Komentarze (224)
'Święta w hotelu brzmią jak koszmar. Serio są na to chętni?'. Wyjazdy zamiast tradycyjnych świąt. Porażka czy dobry pomysł?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • silthor

  Oceniono 3 razy 3

  "Najczęściej na wyjazd decydują się mieszkańcy województw mazowieckiego i śląskiego."

  Ujawnię teraz autorowi wielką tajemnicę naszego kraju. To są dwa województwa z największą liczbę mieszkańców w tym kraju. Nie ma więc nic wyjątkowego w tym, że to ich mieszkańcy są najliczniejsi wśród wyjeżdżających na święta. Tak samo jak województwa to przodują w bardzo wielu innych statystykach dotyczących liczby osób (np. zadłużonych, popełniających przestępstwa itp).

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 19 razy 3

  Grunt to nic nie zrozumieć z tych świąt. Zatrzymać się albo na obżarstwie, zakupach i prezentach, albo na ucieczce od tego. Gratulacje.

 • scierplaminoga

  Oceniono 23 razy 3

  a może każdy niech spędza święta jak chce, a redaktorzy gazety i internauci zachowają swoje bezsensowne wywody dla siebie

 • feurig59

  Oceniono 2 razy 2

  Jesteśmy na Teneryfie, 26 w cieniu, wietrzyk, błękit Atlantyku, mili ludzie, luz, ciepło, wygodnie, pierwszorzedne jedzenie zamiast bieganiny, sprzeczek, szaroburego miasta w zimie.

 • ml2403

  Oceniono 2 razy 2

  Już ta liczba i rozpiętość komentarzy świadczy o tym jakim jesteśmy krajem. Tej dyskusji w ogóle nie powinno być bo co ma jeden do drugiego jak on spędza święta. Jak jednak widać powszechna w Polsce mania, że ja wiem lepiej jak ty masz żyć to podstawa. Zostawcie ludzi w spokoju. Kto chce niech przy barszczyku a kto woli Egipt to też dobrze. Tylko klechy będą niezadowolone ale oni niech się idą bujać.

 • szabepio

  Oceniono 4 razy 2

  Siedzenie w święta z babciami i ciotkami moherowo katochamskimi to niezbyt dobry pomysł na spedzanie swiąt.
  Trzeba wyjechac i to zostawic. A one niech sie upajają tą hipokryzją. A jak bedą mialy ochotę to niech nawet pociagną ksiedzu.

 • rudy_63

  Oceniono 22 razy 2

  Znowu artykuł obrzydzający Polakom ich tradycje. Wpisuje się to w ogólnoeuropejską indoktrynację - Szwedom się mówi że ich kultura nie istnieje, Macron powiedział że nie istnieje kultura francuska - brawo gazeto stwarzaj dalej lemingów - coraz lepszy grunt

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 20 razy 2

  To wiemy już kto starych rodziców i dziadków do szpitala na święta oddaje.
  Z gazecianych wypocin wyłania się pełny obraz nowoczesnego lewaka. Na szczęście to ciagle jest margines.

 • totmes72

  Oceniono 14 razy 2

  Dodajmy jeszcze, starych rodziców do szpitala. Niestety eutanazji jeszcze nie ma. I powoli stajemy się bezideowym bydłem lecącym w poszukiwaniu łatwizmy i konsumpcji.

 • polski1500

  Oceniono 16 razy 2

  A my święta spędzamy z naszymi przyjaciółmi poznanymi rok temu pod sejmem gdy walczyliśmy o wolne sądy i demokrację. Niestety w tym roku puchy pod sejmem, ale to nic. To jeszcze bardziej zewre nasze szeregi i dowalimy kaczce!

 • wojtekkowalczyk4

  Oceniono 12 razy 2

  Tak jak mi wyborcza z tvnem

 • fieldgate

  Oceniono 1 raz 1

  Święta są problemem dla tych którzy nie mają rodziny i czują się w taki dzień jak wigilia bardzo samotni, albo też dla takich którzy rodzinę mają, ale bez trwałych związków. Taką osobą jest moją partnerka. Była u mnie na rodzinnej wigilii, z moimi dziećmi i wnukami, ale się krygowała i wykręcała, kiedy ją do siebie zapraszałem. Jej jest w takiej sytuacji przykro, że jej syn zwija swoją rodzinę i udaje się na Kanary, matkę zostawiając samą. Brak normalnych związków rodzinnych w takich sytacjach daje się odczuć w nieprzyjemny sposób.

 • mr_mind

  Oceniono 1 raz 1

  Nieważne gdzie spędza się święta, ważne z kim. Jeśli z osobami w których towarzystwie dobrze się czujesz to jest to miło spędzony czas, w przeciwnym wypadku nawet najbliższe koligacje rodzinne nie pomogą.

 • bodzio24680

  Oceniono 1 raz 1

  Dla mnie Święta mogłyby być magiczne, ale nie są. Jeżeli człowiek dzień w dzień, od połowy listopada, słyszy, że czasu już mało a tu trzeba wszystko ustalić, zaplanować, jeżeli miejsce spędzania świąt jest wymuszane rok w rok przez mamusię męża (która nie przyjmuje do wiadomości, że w tej rodzinie jest również druga strona), jeżeli ta mamusia od połowy listopada sieje panikę w związku z koniecznością zakupu prezentów, to człowiek marzy o tym żeby po listopadzie był styczeń. Smutne, ale prawdziwe - święta zostały ukradzione.

 • prelude93

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy wola wyjechac na swieta? To kto zostal w Polsce i swietuje rodzinnie? Zydzi??? Heheheeee.... ;)

 • canismajoris80

  Oceniono 13 razy 1

  Artykuł typowo promujący lenistwo, czego się spodziewać po tej gazetce. Najlepiej leżeć przed tv, nic nie robić bo to wysiłek a o syf oskarżyć "tamtych" to jest chore!!!

 • tomasz.rze

  Oceniono 5 razy 1

  "Wynajmujemy dom z sześcioma mieszkaniami, kolacja wigilijna w restauracji, sylwester na stoku."
  A restaurację i stok też wynajęliśmy, a co.

 • haha-to-ja

  Oceniono 25 razy 1

  Już koniec tradycyjnych zyczeń na "swięta" od redakcji( lol jak mnie to słowo śmieszy) teraz roziny sie kłócO z powodu tradycji i wyjazdzają do hotelu. daj zarobic na bułke redakcji.

 • gzw1ct

  0

  A ja właśnie wróciłam ze zorganizowanych przeze mnie Świąt w hotelu w lesie. Było super! Zaprosiłam 19 osób na Wigilię przygotowaną przez hotel. Był Mikołaj prezenty dla dzieci. I nikomu nie przeszkadzało ze były inne rodziny. Jedzenie było bardzo smaczne, duży wybor i przemiła obsługa.qszyscy byli zadowoleni chociaż było inaczej niż w domu. Raz na jakiś czas można spędzić Święta inaczej. Polecam wszystkim

 • janptak

  0

  Podałem na wigilię napletek michnika po żydowsku. a co Wy ciekawego podaliście na kolację?

 • feurig59

  Oceniono 2 razy 0

  Podanie prostego faktu, że coraz więcej ludzi wyjeżdża to "czerskie dezawuowanie świat". Jasne i oczywiste. Spisek Sorosa i reptilian z planety Nibiru.

 • prelude93

  Oceniono 2 razy 0

  Niech jada, Czerscy, heheheeee.... ;)

 • zgniot

  Oceniono 4 razy 0

  Wiadomo przecież, że prawdziwi Polacy brzydzą się świętami jakiegoś bozego narodzenia, a z prawdziwą czcią obchodzą tylko święto Hanuki.

 • kuponik1

  Oceniono 12 razy 0

  Jednemu tak zepsuli swieta ze az do szwecji dal noge, chociaz ani on ani brat swiat nie obchodza, sa europejczykami starszymi w wierze i brzydza sie do dzis dreczeniem karpii, za to mordowanie nienarodzonych dzieci i szlachtowanie zwierzat na mieso halal uwazaja za bardzo ok

 • maka777

  Oceniono 8 razy 0

  Racja!!!! Nie ma to jak hanuka poza domem...

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 0

  Święta to nie rodzinny zjazd choinka, prezenty i żarełko, to przede wszystkim tradycja naszych przodków przepleciona z chrześcijaństwem, inny wymiar ma wspólna wieczerza z udaniem się na pasterkę a całkiem inny plotkowanie przy jedzeniu, nawet będąc sceptycznym lub zdystansowanym do koscielnych dogmatów jak ja mozna sycić oczu i słuch wspólnymi kolędami i radością w tę symboliczną noc.
  Po co szukać wymówek na wyjazd, chcemy to jedziemy, jest okazja to jedziemy, nie trzeba sprzątać, nie trzeba przygotowywać a plotek to się nasłuchają i tak.
  Spędziłem kilka świąt i Sylwestrów w wojsku gdy byłem z poboru, kilka razy zdarzyło się za granicą gdy tam pracowałem (jeździliśmy na zmianę), spędziłem także w kraju z powodu nadzoru technicznego nowo uruchomionych systemów (to też na zmianę), nie była to atmosfera jak w domu, było jedzenie, było swiątecznie ale inaczej, czy mam poczucie, że coś straciłem, raczej nie, chociaż rodzina teskniła i ja o nich myślałem. Moi koledzy byli na kontrakcie w krajach arabskich i tam byli w większej grupie więc jakoś to sobie zorganizowali ale wyjeżdżając tam indywidualnie nie mówmy o świętach bo tam nie ma nic z tradycji naszej.
  No i miejmy odwagę brać odpowiedzialność za swoje słowa i czyny a nie że rodzice nam święta orzydzili, oni byli inaczej wychowani i to jest starcie czasów, nie chcesz spędzać świat z rodziną to nie spędzaj, tylko bądź szczery, bo ideii świąt i tak nie rozumiesz.

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 14 razy 0

  'Święta w hotelu [jedynie] brzmią jak koszmar" - są zaś super: pełna obsługa, full wypas .
  Koszmar to żywe choinki no i żywe karpie! To jest gorsze niż faszyzm torturujący LGBTRTVAGD!

 • pkad

  Oceniono 3 razy -1

  GooWno znowu lansuje nową świecką tradycję.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 7 razy -1

  Zapraszamy na wyjazd do pewnego brata w Szwecji. Przy wigilijnym ale koszernym stole zobaczymy zdjęcia ofiar ubeckich "wolnych sądów"...

 • pansloik

  Oceniono 9 razy -1

  Jak ktoś chce jechać do Zakopca przepłacać i wdychać smog, być zanurzonym w tandetnym morzu konsumpcjonizmu i lansować się na nowoczesnego, bo patrzcie, mam gdzieś tradycję i rodzinę, ja sobie będę dupę w spa moczyl to niech tak robi, jego wybór. A ja tam wolę z rodzinę przy stole, tradycyjnie, z rodzicami i teściami, dziećmi i przyjaciółmi sobie posiedzieć, bo nie wiem ile jeszcze razy będzie mi to dane. A GazWyb zachęcam, aby zaprzestali swojej całorocznej tradycji obrzydzania wszelkich polskich świąt, jesteście przewidywalni do cna.

 • robertkiszka

  Oceniono 3 razy -1

  U mnie swiat nie ma ......u mojej corki i syna tez mamy kilka dni wolnego .....

 • brrr3

  Oceniono 27 razy -1

  Gazetko. Jak ja waszej redakcji współczuję. Rzeczywiście dla was Święta Bożego Narodzenia są koszmarem. Źli rodzice, patologiczne stosunki z rodzeństwem, "zły dotyk", molestowanie w dzieciństwie ? Może nadmierny konsumpcjonizm ? Kult kasy ? Inna patologia na drodze życiowej ? Może Kaczyński burzy wszystko ? Podpowiadam, jakieś wytłumaczenie musi być, prawda ?

 • antygronkowiec

  Oceniono 25 razy -1

  Zydzi z koszernej szczują dalej, czy izrealici równie radośnie maja dość hanuki?

 • ankawwa

  Oceniono 2 razy -2

  A socjologowie jak pytają polaczków co jest dla nich najważniejsze to większość twierdzi, że oczywiście RODZINA ! Polaczki to nawet Świąt nie potrafią raz w roku przeżyć jak należy. To taki skundlowany naród, bo przecież nie społeczeństwo !

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 14 razy -2

  Rozwalania rodzin, tradycji i patriotyzmu kolejny gazecianym rozdział...

  Ale żydzi mieszają tak na całym świecie.
  Wiecie co się dzieje gdyby w Izraelu, jakaś redakcja szydziłaby z żydowskich tradycji?
  Dziennik jest natychmiast zamykany, a redaktorzy idą do więzienia.

 • lubella69

  Oceniono 8 razy -2

  Dodajcie " W artykule wykorzystano wynurzenia pracowników GW" Wszyscy mówią, ze wyjeżdżają na święta BN, bo zagoniliby ich na szychtę :)

 • antipasti60

  Oceniono 16 razy -2

  Chanuka, teraz znowu jakieś święta!! Wódko, pozwól żyć , to się już w pejsach nie mieści!

 • mireczekb

  Oceniono 20 razy -2

  Żal tych ludzi, którzy wolą spędzać Święta inaczej niż tradycyjnie. Pewnie nie zaznali miłości rodzinnej, radości z obcowania z ojcem, matką, rodzeństwem i innymi członkami familii. Gazetka nawet w Święta Bożego Narodzenia judzi. Wstyd.

 • ja_prostak

  Oceniono 8 razy -2

  Stefan dawno temu zrozumiał że święta poza domem są dla niego najlepszą alternatywą

 • karlik_ja

  Oceniono 5 razy -3

  no to zakłócę wam "wspaniały" świat dezawuowania tradycyjnego spędzania Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z żoną przygotowaliśmy dwie wspaniałe kolacje wigilijne. Spędziliśmy cudowne chwilę niosąc tą samą radość jeszcze kilku osobą. Teraz z dziećmi siadamy do porannej kawy i startujemy do Kościoła. Jest cudownie. A wy dalej zabijajcie swoje sumienie ujadaniem i tak wam krzyk rozpaczy nic nie pomoże. Wesołych Świąt.

 • harari

  Oceniono 15 razy -3

  .
  To, ze mówicie po polsku nie znaczy, ze jesteście Polakami. Farbowane lisy bez tozsamosci, nie wycierajcie sobie mordy Polską!

 • olal.bana.gw

  Oceniono 9 razy -3

  Dlaczego wszyscy myla Swieta Przesilenia Zimowego z Rocznica urodzin Zyda Jezusa. Przecie to 2 rozne daty. Q... co je grane? kompletny debilizm?

 • tege

  Oceniono 5 razy -3

  „Rodzice skutecznie obrzydzili mi Święta”? Ja akurat jednego z nich teraz straciłem.

 • maras63

  Oceniono 9 razy -3

  Jak u dziadków zamiast Pisma Świętego stał Kapitał Marksa albo chociaż tylko Pochodzenie rodziny...…….. Engelsa to wnuki zasuwają pod palmy albo do Karpacza na Święta. Habitus pierwotny trudno przezwyciężyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX