Szkło i stal

Wzbudzające podziw drapacze chmur
Bliźniacze wieże Petronas Towers w stolicy Malezji, Kuala Lumpur Bliźniacze wieże Petronas Towers w stolicy Malezji, Kuala Lumpur
Wieże pną się w górę na wysokość 452 m. Wieże pną się w górę na wysokość 452 m.
Panorama Dubaju. Ostatnim z prawej jest najwyższy wieżowiec na świecie - Burdż Chalifa mający wysokość 828 m. Budowa tego niezwykłego obiektu trwała 5 lat. Panorama Dubaju. Ostatnim z prawej jest najwyższy wieżowiec na świecie - Burdż Chalifa mający wysokość 828 m. Budowa tego niezwykłego obiektu trwała 5 lat.
Wieżowiec Taipei 101 na Tajwanie tonący we mgle. Wieżowiec Taipei 101 na Tajwanie tonący we mgle.
Nazwa wieżowca Taipei 101 odnosi się do liczby kondygnacji. Nazwa wieżowca Taipei 101 odnosi się do liczby kondygnacji.
Empire State Building w Nowym Jorku. Symbol miasta, jak i całej Ameryki. Oficjalne otwarcie nastąpiło w 1931 roku. Empire State Building w Nowym Jorku. Symbol miasta, jak i całej Ameryki. Oficjalne otwarcie nastąpiło w 1931 roku.
Jin Mao Tower w Szanghaju. Drugi co do wielkości drapacz chmur w Chinach. Jin Mao Tower w Szanghaju. Drugi co do wielkości drapacz chmur w Chinach.
Guangzhou TV & Sightseeing Tower to wieża telewizyjna położona w Kantonie, w Chinach. Obiekt ciągle jest w budowie, ma zostać ukończony w 2010 r. na otwarcie Igrzysk Azjatyckich Guangzhou TV & Sightseeing Tower to wieża telewizyjna położona w Kantonie, w Chinach. Obiekt ciągle jest w budowie, ma zostać ukończony w 2010 r. na otwarcie Igrzysk Azjatyckich
Melbourne - Australia Melbourne - Australia
Wills Tower to 443 metry wysokości, co czyni go obecnie najwyższym drapaczem chmur w Ameryce Północnej. Obiekt jest położony w Chicago, rocznie odwiedza go ok. 1,5 mln turystów. Wills Tower to 443 metry wysokości, co czyni go obecnie najwyższym drapaczem chmur w Ameryce Północnej. Obiekt jest położony w Chicago, rocznie odwiedza go ok. 1,5 mln turystów.
Więcej o: