Kenijskie safari

Sylwester w Kenii Sylwester w Kenii Fot. Shutterstock
Lew jest zaliczany do pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt Afryki. Jego ryk można usłyszeć z odległości 5 km. Lew jest zaliczany do pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt Afryki. Jego ryk można usłyszeć z odległości 5 km.
Nosorożec to samotnik. Preferuje nocny tryb życia. Nosorożec to samotnik. Preferuje nocny tryb życia.
hipopotam hipopotam Fot. Shutterstock
Żyrafy najchętniej żywią się się pędami i liśćmi drzew. Żyrafy najchętniej żywią się się pędami i liśćmi drzew.
Stada zebr można najczęściej spotkać przy wodopojach. Ich największym wrogiem jest lew. Stada zebr można najczęściej spotkać przy wodopojach. Ich największym wrogiem jest lew.
Słoń afrykański to największy z ssaków lądowych. Rozpiętość jego uszu może sięgać nawet 1,5 m. Słoń afrykański to największy z ssaków lądowych. Rozpiętość jego uszu może sięgać nawet 1,5 m.
Flaming różowy wyławia z wody małe rośliny i zwierzęta. Oprócz Afryki zamieszkuje m.in. Bliskich Wschód i Cejlon. Flaming różowy wyławia z wody małe rośliny i zwierzęta. Oprócz Afryki zamieszkuje m.in. Bliskich Wschód i Cejlon.
Gruba skóra hipopotamów jest prawie całkowicie pozbawiona włosków. Gruba skóra hipopotamów jest prawie całkowicie pozbawiona włosków.
Gepard to najszybsze zwierze lądowe. Może rozpędzić się do 113 km/h. Młode gepardy stają się samodzielne po 20 miesiącu życia. Gepard to najszybsze zwierze lądowe. Może rozpędzić się do 113 km/h. Młode gepardy stają się samodzielne po 20 miesiącu życia.
Guziec ma sierść krótką w kolorze czarnym lub brązowym. Tylko kark i część grzbietu pokrywają długie włosy. Guziec ma sierść krótką w kolorze czarnym lub brązowym. Tylko kark i część grzbietu pokrywają długie włosy.
Gazele, czyli małe antylopy, przy wodopoju. Gazele, czyli małe antylopy, przy wodopoju.
Więcej o: