Walentynki w podróży

Walentynki tuż, tuż. To ostatni moment, by zaplanować romantyczną podróż. Gdzie zabrać ukochaną osobę?
rzym, fontanna rzym, fontanna Fot. Shutterstock

Rzym

Rzym to bardzo romantyczne miasto. Udowodnili to już bohaterowie filmu "Rzymskie Wakacje". Wieczne Miasto tętni życiem i zachęca do spacerów we dwoje. Punktem obowiązkowym podczas walentynkowej wycieczki po Rzymie powinien być położony na północ od centrum miasta most Ponte Milvio. Zakochane pary z całego świata wieszają tu kłódki miłości z wypisanymi swoimi imionami. Aby przypieczętować swoje uczucie zamykają je na kluczyk, który następnie wrzucają w rwący nurt Tybru. Konstrukcja mostu niemal ugina się pod ciężarem zawieszonych na nim symboli miłości. Innym miejscem w Rzymie, które gromadzi zakochanych jest Fontanna di Trevi. Pary wrzucają do niej drobne monety, aby zapewnić sobie powrót we dwoje do Rzymu. Dobrym pomysłem na spędzenie walentynkowego wieczoru w Wiecznym Mieście jest rejs statkiem po Tybrze. Pyszna włoska kolacja, wina, muzyka i tło jakim są największe zabytki Rzymu. Czego chcieć więcej?

 

Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG

praga praga Fot. Shutterstock

Praga

Praga, stolica Czech znana jest ze swojej niepowtarzalnej atmosfery. Ponad tysiącletnia zabudowa tego miasta sprawia, że po zmroku uliczki Starego Miasta i innych dzielnic Pragi stają się miejscami niezwykle romantycznymi, napełnionymi swoistą magią. Spacer w świetle gazowych latarń, a później kolacja w jednej z przytulnych knajpek znajdujących się wzdłuż rzeki to idealny walentynkowy scenariusz. Jedną z atrakcji organizowanych w Pradze specjalnie dla zakochanych jest romantyczny rejs łodzią po Wełtawie. Pary zainteresować może także wizyta w muzeum czekolady, które na ten dzień przygotuje na pewno coś, co jeszcze bardziej osłodzi wzajemne uczucia.

 

Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG

Most Vecchio Most Vecchio Fot. Shutterstock

Toskania

Toskania, jeden z najpopularniejszych regionów Włoch z pewnością zachwyci zakochanych. Wspólne podziwianie imponującej architektury Florencji, Sieny i Pizy oraz wycieczki po toskańskich winnicach na długo zostaną w pamięci. Choć pola Toskanii nie są w lutym pokryte żółtymi słonecznikami, to i tak jest to jeden z najbardziej romantycznych regionów Europy. To przede wszystkim wyśmienite miejsce dla tych par, które kochają wykwintną włoską kuchnię doprawioną bardzo dobrym winem.

 

Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG

Madera Madera Fot. Shutterstock

Madera

Madera zwana jest wyspą wiecznej wiosny. Bujna roślinność, piękne krajobrazy i łagodny klimat sprzyjają miłosnym wyznaniom. Zakochane pary zaszywają się gdzieś na romantycznych ławeczkach rozsianych na szczytach skał. Oświadczyny w Walentynki na skraju przepaści na Cabo Girčo - drugim pod względem wysokości klifie morskim na świecie - mogą być strzałem w dziesiątkę.


Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG


wenecja wenecja Fot. Shutterstock

Wenecja

Wenecja od dawna uchodzi za miasto miłości. W końcu to właśnie tu przyszedł na świat i tu rozpoczął swe podboje Casanova. Rejs gondolą po romantycznych kanałach miasta to idealna walentynkowa randka. Wyrastające wprost z wody kamienice i pałace wydają się być nierzeczywiste, jak scenografia filmowa. Mgła, która w lutym unosi się nad wodą potęguję magiczny nastrój. Zakochani powinni także odwiedzić weneckie mosty, a szczególnie Most Westchnień. Niegdyś łączył on więzienie z sądem. Jego nazwa wzięła się stąd, że przechodzący pod nim skazańcy tęsknie wzdychali do ukochanych i do utraconej wolności. Podobno zakochani, którzy pocałują się pod mostem, szybko wezmą ślub. Poza niezwykłymi zabytkami, w Wenecji trzeba także obejrzeć zachody słońca, które otulają miasto tworząc wyjątkowo romantyczny nastrój.

 

Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG

Paryż miasto zakochanych Paryż miasto zakochanych Fot. Shutterstock

Paryż

Paryż jest mekką zakochanych. "Zawsze będziemy mieć Paryż" - mówi zakochana Ingrid Bergman do Humphreya Bogarta w słynnej "Casablance". Pocałunek pod Wieżą Eiffla ma ponoć niezwykłą moc, a szczyt wieży to chyba najpopularniejsze miejsce oświadczyn na świecie. Architektura miasta i liczne bulwary sprzyjają spacerom we dwoje. Paryskie restauracje przygotowują na Walentynki specjalne miłosne menu, teatry i opery grają romantyczne przedstawienia, a po Sekwanie pływają statki pełne zakochanych. Miłość wypełnia miasto...

 

Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG


Brugia, jedno z belgijskich miast Brugia, jedno z belgijskich miast Fot. Shutterstock

Brugia

Brugia jest najmniej znanym spośród romantycznych miast świata. Średniowieczne miasteczko, położone w Flamandzkiej części Belgii, jest wprost stworzone do niespiesznych spacerów z ukochaną osobą. Są tu brukowane uliczki i kanały jak w Wenecji. Atmosfera jest jednak znacznie bardziej kameralna. Dziesiątki uroczych restauracji serwują specjały belgijskiej kuchni i belgijskie piwo. Aby dostać się do Brugii z Polski należy dolecieć do Brukseli (Charleroi) i stamtąd jechać dwie godziny pociągiem.

 

Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG

marakesz, maroko marakesz, maroko Fot. Shutterstock

Marakesz

Marakesz to egzotyczna opcja dla zakochanych. Odnajdziemy tu nastrojowe zakątki jak z "Baśni z tysiąca i jednej nocy", orientalne ogrody i aromatyczne potrawy pełne afrodyzjaków. Wąskie uliczki w Medinie, niewielkie, eleganckie hotele oraz kameralne kafejki tworzą klimat zbliżający ludzi.

 

Znajdź LOT

Znajdź NOCLEG


Kraków nocą Kraków nocą Fot. Shutterstock

Kraków

Nie musimy jechać daleko za granicę, by znaleźć się w romantycznym mieście. Kraków jak najbardziej zasługuje na takie miano. Dawna stolica Polski zachwyca zakochanych urokiem starych kamieniczek, knajpek i zabytków. To miasto pełne romantycznych historii i pięknych miejsc na spacer we dwoje. Krakowski Kazimierz, Planty Krakowskie, Lasek Wolski, krakowskie kopce, a także znajdujące się niedaleko Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to miejsca idealne na randkę. Po wspólnej wycieczce można się udać do jednej z klimatycznych restauracji, których w Krakowie jest pod dostatkiem.

 

Znajdź NOCLEG

Więcej o: