City-break. Kierunki na marzec

Rozpoczyna się sezon na city-break. Które europejskie miasta warto odwiedzić w marcu?
Rzym zabytki - Koloseum, Włochy Rzym zabytki - Koloseum, Włochy Koloseum, Rzym Włochy / Shutterstock

Rzym

Marzec to dobry miesiąc na wizytę w Rzymie. Beatyfikacja Jana Pawła II ściągnie do miasta tłumy. Pod koniec kwietnia i na początku maja lepiej więc się tam nie wybierać jeśli ma się w planach zwiedzanie. Temperatury w marcu oscylują w granicach 15 stopni Celsjusza. Wystarczy znaleźć tani bilet lotniczy i cieszyć się słońcem w Wiecznym Mieście.

rzym, fontanna rzym, fontanna Fot. Shutterstock

Rzym

Rzym to idealne miasto na city break. Aby poczuć jego magię wystarczy kilka dni. Tutaj nie musimy szukać historii. Ona sama nas znajduje. Nawet spacerując po mieście bez celu i tak wcześniej czy później trafimy do Centro Historico - najbardziej znanych fontann, placów. Za każdym rogiem kryją się miejsca, które kojarzymy z lekcji historii, filmów Felliniego i... pokazów mody: Fontana di Trevi, Piazza Navona, kościół Santa Maria del Popolo, Campo di Fiori, Schody Hiszpańskie...

 

Zobacz także: Ile kosztuje city break? Najtańsze miasta

rzym rzym Fot. Shutterstock

Ateny

Ateny są w sezonie letnim bardzo zatłoczone, a panujące wtedy upały potrafią skutecznie popsuć przyjemność zwiedzania. W marcu jest zaś przyjemnie i wiosennie. Temperatura około 16 stopni ciepła sprzyja długim spacerom po mieście.

Ateny

Ateny to nowoczesna i wygodna metropolia, świetnie rozwinięta pod względem turystycznym. Miasto można pokochać i odkrywać wielokrotnie na nowo, a najłatwiej przychodzi to właśnie na wiosnę. Czuć tutaj magię przeszłości, każdy kamień ma swoją historię. Najlepiej zwiedzać Ateny powoli, naśladując Greków, którzy nigdy się niegdzie nie spieszą.

 

Grecja. Ateny - wokół Akropolu

Ateny, Grecja Ateny, Grecja Fot. Shutterstock

Andaluzja

Andaluzja znajdująca się na południu Hiszpanii to niezwykle ciekawy region. Ta najbardziej wysunięta na południe część Hiszpanii jest najgorętszym obszarem kraju. To także kraina flamenco, corridy, siesty i fiesty. Andaluzja jest także bliska Afryce i to nie tylko geograficznie, ale też kulturowo. Wpływy afrykańskie można odnaleźć w zwyczajach, zabytkach, architekturze. Ta egzotyka przyciąga turystów jak magnes.

 

Hiszpania. Niezapomniany dzień w Granadzie

Andaluzja

Marzec to idealny czas by zobaczyć najwspanialsze miasta regionu m.in. Sewille, Kordobę, Granadę. Jeśli pogoda pozwoli (w marcu jest ok. 20 stopni Celsjusza) można się nawet poopalać na pięknych plażach wybrzeża Costa del Sol. Tanie linie lotnicze oferują często promocyjne loty do Malagi, skąd można rozpocząć podróż po Andaluzji.

kordoba, andaluzja, hiszpania kordoba, andaluzja, hiszpania Fot. Shutterstock
Budapeszt, Węgry. Budapeszt, Węgry. Budapeszt/Fot. Shutterstock

Budapeszt

W marcu odbywa się w Budapeszcie Wiosenny Festiwal Muzyczny. Ten cykl imprez, który został uznany za jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych na świecie. To wielka atrakcja dla miłośników muzyki poważnej, baletu i opery. Goście będą mogli przebywać w prawie 60 miejscach, na dwustu imprezach łącznie. Odbędą się liczne koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu sławnych krajowych i zagranicznych artystów, ale w programie znajdą się również koncerty muzyki rozrywkowej oraz spektakle teatralne. Tegoroczny festiwal potrwa od 18 marca do 3 kwietnia.

budapeszt, baseny termalne budapeszt, baseny termalne Fot. Shattesrtock

Budapeszt

W Budapeszcie jest co robić o każdej porze roku. W zimowe miesiące warto odwiedzić przede wszystkim gorące, lecznicze źródła termalne i łaźnie, pamiętające czasy panowania tureckiego. Trzeba także przejść przez słynne mosty, obejrzeć najważniejsze zabytki, a na rozgrzanie zjeść gulasz i wypić węgierskie wino. Z Polski do Budapesztu można pojechać pociągiem, ale linie lotnicze oferują czasem bilety w podobnych cenach.

 

Budapeszt - gulasz, kąpiel i wino

Budapeszt, panorama zimowa Budapeszt, panorama zimowa Fot. Shutterstock
Więcej o: