Leży w bliskim sąsiedztwie znanej plaży Praia Grande w Porto Covo na południu kraju. Jest od niej mniejsza, ale pełna licznych zatoczek, które zapewniają prywatność i odosobnienie. W związku z tym jest dobrym wyborem dla tych osób, które dopiero chcą spróbować swojej przygody z nudyzmem.
Od 2002 roku Praia do Salto znajduje się w wąskim gronie oficjalnie uznanych plaż naturystycznych w Portugalii.
To też może cię zainteresować: Piękne, mniej oblegane plaże w Europie, o których mogliście wcześniej nie słyszeć. Jeśli dobrze traficie, będziecie tam całkiem sami
Znajduje się w pobliżu miejscowości Meco (niedaleko Lizbony), dlatego też często nazywana jest też Praia do Meco. To jedna z pierwszych plaż ponad obszarem rozciągającym się od Praia da Tramagueira aż do Praia do Rio da Plata, na której utworzony został odpowiednio oznakowany teren dla nudystów.
Morze jest tam dość często wzburzone, dlatego plażę szczególnie chętnie odwiedzają pasjonaci surfingu, windsurfingu oraz bodyboardingu.
Spiaggia del Troncone znajduje się w południowej części Włoch, obok niedużego miasteczka Palinuro w prowincji Salerno. Ma 400 metrów długości i podzielona jest na trzy zatoczki różnej wielkości. W najmniejszej z nich zmieści się zaledwie kilka osób, nieco większa pomieści około 20 plażowiczów, a w największej bez problemu może relaksować się nawet 150 osób.
Plaża otoczona jest Parkiem Narodowym Cliento, Vallo di Diano i Alburni, który jest drugim co do wielkości parkiem narodowym we Włoszech. Na jego terenie znajdują się pozostałości po starożytnych greckich miastach Paestu i Velia oraz klasztor Kartuzów. Cały obszar parku wraz z wymienionymi obiektami został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bliskość parku zapewnia więc wspaniałe widoki, a jednocześnie możecie mieć pewność, że spędzicie ten czas z dala od tłumów i hałasu.
Może zainteresuje cię też: Grecja, Turcja, Hiszpania - tam masowo jeżdżą turyści. Ale na tych plażach tłumów nie zobaczysz
Jedna z plaży Gandii, miasteczka, które leży we Wspólnocie Autonomicznej Walencji, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Ma około 1760 metrów długości i 70 metrów szerokości, i znajduje się na obszarze chronionym. Aby zadbać o ten cudem niezagospodarowany jeszcze fragment przyrody, wybudowano tam specjalną drewnianą promenadę, która ma chronić wydmy przed zniszczeniem.
L'Ahuir pokryta jest złocistym piaskiem. Morze w tym miejscu jest spokojne, dzięki czemu warunki do pływania są idealne. Poza przestrzenią dla nudystów, na plaży został wydzielony również obszar przyjazny psom.
Zobacz też: Na Majorce mają dość i mówią "nie" masowej turystyce. Zaplanowanie wakacji będzie trudniejsze
Przenosimy się na wschodnie wybrzeże Fuerteventury, która należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z miasteczka El Cotillo kierujcie się na południe. Po przebyciu około 4 kilometrów, dotrzecie do niskiego zbocza na końcu polnej drogi. Niedługo potem skręćcie w prawo i kierujcie się prosto w stronę klifów. Potem pozostaną wam już do pokonania tylko schody, którym plaża zawdzięcza swoją nazwę (escalera to schody po hiszpańsku).
Plaża jest chętnie odwiedzana nie tylko przez nudystów, ale też przez surferów, których przyciągają wysokie fale Oceanu Atlantyckiego. Lepiej wybrać się na nią podczas odpływu, ponieważ w czasie przypływu robi się bardzo wąska i wiele traci ze swojego uroku.
Może zainteresuje cię też: Szklana plaża stworzona na wysypisku śmieci. Jak powstała? [ZDJĘCIA]
Znajduje się na innej hiszpańskiej wyspie, Majorce. Uważana jest za jedną z najrzadziej odwiedzanych plaż na wyspie, prawdopodobnie ze względu na swoje położenie z dala od popularnych kurortów. Najbliższe miejscowości to miasteczka Ses Salines oraz Colonia San Jordi - oba leżą w odległości ok. 10 km od Es Caragol.
Plaża ma około 500 metrów długości, jest pokryta drobnym, białym piaskiem, a woda w tym miejscu ma zachwycający, turkusowy kolor.
Es Caragol to kwintesencja tego, co nazywa się plażą na uboczu. Nie ma tu żadnych udogodnień dla plażowiczów: leżaków, parasoli, wypożyczalni sprzętów wodnych czy restauracji. To idealne miejsce dla osób, które chcą uciec od zgiełku kurortów turystycznych, szukają czegoś nowego z odrobiną dzikości.
Na samą plażę można dotrzeć jedynie pieszo.
Choć na plażę prowadzi ścieżka zaznaczona na mapie, dotarcie tam nie jest proste. Droga jest kamienista, dlatego często Czerwoną Plażę nazywa się jedną z najbardziej ukrytych plaż nudystów w Europie. Na szczęście ścieżka oznaczona jest drogowskazami, więc raczej nie powinniście się zgubić.
Trudną wędrówkę zrekompensuje wam to, co zastaniecie na miejscu. Kameralna, otoczona klifami plaża, z leżakami i parasolami do wynajęcia oraz niedużą kawiarenką. Żyć, nie umierać.
To też może cię zainteresować: Słynna plaża w Tajlandii zamknięta dla turystów. A to jeszcze nie koniec ograniczeń
Wielu turystów wybiera wyspę Hvar na miejsce swojego wypoczynku. Nie znaczy to jednak, że nie ma tam ukrytych skarbów, które świetnie nadają się na ucieczkę przed zgiełkliwymi kurortami.
Jednym z nich jest miasteczko Zavala i tamtejsza plaża nudystów. Jej podłoże jest kamieniste, podobnie jak innych plaż w Chorwacji, ale za to możemy cieszyć się przejrzyście czystą wodą i wszechobecnym spokojem.
Atrakcyjna jest już sama miejscowość, z której rozciąga się wspaniały widok na wyspę Šćedro, Korculę oraz półwysep Pelješac. Pełna jest kamiennych, urokliwych domków, winnic położonych na stromych zboczach i kwitnących oleandrów. Ponadto bez problemu powinniście znaleźć tam zakwaterowanie - do wyboru macie pokoje, wille, apartamenty czy kempingi.
Zobacz też: Najlepsze plaże i wioski nudystów w Polsce i za granicą. Tam swobodnie możesz chodzić nago
W okolicach Dubrownika jest kilka plaż dla nudystów, które warto odwiedzić. Do grona najpopularniejszych zalicza się Cavę na półwyspie Babin Kuk, w odległości zaledwie 6 km od starego miasta w Dubrowniku.
Łatwo dostępną plażą jest także ta w miasteczku Plat. Znajduje się pomiędzy miastami Mlini i Cavtat, około 12 km na południe od Dubrownika. Dojedziecie na nią autobusami kursującymi z Cavtat i z Dubrownika.
Jeżeli wolicie coś bardziej odosobnionego, wybierzcie małą wyspę Supetar naprzeciwko miasta Cavtat. Dopłyniecie na nią łodzią.
Prywatności szukajcie też na innej wyspie, Lokrum, oddalonej od Dubrownika zaledwie o 10 minut drogi. Można na nią dopłynąć wodną taksówką. Plaża nudystów znajduje się na wschodnim wybrzeżu wysepki bliżej jej południowego krańca.
To może cię zainteresować: Niezwykła plaża w Meksyku. Dostaniesz się na nią tylko w jeden sposób [ZDJĘCIA]
To najdłuższa plaża dla nudystów w Polsce - ciągnie się aż przez 10 km. Wzdłuż plaży nie znajdują się żadne miejscowości, a jedynie tereny po jednostce wojskowej. Jest idealna dla osób, które jeszcze nie czują się komfortowo w negliżu - przed podglądaczami osłaniają wydmy ogrodzone siatką. Turyści trafiają tam stosunkowo rzadko, więc spokój i prywatność macie gwarantowane.
Zobacz też: Polskie plaże wśród najpiękniejszych na świecie. Jest też kilka innych nieoczywistych miejsc [ZESTAWIENIE]
Piaski to nieduża, spokojna osada. Jest ostatnią miejscowością po polskiej stronie Mierzei Wiślanej i leży zaledwie kilka kilometrów od granicy z Rosją. W odległości 2 km od plaży strzeżonej znajduje się tam druga plaża, ładna i cicha, popularna wśród nudystów. Bliskość Krynicy Morskiej sprawia, że turyści rzadko na nią trafiają, więc miłośnicy naturalnego opalania odnajdą tam spokój i prywatność.
To też cię zainteresuje: Polska wieś niczym... Dubaj. W Jarosławcu powstaje plaża, z którą w całej Europie może się równać tylko jedna
Plaża dla nudystów w tym miejscu, jako jedna z niewielu w Polsce, powstała z inicjatywy samych mieszkańców okolicznych miejscowości. Szeroki pas tej plaży ciągnie się na długości około 2 km pomiędzy Chłapowem a Rozewiem. Dostaniecie się na nią, przechodząc przez wąwóz Rudnik. Plaża rozpoczyna się po około 500-800 m od wyjścia z wąwozu.
To bardzo dobry wybór dla osób, które chcą uciec przed wścibskimi podglądaczami - plaża otoczona jest wysokim, niedostępnym klifem, a kolejne zejście ze szczytu znajduje się dopiero 2 km dalej.