Najsłynniejsze szklane baseny i mosty. Patrzysz w dół, a tam... przepaść. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Poszukujecie ekstremalnych atrakcji turystycznych? Oto kilka propozycji, które wywołają u was przypływ adrenaliny. To miejsca tylko dla naprawdę odważnych turystów!
Najwyższe szklane baseny i mosty. Patrzysz w dół, a pod tobą przepaść Najwyższe szklane baseny i mosty. Patrzysz w dół, a pod tobą przepaść shutterstock, jiayu fan

Najdłuższy szklany most

W maju został otwarty dla turystów najdłuższy szklany most na świecie. Jego długość wynosi 518 metrów. Imponująca jest też wysokość budowli. Most znajduje się bowiem 100 metrów nad ziemią. 

Nietypową atrakcję znajdziecie w Chinach w miejscowości Huaxi w prowincji Jiangsu. Od momentu otwarcia cieszy się ona ogromną popularnością wśród turystów. Dlatego musicie pamiętać, że wejście na nią nie zawsze jest możliwe. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzono bowiem pewne ograniczenia. W tym samym czasie na moście może przebywać nie więcej niż 2600 osób. 

Więcej na temat nietypowej atrakcji przeczytasz TUTAJ >>

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Financial Times (@financialtimes) Maj 7, 2019 o 3:39 PDT

Turyści nie muszą już schodzić z Wielkiego Muru Chińskiego w tradycyjny sposób. Mogą na przykład zjechać z niego na... sankach. Zobacz, jak to wygląda:

Najwyższe szklane baseny i mosty. To atrakcje tylko dla odważnych Najwyższe szklane baseny i mosty. To atrakcje tylko dla odważnych shutterstock, Anges van der Logt

Szklana kładka

Można odnieść wrażenie, że Chińczycy mają szczególne zamiłowanie do szklanych atrakcji - zwłaszcza tych, przez które turystom mocno skacze poziom adrenaliny we krwi. Słynna kładka w Wielkim Kanionie Zhangjiajie to także ich dzieło.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bruna Feijó (@_brunafeijo_) Paź 9, 2019 o 4:42 PDT

W czasie spaceru po kładce zobaczycie malowniczą panoramę prowincji Huan. To widoki, które zapierają dech w piersiach. Niestety, nie każdy może je podziwiać. Wielu turystów, którzy weszli już na kładkę, boi się w ogóle otworzyć oczy. To dlatego, że kładka wisi na oszałamiającej wysokości ponad 300 metrów nad ziemią.

Najwyższe szklane baseny i mosty. To atrakcje tylko dla odważnych Najwyższe szklane baseny i mosty. To atrakcje tylko dla odważnych shutterstock, freer

Platforma widokowa

Kolejna ekstremalna atrakcja czeka na was także w Chinach. To szklana platforma widokowa w prowincji Guangdong nad doliną Gulongxia, z której będziecie mogli podziwiać m.in. malownicze wodospady.

Platforma wisi 202 metry nad przepaścią. Z kolei od krawędzi klifu oddalona jest o 72 metry. Podobno wielu turystów, którzy decydują się na wejście na platformę... płacze ze strachu. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Yulia Golub (@yuliya.golubb) Lip 6, 2019 o 9:05 PDT

Podniebny basen

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ?? ?? ?? (@izawakeiichi) Lip 13, 2019 o 2:00 PDT

Mogłoby się wydawać, że Chińczycy mają monopol na szklane atrakcje. Znajdziecie je jednak także w innych rejonach świata. 

Jeden z najbardziej znanych podniebnych basenów znajduje się w Honolulu na Hawajach w 40-piętrowym kompleksie usługowo-mieszkalnym o nazwie "Anaha". Nietypowa pływalnia wystaje poza bryłę budowli na 4,5 metra. 

Przeszklony basen został zawieszony na wysokości 24 metrów. Jeśli odważycie się na wejście do środka, będziecie mogli stamtąd podziwiać panoramę miasta.

Przeczytaj także: W Londynie powstanie pierwszy na świecie 360-stopniowy basen. Pokryje cały dach wieżowca >>

Basen nad ruchliwą ulicą

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Market Square Tower (@marketsquaretower) Lip 30, 2019 o 2:15 PDT

Sky-pool to kolejny podniebny basen, który znajduje się na 42. piętrze wieżowca Market Square Tower w Houston. Jego przezroczysta część wystaje poza budynek, dlatego pływalnia przypomina ogromne akwarium zawieszone w chmurach.

Więcej na ten temat: W tym basenie miękną nogi. Jest całkowicie przeszklony >>

Basen znajduje się 152 metry nad ziemią. Dodatkowo zawieszony jest nad ruchliwą ulicą. Dlatego, jeśli macie lęk wysokości, lepiej do niego nie wchodźcie. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Market Square Tower (@marketsquaretower) Maj 10, 2019 o 5:00 PDT

Przeczytaj także: Tam jest ciepło i tanio. 10 kierunków, które powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli planujesz wakacje zimą >>

Więcej o: