Najsłynniejsze mosty świata

San Francisco położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. To ogromna metropolia, 8 miejsce pod względem zaludnienia w całych Stanach. Oprócz malowniczego mostu Golden Gate miasto to słynie również z więzienia Alcatraz, tramwajów linowych, fabryki czekolady Ghirardelli czy barwnej chińskiej dzielnicy - Chinatown. Porada dla fotografujących: niedaleko głównego placu San Francisco, Union Square, znajdziemy Grand Hyatt Hotel. Udając gościa, można na moment wjechać na 36 piętro i spojrzeć na miasto z góry 'bez biletu' - pisze Nationale Geographic. San Francisco położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. To ogromna metropolia, 8 miejsce pod względem zaludnienia w całych Stanach. Oprócz malowniczego mostu Golden Gate miasto to słynie również z więzienia Alcatraz, tramwajów linowych, fabryki czekolady Ghirardelli czy barwnej chińskiej dzielnicy - Chinatown. Porada dla fotografujących: niedaleko głównego placu San Francisco, Union Square, znajdziemy Grand Hyatt Hotel. Udając gościa, można na moment wjechać na 36 piętro i spojrzeć na miasto z góry 'bez biletu' - pisze Nationale Geographic.
Rialto, najstarszy most w Wenecji. Włochy Rialto, najstarszy most w Wenecji. Włochy
Most Karola na Wełtawie w Pradze. Jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji miasta. Most Karola na Wełtawie w Pradze. Jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji miasta.
Brooklyn Bridge, jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie. Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan. Brooklyn Bridge, jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie. Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan.
Tower Bridge, most zwodzony w Londynie. Tower Bridge, most zwodzony w Londynie.
Wiadukt Millau we Francji. Najwyższa tego typu budowla na świecie - najwyższy filar ma 341 m. wysokości. Wiadukt Millau we Francji. Najwyższa tego typu budowla na świecie - najwyższy filar ma 341 m. wysokości.
Bixby Creek Bridge, Kalifornia, USA Bixby Creek Bridge, Kalifornia, USA
Most Vasco da Gama w Portugalii, najdłuższy most w Europie. Most Vasco da Gama w Portugalii, najdłuższy most w Europie.
Iron Bridge wybudowany w 1779 w angielskim hrabstwie Shropshire jest pierwszą tak dużą budowlą wykonaną z żeliwa, wcześniej do budowy mostów używano drewna lub kamienia. Iron Bridge wybudowany w 1779 w angielskim hrabstwie Shropshire jest pierwszą tak dużą budowlą wykonaną z żeliwa, wcześniej do budowy mostów używano drewna lub kamienia.
Sydney Harbour Bridge, most w Sydney nad zatoką Port Jackson. Sydney Harbour Bridge, most w Sydney nad zatoką Port Jackson.
Więcej o: