Uciekamy przed zimą! Tam jest teraz ciepło

Zima zaatakowała. Tylko marzenia o ciepłych krajach pomagają nam przetrwać. Czy to muszą być jednak tylko marzenia? Uciekaj przed zimą!
Maroko jest krajem tajemniczym i egzotycznym, miejscem pełnym kontrastów obyczajowych i przyrodniczych. Warto się tu wybrać także zimą. Jest wciąż bardzo ciepło Maroko jest krajem tajemniczym i egzotycznym, miejscem pełnym kontrastów obyczajowych i przyrodniczych. Warto się tu wybrać także zimą. Jest wciąż bardzo ciepło Fot. Shutterstock

Maroko, Agadir

Zimą w Agadirze, największym kurorcie Maroka, temperatura wynosi około 20 stopni Celsjusza. Często świeci słońce, a na niebie nie ma ani jednej chmurki. To idealna pogoda na zwiedzanie tego tajemniczego, pełnego kontrastów kraju.

 

 

Czytaj więcej o Maroko

Sprawdź POGODĘ w Maroko

Znajdź wyjazd do Maroko

Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie oferują wspaniałą możliwość ucieczki przez zimą w Europie. Najpopularniejsze Teneryfa i Gran Canaria cały rok przyjmują turystów spragnionych słońca. Temperatury wynoszą tu teraz około 20 stopni Celsjusza. Można się więc całkiem nieźle opalić.

 

 

Zobacz: Jak wygląda zima na Kanarach?

Sprawdź POGODĘ

Znajdź WYCIECZKĘ na Wyspy Kanaryjskie

Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie Fot. Shutterstock

Gran Canaria

Gran Canarię ze względu na swoje przyrodnicze zróżnicowanie nazywa się często kontynentem w miniaturze. Północ jest zielona i bogata w pola uprawne, a cześć południowa gorąca, sucha i jałowa. To bardzo ciepła i przyjazna wyspa. Temperatura powietrza nie spada tu poniżej 20 stopni Celsjusza dlatego wygrzewanie się na jej plażach jest możliwe cały rok.

 

Czytaj więcej o Wyspach Kanaryjskich


Cypr Cypr Fot. Shutterstock

Cypr

Pogoda na Cyprze bywa w grudniu kapryśna, ale popołudniowa temperatura pozwala zwykle na długie spacery brzegiem morza. Ci, którzy wybierają się na Cypr właśnie teraz mają wyjątkowe szczęście. Wygląda na to, że lato się stąd nie wynosi...Ciągle jest tu powyżej 25 stopni Celsjusza.

 

Czytaj więcej: Cypr - wyspa bardzo długiego lata

Sprawdź POGODĘ ma Cyprze

Znajdź WYCIECZKĘ na Cypr

Republika Dominikany, plaża Punta Cana Republika Dominikany, plaża Punta Cana Fot. Shutterstock

Dominikana

Dominikana od wielu lat znajduje się w czołówce ulubionych karaibskich miejsc urlopowych. Wprowadzenie jej przez biura podróży do oferty okazało się wielkim sukcesem. Kraj ten słynie przede wszystkim ze swych wspaniałych białych plaż. Już same nazwy regionów Dominikany - Wybrzeże Kokosowe czy Wybrzeże Bursztynowe - przywodzą na myśl pocztówkowe krajobrazy. Stolica kraju - Santo Domingo - jest jednym z najstarszych miast założonych przez Europejczyków. Na Dominikanie pogoda dopisuje cały rok. W grudniu można liczyć na temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź POGODĘ na Dominikanie

Znajdź WYCIECZKĘ na Dominikanę

Tajlandia Phuket Tajlandia Phuket Tajlandia, Phuket/Fot. Shutterstock

Tajlandia, Puket

Phuket nazywana przez wielu "Perłą Morza Andamańskiego" jest największą i jedną z najpiękniejszych wysp  Królestwie Tajlandii. Cudowne wybrzeża, ciche zatoczki, białe plaże i rafy koralowe przyciągają miłośników pięknych krajobrazów. Mieszkają tu m.in. morskie żółwie, gibbony, krokodyle i dziesiątki gatunków ptaków. Temperatura powietrza wynosi tam ok. 30 stopni.

 

Czytaj więcej: Tajlandia przyciąga

Sprawdź POGODĘ w Tajlandii

Znajdź WYCIECZKĘ do Tajlandii

Sri Lanca

Sri Lanca to prawdziwy raj do osób ciepłolubnych. Można się tam wybrać przez cały rok. Temperatury w grudniu wynoszą ok. 30 stopni Celsjusza. Woda w morzu jest ponadto równie ciepła. Marco Polo napisał, że to najwspanialsza wyspa świata, niesłychanie urozmaicona jak na swoje niewielkie rozmiary. Można tu wypocząć w spokoju i ciszy lub wybrać się na wycieczkę pełną starożytnych zabytków i takich atrakcji jak przejażdżka na grzbiecie słonia.

 

Sprawdź POGODĘ na Sri Lance

Znajdź wycieczkę na Sri Lankę

kostaryka, plaża, morze kostaryka, plaża, morze Fot. Shutterstock

Kostaryka

Z samolotu Kostaryka wygląda jak wielka, soczyście zielona dżungla. I w dużej mierze nią jest - 14 proc. powierzchni tego niewielkiego państwa zajmują 32 parki narodowe pełne egzotycznych zwierząt. Krajobraz dopełniają wulkany i piękne plaże. Spotkanie z nasyconą kolorami przyrodą to świetny lek na zimową chandrę. Gdyby to jeszcze nie kosztowało aż tyle...Temperatura powietrza na Kostaryce w ostatnich dniach? Idealna - 25 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź POGODĘ na Kostaryce

Czytaj więcej o Kostaryce

Znajdź WYCIECZKĘ na Kostarykę

Wyślij zdjęcie, wygraj dożywotnie wczasy Wyślij zdjęcie, wygraj dożywotnie wczasy Fot. Shutterstock

Kuba

"Kuba - wyspa jak wulkan gorąca". Te słowa tłumaczą wszystko. Teraz jest świetny czas na odwiedzenie tej niezwykłej, pięknie położonej wyspy. Poza uroczymi plażami jest tu wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Nie ma już dużej wilgotności, która panuje w letnie miesiące dlatego warto tu zawitać właśnie teraz.

 

Czytaj więcej: Kuba. Jaka jest naprawdę?

Sprawdź POGODĘ na Kubie

Znajdź WYCIECZKĘ na Kubę

Meksyk, Cancun Meksyk, Cancun Fot. Shutterstock

Meksyk, Cancun

Klimat Meksyku jest bardzo zróżnicowany. Szukając ciepła trzeba się wybrać do Cancun. Oprócz wspaniałych plaż, czystych wód oceanicznych oraz luksusowych hoteli są tu także warte zwiedzenia, starożytne miejsca kultury Majów. W grudniu w Cancun temperatury wahają się w okolicach 25 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź POGODĘ w Meksyku

Znajdź wycieczkę do Meksyku

Grecja, Ateny

Szybki wypad do Aten? Czemu nie. Termometry pokazują tam w grudniu około 23 stopni, a tanie linie lotnicze oferują promocyjne ceny biletów. Znajdziemy w Atenach starożytne zabytki, ciekawe sklepy, znakomitą kuchnię i to, co jest dla nas teraz szczególnie ważne - ciepło.

 

Znajdź LOT do Aten

Sprawdź POGODĘ w Atenach

Czytaj więcej: Czas na Ateny

Ucieczka przed zimą

Urlop w środku zimy może wyglądać tak...

Plaża po sezonie Plaża po sezonie Fot. Shutterstock

Ucieczka przed zimą

A może też wyglądać tak...Należy pamiętać, że pogoda nawet w ciepłych krajach może spłatać figla. Wszystko jest jednak lepsze od tego co mamy za oknem...

Więcej o: