Sylwester za granicą. Co wybrać?

Sylwester coraz bliżej. Wielu z nas marzy, by spędzić go za granicą. Jak wygląda zabawa w innych krajach? Co wybrać?

 

egipt, plaża, hotel egipt, plaża, hotel Fot. Shutterstock

Sylwester w Egipcie

Egipt to ulubiony kraj Polaków nie tylko w okresie wakacyjnym. Jak wynika z ostatnich danych, jest równie popularny w okresie sylwestrowym. Nowy Rok spędzi tu ponad 80 tys. Polaków. Oferta sprzedaje się podobno znakomicie. Skąd takie zainteresowanie? Egipt jest krajem, który ma świetne zaplecze hotelowe, a w grudniu jest tu nadal ok. 20 stopni ciepła. Można w wygodnych i komfortowych warunkach odpocząć od zimowego mrozu, a przy okazji poznać zupełnie inną kulturę. W kurortach hotele organizują sylwestrową zabawę w stylu europejskim. Jest jedzenie, są tańce, a towarzystwo to już loteria. Słońce w środku zimy i mniejsza ilość turystów niż latem to plusy wyjazdu do Egiptu w okresie sylwestrowym. Tydzień w Hurgadzie (od 28.12) w hotelu czterogwiazdkowym kosztuje aktualnie około 1900 zł (Exim Tours). Śledząc uważnie oferty last minute można trafić na prawdziwe okazje.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ AKTUALNĄ POGODĘ

Paryż miasto zakochanych Paryż miasto zakochanych Fot. Shutterstock

Sylwester w Paryżu

Huczna zabawa pod paryskim niebem to dobry pomysł dla osób, które zamiast wytwornego balu wolą noc w wielonarodowym tłumie. Na Polach Elizejskich, w centrum sylwestrowego świętowania, koncertują największe gwiazdy. Podczas wspólnej zabawy integrują się ludzie z całego świata, a w tle wieża Eiffla błyszczy tysiącami światełek. Nie każdy musi jednak świętować właśnie tu. Paryż to przecież miasto pełne przytulnych knajpek, restauracji i klubów gdzie można się bawić do białego rana. Nowy Rok w Paryżu to także wspaniała okazja do zwiedzania, szczególnie jeśli ktoś jest tu po raz pierwszy. Ten, kto chce spędzić sylwestrową noc w jednym z najbardziej magicznych europejskich miast musi się jednak spieszyć. W okresie świątecznym znalezienie noclegu na miejscu, graniczy z cudem. Alternatywą mogą być zorganizowane, kilkudniowe wyjazdy, które oferuje prawie każde biuro podróży. Sylwestrowa zabawa w Paryżu nie wszystkim jednak przypada do gustu. Zdaniem niektórych osób jest tu w tym okresie zdecydowanie za dużo osób.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
praga praga Fot. Shutterstock

Sylwester w Pradze

Czeska Praga najhuczniej wita Nowy Rok na Staromiejskim Rynku i Placu Vaclava. W trakcie zabawy przy muzyce, na licznych stoiskach można kupić grzane wino, miód pitny i tradycyjne knedliki. Sylwestrową atrakcją Pragi jest również wieczorny rejs statkiem po Wełtawie. Choć obserwacja z pokładu bawiącego się miasta nie jest tanią rozrywką, to wiele osób przyjeżdża tu właśnie po to. Kluczowym elementem sylwestrowych wypadów do Pragi jest zawsze zwiedzanie. Znajdziemy tu wiele cennych miejsc, które trzeba zobaczyć m.in. Zamek królewski, Stare Miasto, Most Karola, Miasto Żydowskie.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
żyrafa żyrafa Fot. Shutterstock

Sylwester w Kenii

Kenia to kraj coraz częściej odwiedzany w okresie zimowym. Osoby, którym znudziło się tradycyjne świętowanie Nowego Roku szukają czegoś oryginalnego. Chcą się odciąć od sylwestrowego zamieszania, a afrykański busz to idealne na to miejsce. Zamiast zabawy, która nie zawsze jest udana, można tu przeżyć przygodę życia. Obcowanie z afrykańską przyrodą i kulturą to niezwykłe doświadczenie. Jest to jednak propozycja dla osób, które nie przywiązują wagi do sylwestrowego świętowania. Propozycja, należy podkreślić, bardzo kosztowna. Sam tygodniowy pobyt w hotelu w Mombasie z wyżywieniem all inclusive kosztuje ok.. 4000 tys. zł, a przecież jeszcze trzeba zaliczyć Safari z dzikimi zwierzętami  i inne atrakcje...

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
rzym rzym Fot. Shutterstock

Sylwester w Rzymie

Rzym podobnie jak Paryż jest w sylwestrową noc oblegany przez turystów z całego świata. W tym okresie nawet bardziej niż zwykle ?wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?. Linie lotnicze oferują wiele tanich lotów w tym kierunku, a biura podróży organizują mnóstwo wycieczek, których program wypełniony jest rozmaitymi atrakcjami. Sympatyczni i żywiołowi Włosi potrafią się bawić i zarażają swoim entuzjazmem turystów, z których wielu wraca potem za rok, by bawić się na głównych placach Wiecznego Miasta. W pierwszy dzień Nowego Roku ludzie zbierają się przy balustradzie mostu Ponte Cavour. Tu tradycyjnie od dziesięcioleci, punktualnie w południe, odbywają się skoki do lodowatego Tybru.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
Madryt, Plaza Mayor Madryt, Plaza Mayor Fot. Shutterstock

Sylwester w Hiszpanii

Salsę czy flamenco najlepiej tańczy się w Hiszpanii. Tu Nowy Rok wszyscy witają na placach, na których odbywają się tradycyjne fiesty upływające pod znakiem muzyki i tańca. Największa taka fiesta odbywa się na placu Puerta del Sol w Madrycie. Uczestniczą w niej tysiące Hiszpanów i turystów. Nadchodzący Nowy Rok ogłasza dwanaście uderzeń dzwonu. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje torebki z 12 winogronami. Z każdym gongiem trzeba zjeść jedno, co ma przynieść szczęście na następny rok. Podobnie jest w Barcelonie. Jeśli ktoś chce koniecznie odpocząć od zimy powinien się udać na Costa Brava, Costa del Sol lub na Wyspy Kanaryjskie.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
Wiedeń Wiedeń Fot. Shutterstock

Sylwester w Wiedniu

Sylwester w Wiedniu kojarzy się z prestiżem. Ludzie wpływowi świętują tu na prawdziwych, wykwintnych balach. To jednak opcja dostępna tylko dla zamożnych. Zabawa sylwestrowa toczy się także w plenerze. Na "największej scenie balowej w Europie" przed Ratuszem pary tańczą walca. Na uliczkach wokół ustawione są stragany z jedzeniem i napojami, a także sceny, na których odbywają się koncerty operowe i przedstawienia operetkowe. Do późnej nocy otwarte są muzea i wystawy, a do rana liczne restauracje i knajpki. Wiele osób bawi się też zwykle na Praterze - jednym z najstarszych parków rozrywki w Europie. Przejażdżka Diabelskim Młynem o północy? Czemu nie.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
brazylia, copacabana, rio brazylia, copacabana, rio Fot. Shutterstock

Sylwester w Rio de Janeiro

Około dwóch milionów osób spędza rokrocznie sylwestrową noc na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro. Wszyscy piją i tańczą w rytm gorącej muzyki. Gdy wybija północ, z zakotwiczonych nieopodal łodzi odpalane są tysiące sztucznych ogni. Na Copacabana odbywają się też w tym czasie rytualne obchody ku czci bogini morza - Lemanji. Z tej okazji uczestnicy święta wypuszczają na morze łodzie z jej wizerunkami i wrzucają w fale bukiety białych kwiatów. Sylwester w Rio to coś, czego nie zaznamy nigdzie w Europie. Brazylijczycy zarażają turystów swoim temperamentem i energią. To zabawa przez duże Z, niestety bardzo kosztowna....

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
tajlandia tajlandia Fot. Shutterstock

Sylwester w Tajlandii

Tajlandia jest ostatnio bardzo modna. Właśnie w okresie sylwestrowym wiele osób pragnie poznać tajemniczy świat Khmerów, monumentalnych świątyń i wyśmienitej tajskiej kuchni. Grudzień to w Tajlandii szczyt sezonu. Na bezchmurnym niebie świeci mocno słońce. Turyści Nowy Rok obchodzą w znany sobie sposób. W każdym hotelu i lokalu organizowane są zabawy, pokazy fajerwerków, tańce i wspólne świętowanie. Sami Tajowie nie podzielają tego entuzjazmu, bo choć oficjalnie Nowy Rok przypada w tym kraju na 1 stycznia, oni wszyscy wolą obchodzić go tradycyjnie czyli w połowie kwietnia gdy do Tajlandii nadchodzi okres deszczowy. W Bangkoku nad przepływającą przez miasto rzeką Chao Praya odbywa się wielka iluminacja i pokaz sztucznych ogni.  Tygodniowy pobyt w Bangkoku z biurem podróży kosztuje najmniej 4700 zł. Często bardziej się opłaca samemu znaleźć lot i hotel.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
Eurolot od tego sezonu wprowadza nowe połączenia do miast położonych blisko ośrodków narciarskich. Eurolot od tego sezonu wprowadza nowe połączenia do miast położonych blisko ośrodków narciarskich. Fot. Shutterstock

Sylwester w Alpach

Sylwestrowa zabawa połączona z aktywnością fizyczną to coraz częściej wybierana opcja zimowego wypoczynku. Miłośnicy białego szaleństwa mogą się wybrać na sylwestra w najwyższe góry Europy. Tysiące kilometrów doskonałych tras narciarskich, krystalicznie czyste powietrze i zapierające dech w piersiach widoki górskich szczytów kuszą co roku coraz więcej turystów. W sylwestrową noc można się wybrać na tradycyjny bal, organizowany przez niemal każdy hotel czy pensjonat albo można ją spędzić na stoku lub na alpejskim szczycie skąd roztoczy się widok na rozświetloną fajerwerkami okolicę. Lampka szampana wypita u podnóża gór może smakować znacznie lepiej niż ta na hucznej zabawie. Sylwester w Alpach można spędzić we Francji, Słowenii, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Liechtensteinie oraz w Austrii.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
Budapeszt, Węgry. Budapeszt, Węgry. Budapeszt/Fot. Shutterstock

Sylwester w Budapeszcie

Do stolicy Węgier mamy dość blisko, a tanie linie lotnicze oferują połączenia w całkiem rozsądnych cenach. Noc sylwestrową można spędzić na pięknych ulicach Budapesztu, albo w hotelu bądź lokalu przy suto zastawionych stołach. Ci, którzy zdecydują się na Węgry muszą się przygotować na pikantne, mięsne potrawy i duże ilości wina. To właśnie napój bogów króluje tu na sylwestrowych zabawach. Na głównych scenach w centrum miasta odbywają się tradycyjnie liczne koncerty i przedstawienia. Statek wycieczkowy na Dunaju zabiera zaś turystów na ostatnią przejażdżkę w starym roku.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
wenecja wenecja Fot. Shutterstock

Sylwester w Wenecji

Sylwester na Placu Św. Marka lub jednym z innych głównych placów miasta to z pewnością niezapomniana impreza na świeżym powietrzu. O przywitaniu Nowego Roku w najbardziej romantycznym mieście świata marzy niejedna para zakochanych. Wszystko jest tu kolorowe, Wenecjanie paradują w maskach i fantazyjnych strojach. Od ubiegłego roku, w celu ochrony zabytków, pokazy fajerwerków zostały zakazane.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
Porto Moniz, Madera Porto Moniz, Madera Fot. Agnieszka Skieterska

Sylwester na Maderze

Portugalska wyspa Madera słynie z łagodnego klimatu, pięknych widoków i bujnej roślinności. To jednak nie wszystko. Na Maderze można zobaczyć jedne z najpiękniejszych pokazów sztucznych ogni w Europie. Dzięki nim w 2008 roku Madera znalazła się w Księdze Rekordów Guinessa. Przedstawiciel księgi, który oglądał pokaz stwierdził, że "największe widowisko pirotechniczne na świecie". Tygodniowy pobyt w centrum wydarzeń w Funchal, w hotelu trzygwiazdkowym, kosztuje aktualnie ok. 2700 zł.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ

Sylwester w czeskich górach

Sylwester w czeskich Karkonoszach lub Górach Stołowych to ciekawa propozycja dla tych, którym znudziło się już jeżdżenie w polskie Tatry. Znajdziemy tu dobrze przygotowane stoki, szeroką bazę noclegową i przystępne ceny. Niewielka odległość od Polski jest dodatkowym atutem. Najpopularniejsze miejscowości w czeskich górach to Szpindlerowy Młyn, Rokytnice, Teplice, Sumperk, Velke Losiny, Harrachov. Po sylwestrowych szaleństwa i wyczerpujących dniach na stoku można skoczyć do ciepłych źródeł w Teplicach lub skorzystać z basenów termalnych i łaźni w Velkich Losinach.

ZNAJDŹ LOT

ZNAJDŹ WYCIECZKĘ

SPRAWDŹ POGODĘ
Więcej o: