Przesłaliście nam swoje zdjęcia z polskich gór jesienią. "Rzeczywiście, było pięknie!"

Po publikacji naszej galerii z najnowszymi zdjęciami polskich gór jesienią przysłaliście nam również swoje fotografie. Są potwierdzeniem, że poprzedni weekend rzeczywiście zachwycał. Zobaczcie, jak wyglądały Tatry i Gorce.
Dolina Pięciu Stawów Dolina Pięciu Stawów Agnieszka Radosz

Październikowy weekend w polskich górach

Drugi weekend października został okrzyknięty "najpiękniejszym weekendem w tym roku", choć naszym zdaniem pierwszy pod względem pogody też wcale mu nie ustępował.

Słońce i wysoka jak na tę porę roku temperatura zachęciła turystów do wyjazdu w polskie góry. O tym, jak tłumnie tam przybyli, świadczą chociażby zdjęcia, którymi chętnie dzieliliście się w mediach społecznościowych.

Możecie zobaczyć je tutaj: Tłumy turystów zjechały w Bieszczady. "Jak żyję, czegoś takiego tu nie widziałam"

Ale nie tylko Bieszczady wybraliście na miejsce swojego weekendowego odpoczynku. Pani Agnieszka przysłała nam zdjęcia ze swojego wypadu w Tatry, a pan Paweł podzielił się zdjęciami z Gorców - pasma górskiego, które leży w Beskidach Zachodnich.

Stok narciarski Tobołów w Gorcach Stok narciarski Tobołów w Gorcach Paweł Szumiński

Gorce, Koninki, Stok narciarski Tobołów

Pan Paweł w weekend 13-14 października odwiedził Gorce, które należą do Beskidów Zachodnich. Jedno ze zdjęć zrobił w Koninkach, gdzie znajduje się stacja narciarska na zboczu góry Tobołów (994 m n.p.m.). Działa tam m.in. kolej linowa, którą można wjechać na szczyt. 

Zobacz też: Miniony weekend 'najpiękniejszym w tym roku'. Potwierdzają to najnowsze zdjęcia z polskich gór

Gorce, widok na Tatry ze schroniska Koliba na Łapsowej Polanie Gorce, widok na Tatry ze schroniska Koliba na Łapsowej Polanie Paweł Szumiński

Gorce, widok na Tatry ze schroniska "Koliba" na Łapsowej Polanie

Panu Pawłowi udało się też uchwycić wspaniały widok na Tatry ze schroniska, które znajduje się na Łapsowej Polanie (860 m n.p.m.) na zboczach Bukowiny Obidowskiej. Zdjęcie zostało zrobione podczas wschodu słońca.

Gorce, w drodze do schroniska na Turbaczu Gorce, w drodze do schroniska na Turbaczu Paweł Szumiński

Gorce, w drodze do schroniska na Turbaczu

Nasz czytelnik wybrał się też na Turbacz. To najwyższy szczyt Gorców - ma wysokość 1310 m n.p.m. (czasem można spotkać się z wysokością 1314 m n.p.m.) i jest zaliczany do Korony Gór Polski.

Pod szczytem znajduje się schronisko PTTK, które jest częstym celem wycieczek, ponieważ to tam przecinają się liczne, gorczańskie szlaki. Można stamtąd podziwiać również rozległą panoramę Tatr i Pienin.

To też może cię zainteresować: Jesienią polskie góry są najpiękniejsze. Wybraliśmy pięć naszym zdaniem najciekawszych propozycji na wycieczkę

Dolina Pięciu Stawów, Tatry Dolina Pięciu Stawów, Tatry Agnieszka Radosz

Dolina Pięciu Stawów w Tatrach

Pani Agnieszka słoneczny, październikowy weekend spędziła w Tatrach. Wybrała się do Doliny Pięciu Stawów i na Żleb Żandarmerii. Na swoim profilu na Instagramie pisze, że wraz ze swoją towarzyszką marzyły o tym, aby spędzić noc w tamtejszym schronisku, które jest najwyżej położonym schroniskiem w Polsce (1670 m n.p.m.), ale niestety marzenie musiały przełożyć na wiosnę.

Zobacz też: Jesienią w Polsce jest brzydko i ponuro? Nie! Te miejsca trzeba odwiedzić o tej porze roku [WASZE TYPY]

QUIZ: Wydaje ci się, że dobrze znasz Polskę? A rozpoznasz szczyty gór po zdjęciu?

Dolina Pięciu Stawów, Tatry Dolina Pięciu Stawów, Tatry Agnieszka Radosz

Dolina Pięciu Stawów w Tatrach

Ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. Przez większość października panowała wiosenna aura, która zachęcała do górskich wypadów. Aktualne prognozy pokazują jednak, że w najbliższy weekend czeka nas załamanie pogody. Temperatura będzie wahała się w granicach 10-13 stopni Celsjusza, ma być też wietrzenie i deszczowo. Kto wie, może już niedługo będziemy mogli cieszyć się pięknymi zdjęciami zaśnieżonych szczytów? W końcu pogoda w górach zmienia się błyskawicznie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agnieszka Radosz (@radoshe) Paź 16, 2018 o 12:34 PDT

Może zainteresuje cię też: Osiem miejscowości w Polsce, które są świetne na jesienny wyjazd. Turyści wskazali nam ulubione miejsca

Więcej o: