Termy i aquaparki za połowę ceny? Tylko w ten weekend. 20 polskich atrakcji, do których wejdziesz taniej [NASZE PROPOZYCJE]

W dniach 9-11 marca 2018 odbędzie się wiosenna edycja akcji "Weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Bierze w niej udział aż 660 obiektów, ale my wybraliśmy 20 naszym zdaniem najciekawszych.
Terma Bania w Białce Tatrzańskiej Terma Bania w Białce Tatrzańskiej Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

W weekend bilety o połowę tańsze

W najbliższy weekend, od 9 do 11 marca, w całej Polsce będzie można o połowę taniej zwiedzać wybrane atrakcje turystyczne oraz skorzystać z wybranych usług. Wszystko z okazji wiosennej, czwartej już edycji akcji 'Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny', która ma zachęcać do częstszego podróżowania po Polsce nie tylko w sezonie wakacyjnym. Z kolei branża turystyczna ma wówczas okazję zaprezentować i wypromować swoją ofertę w czasie niskiego sezonu i przekonać odwiedzających do kolejnej wizyty.

W 2017 roku w akcji udział wzięło prawie 190 tysięcy turystów, którzy mogli wybierać z ponad tysiąca ofert. W czwartej edycji uczestniczy ponad 660 przedsiębiorców związanych z turystyką. My wybraliśmy 20 atrakcji i obiektów, które, naszym zdaniem, prezentują się najciekawiej. Może na coś się skusicie?

Park trampolin Skokoloco w Zielonej Górze

Polacy pokochali parki trampolin. Dlatego też z pewnością ucieszy was informacja, że do akcji przyłączył się również park Skokoloco z Zielonej Góry. Do waszej dyspozycji jest tam aż 1500 metrów kwadratowych batut służących do zabawy i wykonywania akrobacji. 

W parku można zagrać w trampolinowego zbijaka, potrenować rzuty do kosza, poskakać do basenu wypełnionego gąbkami czy potrenować swoje umiejętności na jumptracku, czyli ścieżce akrobatycznej. 

Cena biletów w dniach 9-11 marca:

15 złotych zamiast standardowych 30 zł. Aby kupić bilet w promocyjnej cenie, należy zarezerwować go w recepcji parku pod numerem telefonu 536 836 836. Akcja potrwa od 9 marca od godz. 17 do 11 marca aż do zamknięcia parku.

Adres:

Skokoloco Park Trampolin
ul. Dekoracyjna 8
65-155 Zielona Góra

Aqua Park Zakopane Aqua Park Zakopane Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Aqua Park Zakopane

W ramach promocyjnego biletu w Aqua Parku Zakopane będziecie mogli skorzystać z nielimitowanego wejścia do strefy basenowej, gdzie znajdują się m.in.: basen rekreacyjny oraz basen pływacki z wodami termalnymi, jacuzzi, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie i brodzik dla dzieci. Bilet daje wam również możliwość zrelaksowania się w saunach, które są czynne od 12 do 22.

Za gastronomię, fitness i kręgielnię trzeba dodatkowo zapłacić.

Cena biletów w dniach 9-11 marca:

50 proc. zniżki na całodzienny bilet normalny Open z sauną. Cena po rabacie to 34,50 zł. Oferta obowiązuje od 9 marca od godz. 17 do 11 marca do godz. 20. Przedstawiciele aqua parku zastrzegają, że limit usług objętych promocją uzależniony jest od przepustowości obiektu.

Adres: 

Aqua Park Zakopane
ul. Jagiellońska 31
34-500 Zakopane

Może zainteresuje cię też: Najszybszy i najwyższy rollercoaster powstaje w Polsce. Przejedziesz się nim już tej wiosny

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

W termie skorzystacie z szeregu basenów termalnych, wewnętrznych i zewnętrznych, napełnionych gorącą wodą i wielu innych atrakcji. W strefie relaksu czekają na was różnorodne urządzenia do masażu wodnego, m.in.: gejzery, bicze, armatki i kaskady, leżanki, przeciwprądy czy jacuzzi.

W strefie zabawy dzieci skorzystają z rozmaitych zjeżdżalni, a także karuzel wodnych, basenu ze sztuczną falą czy z groty z gejzerem.

A jeśli wybierzecie wejście do saunarium, będziecie mogli zrelaksować się w saunach fińskiej, parowej, grocie kamiennej, ruskiej bani czy saunie starej góralskiej. W tej strefie znajdują się też m.in.: basen z wodą chłodzącą, basen z wodą siarkową o temperaturze do 36 stopni Celsjusza czy tężnia solankowa.

Ceny w dniach 9-11 marca:

Rabaty obejmują bilety całodzienne.
W piątek:
Strefa zabawy: dziecięcy do 13 lat 27 zł, seniorski 32 zł, normalny 37 zł
Strefa zabawy i relaksu: odpowiednio 32 zł, 37 zł, 42 zł
Saunarium i strefa relaksu: seniorski 37 zł, normalny 42 zł
Sanunarium: seniorski 32 zł, normalny 37 zł

W sobotę i w niedzielę:
Strefa zabawy: dziecięcy 32 zł, seniorski 39 zł, normalny 47 zł
Strefa zabawy i relaksu: odpowiednio 37 zł, 44 zł, 52 zł
Saunarium i strefa relaksu: seniorski 42 zł, normalny 49 zł
Saunarium: seniorski 39 zł, normalny 47 zł

Adres:

Terma Bania
ul. Środkowa 181
34-405 Białka Tatrzańska

Termy Cieplickie w Jeleniej Górze

Łączna powierzchnia lustra wody w termach to 1155 metrów kwadratowych. Goście mogą skorzystać z basenów, w których temperatura wody wynosi od 27 do 36 stopni Celsjusza. Na terenie term znajdują się też specjalne baseny - zdrojowe oraz norweskie - które pozwalają na relaks pod gołym niebem w gorącej wodzie nawet przy najniższej temperaturze.

Rozrywkę zapewniają też takie atrakcje jak zjeżdżalnie, leżanki wodne, bicze i płaszcze wodne, jacuzzi czy rwąca rzeka. Z kolei w strefie SPA można wypocząć w saunach czy wannach jacuzzi, znajduje się tam też grota śnieżna oraz gabinety masażu.

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

bilet normalny na cały dzień, cena regularna 63 zł, cena po zniżce 31,50 zł,
bilet normalny + strefa SPA na cały dzień, cena regularna 75 zł, cena po zniżce 37,50 zł,
bilet ulgowy S (czyli seniorzy powyżej 60 lat, młodzież szkolna powyżej 16 lat i studenci do 26. roku życia oraz osoby niepełnosprawne) na cały dzień, cena regularna 48 zł, cena po zniżce 24 zł,
bilet ulgowy S + strefa SPA na cały dzień, cena regularna 60 zł, cena po zniżce 30 zł,
bilet ulgowy D (czyli dzieci od 4 do 15 lat, za okazaniem legitymacji szkolnej) na cały dzień, cena regularna 38 zł, cena po zniżce 19 zł.

Ceny promocyjne nie dotyczą biletów kupionych przez internet. 

Akcja potrwa od 9 marca od godz. 17 do 11 marca do godz. 23.59.

Adres:

Termy Cieplickie 
ul. Park Zdrojowy nr 5
58-560 Jelenia Góra

Zobacz też: Gejzery, wulkany, wodospady, gorąca woda. I wcale nie trzeba jechać na Islandię, bo w Polsce też są takie miejsca

Experymentarium w Łodzi Experymentarium w Łodzi Fot. Sergiusz Pęczek / Agencja Wyborcza.pl

Experymentarium w Łodzi

W łódzki Experymentarium można zobaczyć interaktywną wystawę, która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia nawet najbardziej zawiłe i skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii). Aby łatwiej było je przyswoić, odwiedzający mają możliwość wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych.

Zajrzyjcie też do kosmicznego tunelu. Po wejściu do niego będziecie mieć wrażenie, jakbyście znaleźli się w przestrzeni kosmicznej. Będzie wam się wydawać, że tracicie grunt pod nogami, doświadczycie uczucia unoszenia się nad ziemią. Choć mostek, na którym stoicie, nie rusza się, porusza się cały tunel dookoła. Stąd nietypowe wrażenia zapadania się czy zachwiania równowagi.

W Experymentarium znajduje się również piaskownica rozszerzonej rzeczywistości. To jedyny w Polsce trójwymiarowy model mapy topograficznej, który odzwierciedla ukształtowanie terenu. Kolorami zaznaczono wody, niziny, wyżyny oraz góry. Goście mogą samodzielnie zmieniać rzeźbę terenu i wysokość nad poziomem morza, przesypując piasek. Efekt jest widoczny od razu na interaktywnym modelu.

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

bilet ulgowy - 7 zł

bilet normalny - 8,5 zł

bilet rodzinny 3 os. - 20 zł

bilet rodzinny 4 os. - 26 zł

Adres: 

Experymentarium
Manufaktura, Rynek, I piętro
Łódź, ul. Drewnowska 58

Miasteczko Western City Miasteczko Western City Fot. Łukasz Giza / Agencja Wyborcza.pl

Western City w Ścięgnach koło Karpacza

W Western City jest z czego wybierać. Możecie spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku indiańskiego, sprawdzić się w rzucaniu nożem lub włócznią do celu lub wspiąć na stojący dumnie na środku miasteczka pal. Dorośli mogą także nauczyć się rzucać prawdziwym, kowbojskim lassem czy pojeździć konno.

Dla dzieci przygotowano m.in. kolejkę jeżdżącą po wyznaczonym torze czy przejażdżki na kucykach pod okiem czujnych kowbojów. 

W Western City dowiecie się też, jak płukano złoto i zapoznacie się z wszechobecną tam kulturą indiańską. 

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

Rabat obowiązuje na bilety wstępu dla dzieci i dorosłych. 

Regularna cena biletu wstępu dla dzieci to 16 zł, dla dorosłych 19 zł. W czasie akcji wejścia będą kosztować więc 8 i 9,50 zł.

Adres:

Western City
Ścięgny koło Karpacza

Zobacz też: W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Będzie jednym z największych w Europie [ZDJĘCIA]

Stadion PGE Narodowy w Warszawie Stadion PGE Narodowy w Warszawie Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Stadion PGE Narodowy w Warszawie

To największy stadion w Polsce. I to na nim polska reprezentacja piłkarska odniosła swoje największe sukcesy. W czasie akcji 'Weekend za pół ceny' będziecie mogli taniej wybrać się na wycieczki (promocyjna cena obejmuje wszystkie trasy zwiedzania) po tym olbrzymim obiekcie i na własne oczy zobaczyć szatnię polskich piłkarzy, miejsce odnowy biologicznej, gdzie zawodnicy (w tym między innymi Cristiano Ronaldo) regenerują się po meczach.

Ponadto w ramach promocji taniej kupicie bilety na bumper cars na Zimowym Narodowym, na ekstremalny zjazd kolejką tyrolską nad płytą stadionu oraz na punkt widokowy.

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

Punkt widokowy - normalny 6 zł, ulgowy 3,50 zł, rodzinny 13,50 zł
Punkt widokowy z audioprzewodnikiem - normalny 7,50 zł, ulgowy 5,50 zł 
Trasa 'Piłkarskie emocje' - normalny 11 zł, ulgowy 7,50 zł, rodzinny 28,50 zł
Trasa 'Poczuj się jak VIP' - normalny 13,50 zł, ulgowy 8,50 zł, rodzinny 36 zł
Trasa 'Dotknij historii' - normalny 16 zł, ulgowy 11 zł, rodzinny 41 zł
Trasa 'Znani i lubiani' - normalny 21 zł, ulgowy 16 zł, rodzinny 56 zł

Ekstremalny PGE Narodowy
Bilet normalny 19,50 zł
Bilet ulgowy 14,50 zł
Bilet grupowy (8 osób) 12,50 zł
Bilet tandemowy 25 zł

Bumper Cars na Zimowym Narodowym 
Bilet normalny 5 zł
Bilet ulgowy  4 zł
Bilet rodzinny (2 osoby) 7,5 zł

Oferta dotyczy jedynie rezerwacji dokonanych od 2 marca 2018 roku.

Adres:

Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa

Kopalnia soli w Wieliczce Kopalnia soli w Wieliczce fot. Adam Golec / Agencja Wyborcza.pl

Kopalnia soli "Wieliczka"

Najsłynniejsza kopalnia w Polsce, chętnie odwiedzana również przez zagranicznych turystów. W ramach weekendowej akcji będziecie mogli taniej zwiedzić Trasę Górniczą. 

Klimat górniczy czuć już od samego początku, ponieważ wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymują odpowiednie wyposażenie: kask, lampę i strój roboczy. Zwiedzanie rozpoczniecie od zjazdu najstarszym w Wieliczce szybem Regis. Waszej wycieczce będzie przewodził doświadczony górnik, tzw. przodowy, który każdemu z was przydzieli zawód i zadanie do wykonania. Samodzielnie zmierzycie więc stężenie metanu, wyszukacie i przetransportujecie sól oraz zbadacie nieznane komory. 

Zwiedzanie trwa około 3 godzin, w wycieczce mogą wziąć udział osoby po 10. roku życia. Należy zabrać wygodne i nieprzemakalne obuwie oraz ciepłe ubranie ze względu na panującą pod ziemią temperaturę. 

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

Promocja obowiązuje na zwiedzanie Trasy Górniczej: 

bilet normalny w języku polskim 29,50 zł
bilet ulgowy w języku. polskim 21 zł
bilet rodzinny w języku polskim 80 zł
bilet normalny w języku obcym 44,50 zł
bilet ulgowy w języku obcym 34,50 zł
bilet rodzinny w języku obcym 123,50 zł

Adres:

Kopalnia soli 'Wieliczka'
ul. Daniłowicza 10, 
32-020 Wieliczka

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

W kopalni przespacerujecie się Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie Sztolni Gertrudy (część muzealna), Chodnik Śmierci, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w Sztolni Czarnej. 

Pierwsza część trasy zawdzięcza swoją nazwę kobiecie o imieniu Gertruda. Legenda głosi, że postanowiła ona na własną rękę ratować przysypanego w kopalni męża. Choć usiłowała dotrzeć do miejsca katastrofy, prawdopodobnie zabłądziła i została w podziemnych korytarzach na zawsze. Na trasie zobaczycie m.in. piec, w którym wytapiano złoto, wózek do transportu rudy oraz dawne narzędzia górnicze.

Część tego odcinka można zwiedzić w nietypowy sposób, płynąc 15-osobową łódką o nazwie Titanic. Podziemny spływ odbywa się na odcinku ok. 200 metrów. To jednak dodatkowa atrakcja, która nie wchodzi w skład podstawowego zwiedzania.

Z kolei Chodnik Śmierci niegdyś cieszył się ponurą sławą. To tam skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota. A skąd gnomy? Górnicy wierzyli, że pilnowały one złota w kopalni. Gnomami mieli być górnicy, którzy zginęli pod ziemią. Stworzenia te były przyjaźnie nastawione i ratowały górnikom życie, uderzając patykiem o patyk i w ten sposób naprowadzając ich na dobrą drogę. Podczas zwiedzania Chodnika Śmierci możecie natrafić na gnoma Szarego. Podobno spojrzenie mu w oczy gwarantuje spełnienie marzeń. Chyba że zrobi to zły człowiek - wtedy może zostać w kopalni na zawsze.

Sztolnia Czarna zachwyca przede wszystkim jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Woda spada tam z wysokości ośmiu metrów tuż przed twarzami zwiedzających. W tej sztolni znajduje się też podziemny chodnik prowadzący do Czech.

Ceny biletów w dniach 10-11 marca:

Kopalnia bierze udział w akcji w sobotę i w niedzielę. Wówczas bilety normalne będą kosztować 11,50 zł, a ulgowe 9 zł.

Adres: 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku
ul. Złota 7
57-250 Złoty Stok

Może zainteresuje cię też: 15 polskich cudów natury, które powinieneś zobaczyć choćby raz w życiu [ZDJĘCIA]

Łazienki Królewskie Łazienki Królewskie Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie o każdej porze roku dobrze się prezentują. W najbliższy weekend będziecie mogli odwiedzić je za pół ceny. Zobaczycie Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz apartamentami Stanisława Augusta, Starą Oranżerię z Królewską Galerią Rzeźby i Teatrem Królewskim, Pałac Myślewicki z apartamentami księcia Józefa Poniatowskiego, Powozownię im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego w Stajni Kubickiego, a także Koszary Kantonistów z polskim salonem myśliwskim z XIX-XX w. i ekspozycją zwierząt leśnych, ptaków i trofeów egzotycznych.

W Pałacu na Wyspie prezentowana jest również wystawa jednego obrazu, na której zobaczycie dzieło Jana Matejki 'Gamrat i Stańczyk'. Płótno pochodzi z kolekcji The Kosciuszko Foundation w Nowym Jorku.

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

Pałac na Wyspie
15 zł - bilet normalny, w cenę wliczony jest audioprzewodnik lub słuchawki (dla grup)
11 zł - bilet ulgowy, w cenę wliczony jest audioprzewodnik lub słuchawki (dla grup)

Stara Oranżeria
10 zł - bilet normalny
5 zł - bilet ulgowy

Pałac Myślewicki
5 zł - bilet normalny
3 zł - bilet ulgowy

Koszary Kantonistów i Powozownia
5 zł - bilet normalny
3 zł - bilet ulgowy

Karnet (wstęp do wszystkich obiektów): 25 zł - normalny, 18 zł - ulgowy, w cenę karnetu wliczony jest audioprzewodnik (5 zł);
Bilet dla dzieci i młodzieży uczącej się do 26. roku życia - 1 zł.

Adres:

Muzeum Łazienki Królewskie
ul. Agrykola 1
00-460 Warszawa

Ogród zoologiczny w Chorzowie Ogród zoologiczny w Chorzowie Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Chorzowskie zoo ma powierzchnię prawie 48 hektarów, a w ubiegłym roku odwiedziło je blisko 400 tysięcy osób. Śląski ogród może pochwalić się wieloma urokliwymi alejkami, które wiosną i latem nasycone są soczystą zielenią. Idealnie nadaje się więc do ucieczki przed zgiełkiem aglomeracji śląskiej, choć jednocześnie położone jest w bardzo dogodnej lokalizacji.

Podczas wizyty w zoo zobaczycie całą masę dzikich, egzotycznych zwierząt, ale nie pomijajcie Mini-Zoo. Przebywają tam łagodniejsze zwierzęta, z którymi dzieci mogą mieć bezpośredni kontakt, oczywiście pod nadzorem pracowników ogrodu zoologicznego. 

Dużą popularnością cieszy się też Kotlina Dinozaurów będąca ekspozycją tych wymarłych gadów.

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

bilet normalny - 7,50 zł
bilet ulgowy - 2,50 zł
bilet rodzinny - 17,50 zł

Adres:

Śląski Ogród Zoologiczny
Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7
41-501 Chorzów

Zamek Królewski w Warszawie Zamek Królewski w Warszawie Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski to jedna z największych atrakcji Warszawy. W trakcie weekendowej akcji w sobotę będzie można za pół ceny zwiedzić Trasę Zamkową oraz ekspozycję w Pałacu pod Blachą. Natomiast w niedzielę wejście będzie bezpłatne.

Na Trasie Zamkowej czekają na was: wystawa 'Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego', Galeria Lanckorońskich z dziełami Rembrandta, Biblioteka Królewska, królewskie apartamenty, Sale Sejmowe oraz Pokoje Królewiczowskie, w których prezentowane są obrazy Jana Matejki.

Z kolei w Pałacu pod Blachą znajdują się odrestaurowane apartamenty księcia Józefa Poniatowskiego polskiego generała, ministra wojny i Wodza Naczelnego Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego oraz marszałka Francji. Odtworzenie wyglądu i układu apartamentu książęcego było możliwe dzięki zachowaniu rzutów pałacu wykonanych w 1814 roku oraz zachowanemu 'Inwentarzowi pozostałości po księciu' z tego samego roku.

Ceny biletów w dniach 10-11 marca:

bilet normalny - 20 zł
bilet ulgowy - 10 zł

Adres:

Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej.
Plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa

Pałac Kultury i Nauki rozświetlony na niebiesko Pałac Kultury i Nauki rozświetlony na niebiesko Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Jakiego by nie mieć stosunku do tego budynku, na pewno nie można odmówić mu bycia swego rodzaju symbolem. W trakcie promocyjnego weekendu będziecie mogli za pół ceny wybrać się na wirtualną wycieczkę Horyzont Historii. To podróż w czasie stworzona przy użyciu technologii VR 3D. 

Przeniesiecie się w przeszłość i zapoznacie z historią Warszawy. Na własne oczy zobaczycie, jak wyglądała stolica w w XI, XIV i XVI wieku oraz w 1944 roku. Aby jak najwierniej odzwierciedlić dawną Warszawę, do współpracy zaangażowano historyków. 

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

Horyzont Historii - promocyjna cena to 10 zł

Adres:

Pałac Kultury i Nauki
plac Defilad 1,
00-901 Warszawa

Zamek Kliczków Zamek Kliczków Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl

Zamek Kliczków

Historia zamku sięga XIII wieku. Jego pierwszym władcą był Bolek I Surowy, a zamek pełnił niegdyś funkcje obronne. Później, kiedy zamek znalazł się w posiadaniu rodów rycerskich, jego przeznaczenie uległo zmianie - z obronnego na dworskie. Miejsce jest pełne fascynujących tajemnic, a jedna z nich wiąże się z legendą o duchu setnika, który do dziś ma nawiedzać okolice. 

Charakterystycznymi elementami zamku są wieża Jenny z XIX wieku, która swoją nazwę zawdzięcza córce hrabiego Hansa Heinricha Hermanna - inicjatora przebudowy budowli, a także ogromny park zaprojektowany przez Eduarda Petzolda, który sprowadził tam gatunki drzew niewystępujące w tym miejscu naturalnie oraz stworzył unikat na skalę europejską - cmentarz koni.

Ceny w dniach 9-11 marca:

Noclegi (dostępność ograniczona):
Minimum 2 noce w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem w Zamku - 174,50 zł za dobę
Minimum 2 noce w pokoju studio ze śniadaniem w Zamku - 224,50 zł za dobę
Minimum 2 noce w apartamencie zamkowym ze śniadaniem - 524,50 zł za dobę
Minimum 2 noce w apartamencie hotelowym lub komnacie zamkowej ze śniadaniem - 324,50 zł za dobę
Minimum 2 noce ze śniadaniem w Folwarku Książęcym 80-180 zł za dobę

Zwiedzanie Zamku Kliczków z przewodnikiem:
7,50 zł za osobę dorosłą
5 zł za dziecko w wieku 4-15 lat

Zabiegi w zamkowym spa:
Zabieg ekspresowy na twarz - 45 minut - 40 zł
Masaż stóp - 30 minut - 45 zł
Cukrowy peeling ciała - 50 zł
Masaż relaksacyjny - 30 minut - 42,50 zł
Kąpiel Relaksacyjna - 20 minut - 45 zł
 
Za pół ceny będą również wybrane pozycje z restauracyjnego menu.

Adres:

Zamek Kliczków
Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe
Kliczków 8,
59-724 Osiecznica

Zamek w Malborku Zamek w Malborku Arian Zwegers/flickr.com/CC BY 2.0

Muzeum Zamkowe w Malborku

Zamek krzyżacki w Malborku jest jedną z niewielu twierdz, która nigdy nie została zdobyta. Zarazem jest to największy gotycki zespół zamkowy na świecie, uważany również za największy budynek z cegieł wybudowany ludzkimi rękami. W Muzeum Zamkowym można obejrzeć 23 kolekcje poświęcone sztuce, rzemiosłu, historii i architekturze. To także miejsce, gdzie turyści zobaczą figurę pokrytą 300 tysiącami elementów mozaiki!

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

W weekend za 50 proc. ceny będziecie mogli wybrać się na zwiedzanie zamku trasą historyczną. Regularne ceny zwiedzania znajdziecie na stronie Muzeum Zamkowego. Zwiedzanie trwa około 3 godzin.

Adres:

Zamek w Malborku
ul. Starościńska 1,
82-200 Malbork

Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie fot. Jakub Włodek / Agencja Wyborcza.pl

Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie

Wawel, Rynek, Sukiennice... A może by tak urozmaicić plan zwiedzania dawnej stolicy Polski i wybrać się do Żywego Muzeum Obwarzanka? To doskonała opcja dla miłośników tych krakowskich wypieków. Kto wiedział, że historia obwarzanka krakowskiego sięga średniowiecza, a pierwsze zanotowane wzmianki pochodzą z 1394 roku. Warto zapamiętać, że nie każde takie wypieczone kółko, to obwarzanek. Oryginalne wypieki mają na spodzie charakterystyczne podłużne ślady, które są pozostałością po pieczeniu na ruszcie.

Aby wziąć udział w pokazach organizowanych w muzeum, należy wcześniej zrobić rezerwację na stronie internetowej. Miejsc nie jest dużo, bo jedynie 22 (lub 25, jeśli udział biorą tylko dzieci), więc spieszcie się. 

Podczas pokazu prowadzący zdradzą wam sekrety krakowskich obwarzanków (zapewniają, że wszystkie), zapoznają was z historią i procesem produkcji, a wy będziecie mogli sami na kilka chwil zamienić się w piekarza i spróbować swoich sił w robieniu obwarzanków, które później będziecie mogli zabrać ze sobą.

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

bilet normalny 9,50 zł 
bilet ulgowy 8 zł

Adres:

Żywe Muzeum Obwarzanka 
ul. Paderewskiego 4 (Rynek Kleparski)

Muzeum Lotnictwa Polskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego fot. Łukasz Krajewski / Agencja Wyborcza.pl

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

To idealny pomysł na weekend dla fanów lotnictwa i militariów. W muzeum można zobaczyć setki eksponatów związanych z tymi dziedzinami, w tym kilkadziesiąt typów samolotów, szybowców, motoszybowców, śmigłowców (m.in. JK-1 Trzmiel, czyli śmigłowiec doświadczalny, który... nigdy nie wykonał żadnego lotu), silników lotniczych, które prezentowane są w taki sposób, aby można było zapoznać się z ich konstrukcją, i rakietowych broni przeciwlotniczych. W placówce organizowane są również wystawy czasowe.

Ceny biletów w dniach 10-11 marca:

W sobotę i niedzielę bilet rodzinny kosztować będzie 17 zł, bilet normalny 7,50 zł, a ulgowy 3,50 zł. 

Adres: 

Muzeum Lotnictwa Polskiego
al. Jana Pawła II 39,
31-864 Kraków

Łeba Hotel & Spa

Trzygwiazdkowy, nadmorski hotel, w którym znajduje się 58 przestronnych i wygodnych pokojów. Goście mają do dyspozycji również kompleks basenowy i spa, które pozwalają wypoczywać aktywnie, w pełni się zregenerować i zadbać o zdrowie. Chętni mogą zrelaksować się w saunie fińskiej, na podczerwień oraz w łaźni parowej. Z kolei dla dzieci przygotowany został brodzik z wodą o stałej temperaturze 30 stopni Celsjusza. 

Osoby, które czas lubią spędzać również poza hotelem, mogą wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego, zobaczyć ruchome wydmy czy latarnie morskie (w Stilo i w Czołpinie), wybrać się na konną przejażdżkę lub odkrywać okolice na rowerze - w pobliżu przebiega wiele szlaków i ścieżek.

Ceny w dniach 9-11 marca:

Cena za noc w czasie promocyjnego weekendu zaczyna się od 183 zł.

Hotel udziela rabatu również na wybrane dania w restauracji kapitańskiej oraz wybrane zabiegi spa. 

Rezerwacji można dokonywać na tej stronie.

Adres:

Łeba Hotel & Spa***
ul. Nadmorska 9 b
84-360 Łeba

Spływy pontonowe w Bardzie

Za niedługo WEGA na pontonach ?? #wega #skiraf #ski-raft #bardo

Post udostępniony przez fotokalejdoskop (@fotokalejdoskop) Sie 13, 2017 o 10:07 PDT

Poszukujecie nowej, ciekawej formy aktywnego wypoczynku? Albo ciekawi jesteście, co można robić na Dolnym Śląsku i w Sudetach? Powinniście w takim razie spróbować spływu pontonowego w Bardzie. Malownicza trasa spływu przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej i jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

W trakcie spływu meandrami Nysy Kłodzkiej będziecie mogli podziwiać cuda otaczającej was przyrody: dolinę, wysokie skały, hektary lasów porastające zbocza gór. A jeśli będziecie mieć szczęście, być może uda wam się sfotografować żyjące tam zwierzęta: czaple, perkozy, dziki, sarny, a nawet muflony. 

Ceny biletów w dniach 9-11 marca:

bilet normalny - 20 zł
bilet ulgowy - 15 zł

Rezerwacje terminów pod numerem telefonu 725 300 303.

Adres:

Spływy pontonowe Bardo Ski-Raft
ul. Skalna
57-256 Bardo

Zobacz też: Będziemy mieli nowy turystyczny hit? Jeszcze w tym roku powstanie ścieżka wśród koron drzew [ZDJĘCIA]

Karczma Młyn w Górznie

Karczma Młyn, wraz z własną pstrągownią i prywatną plażą, jest symbolem Górzna i wizytówką Pojezierza Brodnickiego. Jest zrekonstruowanym starym młynem wodnym z 1766 roku - dodajmy, że koło młyńskie faktycznie działa. Z sal restauracyjnych rozciąga się piękny widok na jezioro Górznieńskie. 

Warto spróbować tam przede wszystkim dań kuchni staropolskiej oraz pstrągów i przekonać się, jak różnorodne mogą być to smaki.

Ceny w dniach 9-11 marca:

W promocyjnych cenach będzie można skosztować wybranych dań, m.in.: pstrąga smażonego po młynarsku, sandacza gotowanego po staropolsku, pierogów, piersi z kurczaka Sous-vide z warzywami, różnych zup i deserów. 

Adres:

Hotel *** Dworek Wapionka
ul. Wczasowa 1
87-320 Górzno

Sprawdź też: 50 miejsc w Polsce, które trzeba zobaczyć

Więcej o: