Niezwykłe miejsca. USA - The Wave

The Wave, czyli Fala to niezwykłe formacje skalne, które można zobaczyć w rezerwacie Paria Canyon, na granicy stanów Arizona i Utah. 
the wave, usa the wave, usa Fot. Shutterstock

The Wave

To dzieło z piaskowca choć wygląda jak fotomontaż, istnieje naprawdę.  

the wave, fala, arizona, usa the wave, fala, arizona, usa Fot. Shutterstock

The Wave

190 milionów lat temu pustynne wydmy zaczęły zmieniać się w skały. Wiatr i deszcz wyrzeźbił je tak, że powierzchnia skały wygląda jakby falowała. Piaskowe formacje układają się w tęczowe barwy. Wydają się nieziemskie.

The Wave, USA. The Wave to niezwykłe formacje skalne, które zobaczyć można w rezerwacie Paria Canyon, na granicy stanów Arizona i Utah. Wiatr i deszcz wyrzeźbił je tak, że powierzchnia skały wygląda jakby falowała. Wydają nieziemsko. Aby je chronić rząd USA wprowadził ograniczenie zwiedzania. Dziennie ten cud natury zobaczyć może tylko 20 szczęściarzy. The Wave, USA. The Wave to niezwykłe formacje skalne, które zobaczyć można w rezerwacie Paria Canyon, na granicy stanów Arizona i Utah. Wiatr i deszcz wyrzeźbił je tak, że powierzchnia skały wygląda jakby falowała. Wydają nieziemsko. Aby je chronić rząd USA wprowadził ograniczenie zwiedzania. Dziennie ten cud natury zobaczyć może tylko 20 szczęściarzy. Fot. Shutterstock

The Wave

Jednocześnie są delikatne. Aby je chronić rząd USA wprowadził ograniczenie zwiedzania. Dziennie ten cud natury zobaczyć może tylko 20 szczęściarzy.

the wave, fala, arizona, usa the wave, fala, arizona, usa Fot. Shutterstcok

The Wave

Na każdy dzień przygotowanych jest 10 miejsc, które można rezerwować przez Internet już z rocznym wyprzedzeniem, a drugie 10 można kupić na miejscu. Nie obowiązuje tu jednak zasada - "kto pierwszy ten lepszy". Jeżeli chętnych jest więcej niż 10, a zwykle jest, przeprowadzane jest losowanie. Część osób losuje się więc ze zgłoszeń internetowych, a resztę spośród tych, którzy o 9 rano czekali pod kasą biletową.the wave, fala, arizona, usa the wave, fala, arizona, usa Fot. Shutterstock

The Wave

Do The Wave nie idzie się szlakiem, ale po rozgrzanej pustynno-skalnej powierzchni. Trasa, która prowadzi przez te niezwykłe formacje skalne to Coyote Buttes. Nie jest to łatwa droga, są podejścia w górę, zejścia przełomami, wyschniętymi korytami rzek. Trzeba uważać na węże, śliskie kamienie itp.

the wave, fala, arizona, usa the wave, fala, arizona, usa Fot. Shutterstock

The Wave

Dzięki ograniczonej liczbie zwiedzających można zrobić absolutnie wyjątkowe zdjęcia. Nikt nie wchodzi w kadr. Widać tylko wielkie przestrzenie, jakby nie z tej planety.

 

Więcej zdjęć The Wave i relację z niezwykłej wyprawy po Ameryce znajdziecie w serwisie Kolumber

Więcej o: