipcu w Dębkach odbywają się duże zawody windsurfingowe.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Dębkach

rewal, polska, morze, plaża, bałtyk rewal, polska, morze, plaża, bałtyk Fot. Cezary Aszkiełowicz / AG

6. Rewal

Rewal to tłoczny kurort Wybrzeża Trzebiatowskiego. Jego popularność tłumaczyć można dużą ilością rozrywek, jakie zapewnia to małe miasteczko. Na plaży znajdziemy zjeżdżalnię, co chwilę organizowane są zawody sportowe i konkursy, naprawdę jest co robić. W Rewalu znajdziemy też wypożyczalnię rowerów i motorowerów, a dla spragnionych prędkości i wody organizuje się morskie jazdy popularnymi "bananami".

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Rewalu

rowy, morze, bałtyk, polska, plaża rowy, morze, bałtyk, polska, plaża Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

5. Rowy

Rowy - urokliwe miasteczko leży na otwartym wybrzeżu, u ujścia rzeki Łupawy. I to właśnie w miejscu, w którym wpływa ona do morza znajdziemy najładniejsze zakątki plaży. Znajdziemy tam także malowniczą przystań. W Rowach jest wypożyczalnia rowerów, z której warto skorzystać, gdyż w okolicy znajduje się bardzo przyjemny szlak rowerowy.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Rowach

Ustronie Morskie Ustronie Morskie Ustronie Morskie//Fot. Shutterstock

4. Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to szalenie klimatyczna miejscowość. Znajdziemy tu zabytkowe budynki ze wspaniałymi secesyjnymi motywami. Plaża z białym piaskiem dostarcza nie tylko wszelkich wygód wypoczynkowych, ale zachęca też do spacerów zbieraczy kamieni i bursztynów - to właśnie w Ustroniu Morskim można znaleźć te najładniejsze.

 

Miasteczko oferuje moc atrakcji i rozrywek. W Ustroniu Morskim jest kino, dobrze wyposażona biblioteka, sauna i wypożyczalnia rowerów. Przez całe lato odbywają się tu także imprezy kulturalne.

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Ustroniu Morskim

Plaża w Świnoujściu Plaża w Świnoujściu Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta

3. Świnoujście

Plaża w Świnoujściu jest szeroka na ponad 130 metrów, więc miejsca dla łaknących nadmorskiego wypoczynku nie brakuje. Wyspiarskie miasto przyciąga rzesze turystów i nie można się temu dziwić. Każdy urlopowicz znajdzie tu to, czego potrzebuje. Moc atrakcji dla miłośników zwiedzania - jednym z punktów obowiązkowych jest najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska. W Świnoujściu można też zwiedzić imponujące stare forty czy odbyć rejs na jedną z dzikich wysp zamieszkałych przez ptaki. Baza restauracyjna i hotelowa zadowoli najwybredniejszych, a atrakcji sportowych i kulturalnych zliczyć nie sposób.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery w Świnoujściu

władysławowo, polska, bałtyk, plaża, morze władysławowo, polska, bałtyk, plaża, morze Fot. Shutterstock

2. Władysławowo

Droga na szeroką i piaszczystą plażę we Władysławowie wiedzie przez sosnowy las o upajającym zapachu. Smakosze uwielbiają Władysławowo za możliwość kupienia tu świeżych ryb, a także rewelacyjnego wędzonego dorsza. Amatorzy nocnego życia znajdą we Władysławowie dyskoteki i bary, miłośnicy rodzinnego wypoczynku - urokliwe pensjonaty i plażę zachęcającą do budowy gigantycznych zamków. Okolice sprzyjają spacerom, blisko stąd także do przylądka Rozewie.

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Kwatery we Władysławowie

Plaża w Sopocie Plaża w Sopocie Fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Gazeta

1. Sopot

Fenomen Sopotu jest dla wielu niezrozumiały, gdyż na spokój i ciszę nie ma tu co liczyć. Plaża z bogatą infrastrukturą, częściowo zajęta przez tereny hotelowe. Jednak Sopot to dla wielu obowiązkowy punkt każdego urlopu. Słynne molo jest zwykle gwarne i zatłoczone, nawet w późnych godzinach nocnych. Do Sopotu przyciągają jak magnes ekskluzywne hotele i mnogość rozrywek. Ale odpocząć tu ciężko...

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

Hotele w Sopocie

 


Zagłosuj na najlepszą polską plażę

Która polska plaża jest najfajniejsza? Która będzie hitem tego lata? Do końca czerwca możecie głosować w naszym plebiscycie - gorąco zachęcamy!

 

GŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ POLSKĄ PLAŻĘ!

 


Więcej o: