Sylwestrowe TOP kierunki

Witanie Nowego Roku za granicą jest ostatnio bardzo modne. Sylwestrowe oferty biur podróży sprzedają się świetnie. Gdzie Polacy będą świętować nadchodzący 2011 rok?
nowy rok, sylwester, plaża, morze nowy rok, sylwester, plaża, morze Fot. Sutterstock

Sylwester za granicą

Portale turystyczne Wakacje.pl, EasyGo.pl i Wypoczynek.pl sprawdziły, gdzie klienci serwisów spędzą ostatnie dni grudnia oraz przełom 2010 i 2011 roku.

Egipska Hurghada Egipska Hurghada Fot. Shutterstock

Egipt

W kategorii sylwestrowej wygrał ulubiony Egipt. Wybrało go 46 proc. klientów serwisów. Kuszą atrakcyjne ceny, wciąż wysokie temperatury powietrza i eleganckie hotele. Zobacz, jak wygląda świętowanie Nowego Roku w Egipcie.

Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie

Drugie miejsce na podium przypadło Wyspom Kanaryjskimi (10 proc.), na których temperatury w grudniu są także wciąż przyjemne.

Kaprun, Austria Kaprun, Austria Fot. Shutterstock

Austria

Nie wszyscy szukają w okresie sylwestrowym ciepła. Amatorzy zimowych sportów wolą spędzić sylwestra na stoku. Trzecim w kolejności ulubionym sylwestrowym kierunkiem jest zatem zaśnieżona Austria (8 proc.).

wenecja wenecja Fot. Shutterstock

Włochy

Na czwartej pozycji zestawienia odnotowano Włochy, do których wybierze się 7 proc. sylwestrowych klientów serwisów.

Afryka, Tam wystarczy po prostu być, by oderwać się od codzienności Afryka, Tam wystarczy po prostu być, by oderwać się od codzienności Fot. Shutterstock

Kenia

Polacy kupując sylwestrowe wyjazdy za pośrednictwem wyżej wymienionych serwisów wydali na nie średnio 7408 zł. To aż o 2732 zł więcej niż wydali na letnie wakacje w sezonie 2010.

 

źródło: Dziennik Turystyczny

Więcej o: