Ucieczka przed zimą w Sylwestra? W tych miejscach będzie ciepło i dolecisz tam tanimi liniami

Do Sylwestra pozostał jeszcze miesiąc. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak go spędzić, przychodzimy z pomocą. Które kierunki szczególnie warto wziąć pod uwagę w tym okresie? Poznaj nasze propozycje.
Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji shutterstock, Maksim Semin

Izrael

Izrael to świetna opcja dla osób, które chcą uciec od sylwestrowego zamieszania. Zgodnie z kalendarzem żydowskim Nowy Rok rozpoczyna się na jesieni. Dlatego 31 grudnia nie organizuje się tam hucznych obchodów.

1 stycznia jest w Izraelu dniem pracy. Czynne są sklepy, bary, restauracje i co bardzo ważne dla turystów: działa normalnie komunikacja publiczna. Dlatego sylwestrowy wyjazd może być także doskonałą okazją do zwiedzania.

Na przełomie grudnia i stycznia średnia temperatura powietrza w Izraelu w ciągu dnia wynosi 20 stopni Celsjusza. Z wielu polskich lotnisk dostaniemy się tam tanimi liniami. Ryanair lata z Modlina, Krakowa i Poznania. Z kolei Wizz Air z Katowic, Krakowa i Warszawy.

Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji shutterstock, Pajor Pawel

Dubaj

Z kolei w Dubaju czeka na was coś zupełnie innego. Jeśli marzy wam się Sylwester z rozmachem, będzie to doskonały wybór. Tutejsze obchody są zazwyczaj wyjątkowo szumne. 

Dubajskie pokazy fajerwerków są słynne na całym świecie. Co ciekawe, w 2014 trafiły one nawet Księgi Rekordów Guinnessa. Wówczas zorganizowano tam największy pokaz fajerwerków wszech czasów. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Visit Dubai (@visit.dubai) Lis 20, 2019 o 10:17 PST

W tym okresie roku średnia temperatura powietrza w Dubaju w ciągu dnia wynosi 25 stopni Celsjusza. Wiele osób spędza więc Sylwestra na plaży. Jest tylko jedno "ale". Jeśli chcecie bawić się na zewnątrz, musicie być przygotowani na to, że będzie to impreza bezalkoholowa (w Dubaju prawo szariatu zakazuje sprzedaży w miejscach publicznych alkoholu). 

Do Dubaju możecie dolecieć liniami Wizz Air bezpośrednio z Katowic lub z Warszawy (w tym przypadku czeka was przesiadka w Budapeszcie). Warto się pospieszyć z zakupem biletów, bo w okresie sylwestrowym jest to wyjątkowo oblegany kierunek. 

Więcej na temat Dubaju dowiesz się z naszego filmu:

Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji shutterstock, versh

Egipt

Kolejnym miejscem, w którym zapomnimy o zimie na przełomie grudnia i stycznia, jest Egipt. Co ciekawe, kierunek ten w okresie Świąt i Sylwestra cieszy się od lat coraz większą popularnością wśród Polaków. Jeden z najważniejszych powodów to korzystne ceny wycieczek zorganizowanych. Jak wynika z najnowszego raportu Travelplanet.pl, aż jedna trzecia klientów biur podróży spędzi Święta lub Sylwestra w Egipcie. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Amandinha . Prefiro Viajar (@prefiroviajar) Lis 28, 2019 o 7:45 PST

Kolejnym atutem jest pogoda. Na przełomie grudnia i stycznia średnia temperatura w ciągu dnia w Egipcie wynosi 23 stopnie Celsjusza. Pod koniec roku warto obserwować oferty biur podróży. Bo za kilkudniowe wyjazdy w ramach oferty last minute możemy zapłacić nawet mniej niż 1000 złotych. 

Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji shutterstock, vvoe

Jordania

Jordania to marzenie podróżnicze wielu osób. Tamtejsze marsjańskie krajobrazy mało na kim nie robią wrażenia. Dlatego, jeśli chcecie w końcu zwiedzić słynną Petrę lub pustynię Wadi Rum, zima będzie na to dobrym czasem. Unikniecie upałów, które latem wielu osobom utrudniają zwiedzanie tego pięknego kraju.

Na przełomie grudnia i stycznia średnia temperatura powietrza w ciągu dnia w Jordanii wynosi 15 stopni Celsjusza. Co ciekawe, od jakiegoś czasu z Polski lata tam Ryanair (m.in. z Modlina oraz z Krakowa). 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Passion Passport (@passionpassport) Lis 20, 2019 o 6:00 PST

Victoria na wyspie Gozo Victoria na wyspie Gozo shutterstock

Malta

Innym miejscem, które cieszy się na przełomie grudnia i stycznia popularnością wśród turystów, jest Malta. W tym okresie średnia temperatura w ciągu dnia na wyspie wynosi 16 stopni Celsjusza. Są to więc doskonałe warunki do tego, by zwiedzać "najbardziej słoneczną wyspę w Europie".

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez LoveMalta l Malta's No.1 IG (@lovemalta) Lis 28, 2019 o 4:30 PST

Jeśli planujecie podróż na Maltę, w grudniu możecie spodziewać się korzystnych ofert z biur podróży. Oprócz tego na wyspę dolecicie tanimi liniami. Wizz Air lata tam z Warszawy i Katowic, a Ryanair z Wrocławia, Gdańska, Krakowa i Poznania. 

Dlaczego warto odwiedzić Maltę? Przeczytaj nasz artykuł: Malta jest mniejsza od Warszawy, a jednak tydzień to za mało, by zwiedzić ją w całości >>

Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji Ucieczka przed zimą na Sylwestra? Mamy kilka propozycji shutterstock, kasakphoto

Madera

A jeśli interesują was tylko i wyłącznie wakacje zorganizowane, jedną z najlepszych opcji na sylwestrowy wyjazd jest Madera. To nie tylko ucieczka przed zimą, ale także gwarancja Sylwestra w niezwykłym otoczeniu. Portugalska wyspa słynie z malowniczych górskich krajobrazów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Madera (@_madeira_island) Lis 22, 2019 o 11:05 PST

Madera nie bez powodu nazywana "wyspą wiecznej wiosny". Podobnie jak w Dubaju, średnia temperatura powietrza w ciągu dnia na przełomie grudnia i stycznia wynosi tam 25 stopni Celsjusza. W takich warunkach na pewno bez problemu zapomnicie o zimie!

Chcesz poznać więcej ciekawych propozycji na zimowy wyjazd? Przeczytaj nasz artykuł: Tam jest ciepło i tanio. 10 kierunków, które powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli planujesz wakacje zimą >>

Więcej o: