Barcelona tanio. Jak tanio zwiedzić Barcelonę?

Zwiedzanie Barcelony wcale nie musi być drogie. Wystarczy znać kilka sposobów na zaoszczędzenie w tym mieście. Barcelona tanio. Jak tanio zwiedzić Barcelonę?
Barcelona - Park Guell Barcelona - Park Guell Barcelona zdjęcia/Fot. Shutterstock

Barcelona tanio

Dowiedz się jak miło spędzić czas w Barcelonie, nie wydając jednocześnie dużo na wstępy, jedzenie itp.

Barcelona, city break Barcelona, city break Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Po przylocie wybierz autobus, nie taxi

Barcelona tanio. Po przylocie wybierz autobus, nie taxi

Zaoszczędzić możesz już po przylocie do Barcelony. Zamiast taksówki, która zawiezie Cię z lotniska do centrum miasta, skorzystaj z Aero Bus. Autobusy są komfortowe i klimatyzowane. Przejazd nimi to koszt 5,10 euro, podczas gdy za taksówkę zapłacić trzeba ok. 30-35 euro.

Barcelona, Sagrada Familia - Świątynia Pokutna Świętej Rodziny Barcelona, Sagrada Familia - Świątynia Pokutna Świętej Rodziny Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Jak najwięcej pokonuj pieszo

Barcelona tanio. Jak najwięcej pokonuj pieszo

Najtańszym i najlepszym sposobem poruszania się po Barcelonie jest spacer. Teren miasta nadaje się idealnie na piesze wędrówki. Nie chodzi nawet o to, że jest to tańsze. Podróżując transportem miejskim można ominąć wiele pięknych miejsc. Spacerując po mieście, na każdym rogu zobaczyć można wspaniałe budynki (nie tyko Gaudiego).

Barcelona zdjęcia - autobus wycieczkowy Barcelona zdjęcia - autobus wycieczkowy Barcelona zdjęcia/Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Kup bilet T-10 lub Barcelona Card

Barcelona tanio. Kup bilet T-10 lub Barcelona Card

Komunikacja miejska w Barcelonie jest dość tania i bardzo dobrze zorganizowana. Najkorzystniej, w przypadku turystów, wychodzi bilet T-10, który kosztuje niecałe 8 Euro, a 10 przejazdów może być wykorzystane przez kilka osób. Przykładowo para ma po 5 przejazdów. Bilet T-10 kupić można w każdej stacji metra.

Jeśli chcesz zwiedzić możliwie dużo w jak najkrótszym czasie albo zostajesz w Barcelonie na dłużej kup Barcelona Card, która oferuje wiele zniżek m.in. bezpłatne przejazdy metrem i autobusem, zniżki do 50 proc. na bilety wstępu do muzeów, na imprezy, zwiedzanie. Aby nie płacić za przejazd z lotniska do miasta najlepiej zakupić ją już na lotnisku. Barcelona Card można nabyć w terminalach A i B na lotnisku oraz w urzędzie turystyki Plaça de Catalunya, na dworcu głównym i w ratuszu. Dostępne są karty 2,3,4,5 - dniowe. Najtańsza kosztuje 27,50 euro, najdroższa 45 euro. Jeśli nie zamierzasz jednak zwiedzać muzeów, Barcelona Card nie będzie się już tak opłacać.

barcelona, muzeum picassa, hiszpania barcelona, muzeum picassa, hiszpania Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Darmowe muzea w wybrane dni

Barcelona tanio. Darmowe muzea w wybrane dni

Istnieje wiele muzeów, do których w wybrane dni można wejść za darmo. Zwykle, w zależności od muzeum, jest to pierwsza sobota/niedziela/poniedziałek/środa miesiąca. Na przykład Muzeum Picassa i Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej są darmowe w pierwszą niedzielę miesiąca, a Centrum Kultury Współczesnej w pierwszą środę. Warto dowiedzieć się przed wyjazdem, które muzeum będzie darmowe, zamiast wydawać na miejscu pieniądze na wejście. W sezonie do takich darmowych miejsc najlepiej udać się już z samego rana, gdyż osób wiedzących o okazji może być znacznie więcej...

Sprawdź darmowe dni

Barcelona zdjęcia - paella Barcelona zdjęcia - paella Barcelona zdjęcia/Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Zamawiaj dania dnia

Barcelona tanio. Zamawiaj dania dnia

Czas na obiad. Większość restauracji ma w swojej ofercie "Menu del día", czyli menu dnia. Obiad z trzech dań, przystawki, dania głównego i deseru (plus często wino, piwo lub woda) kosztuje w takiej ofercie od 9 do 11 euro. W porze lunchu restauracje wystawiają przed lokale tablice z trzema takimi zestawami do wyboru. Zestaw jest tańszy w dni powszednie.

las ramblas, barcelona, hiszpania las ramblas, barcelona, hiszpania Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Nie jedz i nie pij na Las Ramblas

Barcelona tanio. Nie jedz i nie pij na Las Ramblas

Jeśli nie chcesz przepłacić, nie jedz i nie pij na Las Ramblas. Ceny są tutaj zwykle dwukrotnie wyższe. Duża sangria kosztować będzie ok. 10 euro, a małe piwo nawet 7,5 euro.

Barcelona zdjęcia - grające fontanny Barcelona zdjęcia - grające fontanny Barcelona zdjęcia/Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Uważaj na rabusiów

Barcelona tanio. Uważaj na rabusiów

Nawet najbardziej oszczędne zwiedzanie Barcelony nie będzie możliwe jeśli straci się portfel. Barcelona, w porównaniu z innymi europejskimi miastami, ma chyba największy problem ze złodziejami. Najczęściej ich ofiarą padają właśnie turyści. Kieszonkowcy grasują w dzień i w nocy, w najbardziej oblężonych rejonach miasta. Portfel najlepiej nosić zapięty w torebce, w saszetce. Szczególnie uważać należy na pokazach grających fontann, gdzie zapatrzeni w spektakl turyści nawet nie czują, że są okradani.

Barcelona zdjęcia - targ La Boqueria Barcelona zdjęcia - targ La Boqueria Barcelona zdjęcia/Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Zrób rozeznanie przed zakupami

Barcelona tanio. Zrób rozeznanie przed zakupami

Istnieje duża rozbieżność cen w Barcelonie. Mogą się one różnić nawet o 40 proc. Jeśli więc planujesz duże zakupy spożywcze, nie rób ich w pierwszym lepszym sklepie.

Dyskoteka Dyskoteka Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Znajdź darmowe koncerty

Barcelona tanio. Zrób rozeznanie przed zakupami

W Barcelonie można często trafić na darmowy koncert, przedstawienie na jednym z placów. Szczegóły znaleźć można w darmowych gazetkach wydawanych co tydzień, czy co miesiąc, takich jak np. Barcelona Metropolitan.

barcelona, raval, hiszpania barcelona, raval, hiszpania Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Odwiedź Raval

Barcelona tanio. Odwiedź Raval

Raval to specyficzny obszar Barcelony. Średniowieczna dzielnica znana również nieformalnie jako Barri Xino (dzielnica chińska) ma kosmopolityczny charakter. Obecnie blisko 50 proc. populacji Raval to imigranci. Znajdują się tutaj liczne galerie, modne kafejki i restauracje, ale jest taniej niż w innych częściach miasta.

park, hiszpania, barcelona park, hiszpania, barcelona Fot. Shutterstock

Barcelona tanio. Darmowe atrakcje miasta

Barcelona tanio. Darmowe atrakcje miasta

Wiele miejsc w Barcelonie zwiedzać można za darmo. Są to m.in Park Guell zaprojektowany przez Gaudiego, Montjuïc, czyli Wzgórze Żydowskie, Zamek z widokiem na port i miasto, Pałac Narodowy, Szpital Św. Pawła, Park/Ogród botaniczny Parc de la Ciutadella.

Plaża w Barcelonie Plaża w Barcelonie Hiszpania pogoda/Fot. Shutterstock

Barcelona tanio - zobacz także

Więcej o: