TOP 10. Najpiękniejsze miejsca we Włoszech

Wybraliśmy kilka najpiękniejszych miejsc we Włoszech. To nasze TOP 10. Co byście dodali, skreślili? Jakie są Wasze najpiękniejsze włoskie zakątki?
Rzym, Włochy Rzym, Włochy Fot. Shutterstock

Rzym

Mówi się, że Rzym to najwspanialsze muzeum na powietrzu. I rzeczywiście, jest tu tak wiele zabytków, że można odwiedzać miasto wielokrotnie i zawsze znajdzie się coś nowego. Jednak już weekend w Rzymie wystarczy, by zarazić się niepowtarzalną energią Wiecznego Miasta, a także poczuć atmosferę włoskiej ulicy przepełnionej historią i nowoczesnością jednocześnie. Tutaj jak nigdzie indziej poczujemy, że można czerpać radość ze zwykłych przyjemności. Picia espresso małymi łykami, zwiedzania sklepów, wygrzewania się na ławce w parku.

Tanie loty do Rzymu

Hotele w Rzymie

Wycieczki do Rzymu

Florencja, Katerda Florencja, Katerda Fot. Shutterstock

Florencja

Florencja jest drugim po Rzymie, obowiązkowym turystycznym włoskim przystankiem. Florencja nie jest miastem z zabytkami, to miasto-zabytek, któremu nie oprze się najwybredniejszy wielbiciel sztuki. Gdzie jeszcze sąsiadują ze sobą dzieła tylu mistrzów renesansu? Stolica Toskanii zgromadziła jedną trzecią włoskich dzieł sztuki. Michał Anioł mówił, że "Italia to ogród Europy, Toskania - ogród Italii, Florencja - kwiat Toskanii". Już sam widok Katedry Santa Maria del Fiore sprawia, że nie sposób się z nim nie zgodzić. A to dopiero jeden z wielu skarbów Florencji.

Tanie loty do Florencji

Hotele we Florencji

Wycieczki do Florencji

Wenecja. Pływając gondolą można poznać ciekawe zakamarki miasta. Wenecja. Pływając gondolą można poznać ciekawe zakamarki miasta. Fot. Shutterstock

Wenecja

Wenecja potrafi urzec i nie da się jej odmówić wyjątkowej magii, mimo że dobra sława miasta często miesza się z tą złą. Turyści narzekają na brudne kanały, na śmieci, na przerażająco wysokie ceny. Z roku na rok odwiedzających miasto jednak przybywa, a niektórzy nawet wracają tu ponownie. Dlaczego? Bo to miasto jedyne w swoim rodzaju. Piękne, pełne wspaniałych zabytków i wyjątkowego klimatu. Już samo wejście na Plac Świętego Marka od zachodniej strony i widok na błyszczącą majestatyczna katedrę bizantyjską robi wielkie wrażenie. Ponadto rejs gondolą, odkrywanie weneckich mostów, ucieczka od tłumów w ciasne uliczki i wiele innych atrakcji...

Tanie loty do Wenecji

Hotele w Wenecji

Wycieczki do Wenecji

włochy, positano, almafi włochy, positano, almafi Positano/Fot. Shutterstock

Wybrzeże Amalfi

Wybrzeże Amalfi to ogród pełen kwiatów, z mnóstwem kafejek na świeżym powietrzu, kolorowych trattorii, zabytkowych willi. Chętnie przyjeżdżają tu zakochani, osoby spragnione wypoczynku na złotych plażach oraz smakosze, których przyciągają makarony i wyrabiany tu likier cytrynowy. Na zdjęciu Positano - najpiękniejsze miasto Kampanii. Położone malowniczo na stromym zboczu.

Hotele na Wybrzeżu Amalfi

Cinque Terre, włochy Cinque Terre, włochy Fot. Shutterstock

Cinque Terre

Cinque Terre to pięć małych miasteczek (Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola) usadowionych na skałach. Ponieważ znajdują się tu wyjątkowo piękne zatoki, plaże, skały, groty i morskie urwiska - Cinque Terre jest pod ochroną. Mieszkańcy przez wieki przekształcali ten mało urodzajny teren. Dziś rosną tu m.in. drzewa oliwkowe i winorośle. Znajdują się tu średniowieczne osady, sanktuaria, widokowe ścieżki nadmorskie. Miasteczka łączy dwunastokilometrowy szlak.

Sycylia

Sycylia to wyspa piękna i różnorodna. Sycylijskie miasteczka są interesujące i klimatyczne - Toarmina, Castiglione di Sicilia, Cefalu, Noto. Można i warto się w nich zgubić. Najlepiej zapomnieć tu o przewodniku. Wyspa obfituje także w cuda natury. Wulkan Etna przeraża i zachwyca już od czasów starożytnych, Rezerwat Zingaro posiada ogromne bogactwo roślinności i krajobrazów. Można wielokrotnie wracać na Sycylię i wciąż odkrywać coś nowego.

Tanie loty na Sycylię

Hotele na Sycylii

Wycieczki na Sycylię

capri, włochy capri, włochy Fot. Shutterstock

Wyspa Capri

Wyspa Capri to maleńka, włoska perełka położona w Zatoce Neapolitańskiej. Chociaż jej linia brzegowa to jedynie czternaście kilometrów i wystarczą trzy godziny, żeby ją obejść, wyspa rozkochuje w sobie turystów. Przyciąga malowniczymi krajobrazami oraz aurą luksusu. Capri zachwyca soczystymi barwami roślinności, lazurowej wody, skał oraz jasnej zabudowy. To wszystko tworzy piękny obrazek, który na długo pozostaje w pamięci.

Tanie loty na Capri

Hotele na Capri

Wycieczki na Capri

plaża, sardynia, villasimus plaża, sardynia, villasimus Fot. Shutterstock

Sardynia

Sardynia zwana bywa kontynentem w miniaturze, bo prócz morza i wspaniałych plaż są tu góry i wąwozy, rzeki i jeziora, wodospady i jaskinie. Mieszkańcy twierdzą, że Sardynia ma tysiąc twarzy. Odnajdziemy tu piaszczyste plaże, bajkowe zatoki, wysepki, a przede wszystkim zadziwiające szmaragdowe, czyste morze i urocze miasta takie jak Palau, Alghero. Sardynia jest ponadto najcieplejszym miejscem we Włoszech.

Tanie loty na Sardynię

Hotele na Sardynii

Wycieczki na Sardynię


Abruzja, Włochy Abruzja, Włochy Fot. Shutterstock

Abruzja

Abruzja to region łączący piękne plaże i dziewicze góry. Wśród wzgórz kryją się tu zabytkowe miasta i małe wioski przyklejone do skał. Na miłośników gór czekają niezliczone szlaki, które przecinają Apeniny, a na plażowiczów szerokie, piaszczyste plaże.

Hotele w Abruzji

San Gimignano, włochy San Gimignano, włochy Fot. Shutterstock

San Gimignano

San Gimignano to położone na toskańskim wzgórzu miasto otoczone murami. Słynie ze średniowiecznej zabudowy i wysokich wież, które są atrakcją zabytkowej starówki. To właśnie z ich powodu miasto jest zwane "Manhattanem średniowiecza". Będąc tu, ma się wrażenie, iż jesteśmy w innej epoce. Widok z wieży Torra Grosse - należy do najpiękniejszych w całych Włoszech. Niezwykłym miejscem jest Piazza del Duomo - plac przed romańskim kościołem otoczony wieżami.

Więcej o: