Najpiękniejsze miejsca z serialu "Wiedźmin". Wiele z nich znajduje się blisko Polski

Jesteście ciekawi, w których miejscach pracowała ekipa serialu "Wiedźmin"? Mamy dla was zestawienie najpiękniejszych lokalizacji. Naszym zdaniem wiele z tych scenerii może być podróżniczą inspiracją.
Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, lunamarina

Lasy La Palmy

Zestawienie otwiera hiszpańska wyspa La Palma, na której nakręcono największą liczbę scen rozgrywających się w lasach. Miejsca, które pojawiają się w produkcji, to m.in. park La Zarza, wodospad Los Tilos, a także las Cubo de la Galga.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alejandro de Paz (@alexdpaz) Sty 27, 2019 o 12:39 PST

Na wyspie zlokalizowano nazywany "lasem śmierci" Brokilon. Gęsta dżungla, zamieszkiwana przez driady, pojawia się po raz pierwszy w czwartym odcinku serialu.

"Wiedźmin" to nie jest produkcja na polski rynek? Więcej na ten temat:

Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, Kuma Media

Plaża Guayedra

Kilka scen ostatniego odcinka pierwszej serii nakręcono na nietypowej kamienistej plaży z ciemnym piaskiem. To Guayedra na Gran Canarii, która, podobnie jak La Palma, należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Jeśli chcecie zobaczyć to niezwykłe miejsce, musicie wybrać się do miejscowości Agaete w północno-zachodniej części wyspy. Na plażę nie docierają tłumy, więc turyści spragnieni spokoju mogą odpocząć tu od głośnych kurortów. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sarah Lafleur (@sarahlafleur.fly) Paź 28, 2019 o 9:22 PDT

Może cię także zainteresować: Najciekawsze miejsca, w których kręcono 'Grę o Tron'. Jedno z państw wycofało się po pierwszym sezonie przez sceny nagości >>

Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, marako85

Wąwóz Barranco de Fataga

Jednym z najbardziej spektakularnych miejsc na Gran Canarii jest wąwóz Barranco de Fataga. Zachwycający surowy krajobraz tego miejsca na mało kim nie robi wrażenia. Twórcy zdecydowali, że słynny wąwóz będzie tłem w czasie podróży Geralta i barda Jaskra w drugim odcinku serialu. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ????? (@tildicita) Gru 27, 2019 o 12:31 PST

Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, Chaykovsky Igor

Rezerwat Wydm Maspalomas

Scena wizji Ciri na pustyni została nakręcona na Wydmach Maspalomas, które także znajdują się na wsypie Gran Canaria. Ten niezwykły rezerwat przyrody zajmuje 400 hektarów. Oprócz rejonu przemieszczających się wydm obejmuje także słoną lagunę, zagajnik palmowy oraz piękną plażę. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gran Canaria Travel Guide (@grancanariatravelguide) Sty 2, 2020 o 6:30 PST

Może cię także zainteresować: Neringa. Największe wydmy w Europie, których jeszcze nie odkryli polscy turyści >>

Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, Zoltan Tarlacz

Szelim-Barlang

Z Hiszpanii przenosimy się do Europy Środkowo-Wschodniej. W związku z tym, że autor sagi o Wiedźminie jest Polakiem, początkowo podejrzewano, że to w naszym kraju zostanie nakręcona większość scen. Jednak polskie plenery okazały się zbyt kosztowne dla twórców. Ostatecznie większość scen powstała na Węgrzech. 

W serialu pojawia się m.in. Szelim Barlang. To nietypowa formacja skalna, która tworzy jaskinię o wysokości 14 metrów i długości 45 metrów. W odcinku szóstym to właśnie w tym miejscu rozgrywa się scena walki ze smokiem. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ????HUNGARY???? (@all_of_hungary) Lip 8, 2019 o 8:11 PDT

Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, photoneye

Kopalnia boksytu w Gant

W odcinku siódmym w czasie niektórych scen uwagę przykuwają czerwono-żółte wzgórza. Kręcono je na terenie opuszczonej kopalni boksytu w Gant na Węgrzech. Okazuje się, że to spektakularne miejsce od kilku jest popularną atrakcją turystyczną, na co najlepszym dowodem są liczne zdjęcia opuszczonej kopalni zamieszczane w mediach społecznościowych. 

Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, kennymax

Piękne zamki

Planem filmowym w czasie prac nad serialem było także wiele okazałych zamków. Jeden z nich to słynna budapesztańska atrakcja, czyli Vajdahunyad. 

W odcinku trzecim pojawia się także austriacki zamek Kreuzenstein, który znajduje się około 20 kilometrów na północ od Wiednia. Słynny obiekt zagrał w serialu zewnętrzną część zamku królewskiego w Wyzimie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Castle Travellers (@castle.travellers) Maj 16, 2019 o 9:28 PDT

Może cię także zainteresować: Kolejny raz w Budapeszcie? 10 rzeczy, które trzeba tam zrobić, aby naprawdę poznać to miasto >>

Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' Najpiękniejsze scenerie z serialu 'Wiedźmin' shutterstock, Nahlik

Zamek Ogrodzieniec

Nie możemy zapominać także o polskim akcencie. W serialu pojawia się Zamek Ogrodzieniec, który znajduje się w Podzamczu w województwie śląskim. Obiekt pochodzi z XVI wieku, jednak do dzisiejszych czasów zachowały się jedynie jego ruiny. Miejsce pojawia się w ósmym odcinku serialu w czasie bitwy o Sodden. 

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Po licznych pracach konserwatorskich zamek stał się dostępny dla turystów. Wielbiciele tego miejsca podejrzewają więc, że może podzielić los Dubrownika. Miasto od lat cieszy się ogromną popularnością i jest najczęściej odwiedzaną miejscowością w Chorwacji. Wszystko dlatego, że w "Grze o Tron" zagrało Królewską Przystań.

Więcej o: