Sylwester w polskich miastach. Co, gdzie?

Nie masz planów na sylwestra? Największe polskie miasta, jak co roku, zapraszają do wspólnej zabawy pod gołym niebem.
kraków, fajerwerki, nowy rok, sylwester kraków, fajerwerki, nowy rok, sylwester Fot. Shutterstock

Sylwester w Krakowie

Impreza plenerowa w Krakowie tradycyjnie już odbywa się na krakowskim Rynku Głównym. Miasto postawiło w tym roku na klubowe rytmy. Sylwester pod nazwą Wow! Night 2010 ma być wielkim muzycznym wydarzeniem. Główną gwiazdą wieczoru będzie amerykańska piosenkarka Kelis. Na scenie pojawią się także R.I.O., Robert M i DJ Namteh. Na rozstawionych wokół rynku straganach można będzie spróbować dań kuchni regionalnej oraz napić się grzanego piwa lub wina.

 

W zeszłym roku sylwester w Krakowie okazał się największym wśród plenerowych zabaw sylwestrowych w Polsce. Czy będzie tak też tym razem? Warto tam pojechać i przekonać się osobiście. Jest jeszcze szansa na znalezienie noclegu:


Znajdź NOCLEG!

1 stycznia 2009. Zabawa sylwestrowa na Placu Konstytucji w Warszawie 1 stycznia 2009. Zabawa sylwestrowa na Placu Konstytucji w Warszawie Fot. Filip Klimaszewski/ Agencja Wyborcza.pl

Sylwester w Warszawie

Warszawa będzie się bawić pod hasłem "Sylwestrowa Moc Przebojów 2010/2011".Przed publicznością wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy. Na scenie będzie można zobaczyć szwedzki duet Roxette. Z polskich gwiazd prym będą wieść m.in. Doda, Kasia Kowalska i Maciej Maleńczuk. Sylwestrową imprezę poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Kasia Cichopek, Tomasz Kammel oraz Agata Młynarska.

 

Koncert odbędzie się na Placu Konstytucji. Organizatorzy zapewniają, że impreza potrwa co najmniej 5 godzin.

 

Znajdź NOCLEG!

wrocław, fajerwerki, nowy rok, sylwester wrocław, fajerwerki, nowy rok, sylwester Fot. Shutterstock

Sylwester we Wrocławiu

Na wrocławskim rynku także będzie się działo. Największą gwiazdą sceny będzie szwedzka grupa Ace Of Base. Ponadto wieczór wypełni około 20 innych gwiazd m.in. zespół Feel, Mrozu, Marina Łuczenko, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Bajm, Afromental oraz Patrycja Markowska.

 

Wrocław, który słynie z imponujących pokazów sztucznych ogni i tym razem przygotuje coś specjalnego. Ponadto, w wydzielonej części, na uczestników zabawy czekać będą stoiska gastronomiczne z grzanym winem, piwem, gorącą zupą i kiełbaskami z grilla.

 

Znajdź NOCLEG!

gdańsk gdańsk Fot. Shutterstock

Sylwester w Gdańsku

W sylwestrowy wieczór Targ Węglowy w Gdańsku zamieni się w wielki parkiet taneczny. Ustawione tu zostaną konstrukcje przestrzenne, na których uczestnicy imprezy będą mogli tańczyć. Przez całą noc słychać będzie same taneczne utwory 2010 roku. Wykonają je Shaun Baker, wraz z MaLoY oraz DJ'em Sebastianem Wolterem.

 

Dodatkową atrakcją będą kolorowe światła, lasery, gęsty dym oraz sztuczne ognie - wszystko zsynchronizowane z występem gwiazdy.

 

Znajdź NOCLEG!

poznań poznań Fot. Shutterstock

Sylwester w Poznaniu

Sylwester 2010/2011 w Poznaniu, podobnie jak w Gdańsku, upłynie pod znakiem tańca. Organizatorzy imprezy także zmienią Plac Wolności w wielki taneczny parkiet. Plac oświetlą dyskotekowe światła, a na scenie pojawią się instruktorzy, którzy zachęcą wszystkich zgromadzonych do tańca. Usłyszeć będzie tu można największe przeboje lat 70, 80, 90 i ostatniego dwudziestolecia.

 

Znajdź NOCLEG!

sylwester, rzeszów sylwester, rzeszów Fot. Franciszek Mazur/Agencja Wyborcza.pl

Sylwester w Rzeszowie

Rzeszów chce w tym roku dorównać większym miastom. Zabawa o nazwie "Gorączka sylwestrowej nocy" ma być zorganizowana na najwyższym poziomie. Będzie nowocześnie, multimedialnie, energetycznie i zaskakująco. Miasto stawia tego wieczoru na muzykę disco i pop. Wystąpią Novika, ReniJusis, Tomek Makowiecki, Sasha Diana oraz Abradab.

 

Każdy z uczestników imprezy, jako symbol jednego życzenia, otrzyma chiński lampion, który punktualnie o północy zostanie puszczony w niebo.

 

Znajdź NOCLEG!

szczecin, sylwester szczecin, sylwester Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Sylwester w Szczecinie

Sylwester 2010/2011 na Jasnych Błoniach w Szczecinie będzie okazją do tego, aby uczestniczyć w koncertach Dżemu oraz grupy Myslovitz.


Znajdź NOCLEG!

białystok białystok Fot. Shutterstock

Sylwester w Białymstoku

Sylwestrową zabawę na Rynku Kościuszki w Białymstoku uświetni występ zagranicznych gwiazd: Kate Ryan i Jay'a Delano

 

Znajdź NOCLEG!

olsztyn, fajerwerki, sylwester olsztyn, fajerwerki, sylwester Fot. Shutterstock

Sylwester w Olsztynie

Sylwester pod chmurką w Olsztynie upłynie pod znakiem koncertów lokalnych kapel, grających covery hitów roku 2010. Zabawa odbędzie się na placu pod pomnikiem Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej Xawerego Dunikowskiego, zwanym "szubienicami".

 

Znajdź NOCLEG!

Więcej o: