Bilety lotnicze nawet za 16 zł i tańsze wejścia do atrakcji turystycznych. Gdzie szukać promocji na Black Friday 2018?

Black Friday 2018 wypada 23 listopada. Tego dnia w wielu miejscach można spodziewać się zniżek, choć często rabaty obowiązują nawet przez cały tydzień. Promocje oferują również m.in. linie lotnicze i atrakcje turystyczne.
Black Friday to dzień zniżek w sklepach i nie tylko Black Friday to dzień zniżek w sklepach i nie tylko Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Wyborcza.pl

Black Friday - co to takiego?

Black Friday to dzień wielkich zniżek. Wypada zawsze w czwarty piątek listopada. Jest to dzień po Święcie Dziękczynienia, które w Stanach Zjednoczonych obchodzi się w czwarty czwartek tego miesiąca. W USA Czarny Piątek uważa się za rozpoczęcie sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem.

Idea jednodniowych zniżek kilka lat temu dotarła również do Polski. W wielu sklepach tego dnia można spodziewać się rabatów, ale do akcji przyłączają się nie tylko marki odzieżowe czy kosmetyczne. Promocje oferują sklepy z elektroniką, przewoźnicy, linie lotnicze, atrakcje turystyczne itp. Niektóre marki decydują się nawet na przedłużenie promocji, proponując tzw. Black Week czy Black Weekend, czyli Czarny Tydzień lub Czarny Weekend.

My wybraliśmy dla was kilka promocji z okazji Black Friday, które związane są podróżowaniem. Artykuł będziemy uzupełniać na bieżąco, w miarę pojawiania się nowych rabatów.

W Ryanair promocje z okazji Black Friday trwają przez cały tydzień W Ryanair promocje z okazji Black Friday trwają przez cały tydzień Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Wyborcza.pl

Black Friday 2018 w Ryanair - Cyber Tydzień

Zniżki z okazji Black Friday 2018 przygotowały linie lotnicze Ryanair. Przewoźnik nie ograniczył się tylko do piątku i oferuje bilety w promocyjnych cenach przez cały tydzień. Każdego dnia pojawia się inna oferta.

Przykładowo 21 listopada na oficjalnej stronie linii pojawił się baner, który informuje, że bilety można kupić już od 19 zł, ale w rzeczywistości niektóre loty oferowane są nawet w niższych cenach - za 16 czy 17 zł w jedną stronę. Promocja dotyczy podróży od grudnia do lutego. Wśród przecenionych kierunków są m.in.: Ejlat, Londyn, Bolonia, Rzym, Porto, Lizbona, Malta, Alicante, Paryż, Amman, Pafos, Teneryfa, Gran Canaria, Dublin, Bruksela czy Barcelona.

Zobacz też: Czarny Piątek w Lidlu i Biedronce. Promocje black friday nawet do 80 procent [Lista produktów]

samolot PLL LOT samolot PLL LOT Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Black Friday 2018 w LOT

Polskie linie lotnicze także postanowiły przyłączyć się do Czarnego Piątku. W ramach promocji oferują do 15 procent zniżki na loty do Europy i do 10 procent zniżki na loty do: Toronto, Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles i Singapuru.

Oferta jest ważna do 26 listopada 2018. Zniżka naliczana jest na podstawie kodu BLACKFRIDAY15 dla lotów do Europy i BLACKFRIDAY10 dla lotów do Toronto, Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles oraz Singapuru. Kod rabatowy dotyczy podróży od 15 stycznia 2019 do 31 marca 2019, które obejmują co najmniej: trzy noclegi dla lotów do Europy, pięć noclegów dla lotów do Toronto i Singapuru, sześć noclegów dla lotów do USA.

Zniżka dotyczy podróży w obie strony w LOT Economy Class. Promocją objęte są wyloty z: Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Lublina, Wrocławia oraz Zielonej Góry.

Może zainteresuje cię też: Promocje Black Friday w Polsce. Kiedy wypada? Jakie sklepy organizują wyprzedaże? [Lista sklepów]

UIA oferuje promocje na Black Friday nawet do 50 proc. UIA oferuje promocje na Black Friday nawet do 50 proc. Shutterstock

Black Friday 2018 w Ukraine International Airlines

Również ukraiński przewoźnik przygotował zniżki z okazji Black Friday. Rabaty sięgają nawet 50 procent. Akcja potrwa od 23 do 25 listopada włącznie. Ze strony Ukraine International Airlines dowiadujemy się, że promocja obejmie prawie wszystkie kierunki dostępne w siatce przewoźnika, w tym europejskie, do Azji czy Ameryki Północnej. 

Zniżki mają dotyczyć podróży pomiędzy 15 stycznia 2019 a 15 kwietnia 2019, choć na stronie przewoźnika pojawiła się informacja, że promocja dotyczy również lotów do Dubaju i Bangkoku pomiędzy 6 maja 2019 a 30 czerwca 2019. 

Ceny dotyczą lotów w jedną stronę przy zakupie biletu w obie strony.

Energylandia Energylandia Fot. Michał Łepecki / Agencja Wyborcza.pl

Black Friday 2018 w Energylandii - Black Week

Choć w Energylandii sezon już się zakończył, park rozrywki też przyłączył się do promocji. Do 26 listopada potrwa Black Week, podczas którego taniej będziecie mogli kupić bilety na sezon 2019. 

Ważność kupionych w ten sposób biletów rozpoczyna się 6 kwietnia, czyli w dniu rozpoczęcia nowego sezonu, i kończy 27 października. Sami możecie zdecydować, którego dnia chcecie z nich skorzystać. 

Promocyjne ceny biletów:

  • bilety normalne indywidualne od 140 cm wzrostu - 99 zł,
  • bilety ulgowe indywidualne do 140 cm wzrostu - 59 zł,
  • bilety normalne indywidualne - dwudniowe - od 140 cm wzrostu - 179 zł,
  • bilety ulgowe indywidualne - dwudniowe - do 140 cm wzrostu - 99 zł.

Bilety dostępne są na stronie Energylandii.

Zobacz też: Black Friday 2018: TNS Kantar: 87 proc. Polaków wie, czym jest Czarny piątek i Cyber Monday

Więcej o: