Hotel w Szwajcarii, który co roku buduje się od nowa. Chcesz w nim zostać? Stwórz samodzielnie własne igloo [ZDJĘCIA]

Znudziły wam się standardowe pokoje hotelowe? Wybierzcie się do Szwajcarii. A właściwie do jednej z tamtejszych wiosek, w których można wybudować własne igloo do spania.
Igloo-Village Zermatt Igloo-Village Zermatt www.iglu-dorf.com

Hotel inny niż wszystkie

Hotele na całym świecie prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych i bardziej intrygujących wystrojów i rodzajów pokojów, aby jak najbardziej umilić pobyt gościom i zapaść im w pamięć. Ale czy kiedykolwiek słyszeliście o hotelu, w którym pokój musicie wybudować sobie sami?

Może nie brzmi to zachęcająco (w końcu dlaczego ktokolwiek chciałby płacić za to, że sam przygotuje sobie miejsce do spania?), ale taki hotel, a właściwie hotele, naprawdę istnieje.

Igloo-Village Engelberg
www.iglu-dorf.com

To też może cię zainteresować: Najbardziej stroma kolejka na świecie już istnieje i jest w Europie. Dacie radę się nią przejechać?

Budowanie własnego igloo Budowanie własnego igloo www.iglu-dorf.com

Chcesz przenocować? Zbuduj sobie igloo

Nazywają się Igloo-Village i należą do sieci hoteli Iglu Dorf. Sześć znajduje się w Szwajcarii, jeden w Niemczech i jeden w Andorze, ale tylko w dwóch z nich - w szwajcarskich miejscowościach Zermatt i Engelberg - można wybudować swoje własne igloo.

Można, bo nie jest to obowiązek. To jeden z pakietów do wyboru. Nazywa się Love Nest Build It Yourself (pol. gniazdko miłości, które zbudujesz sam) i jest przeznaczony przede wszystkim dla par, które chciałyby w nietypowy sposób spędzić urlop. Pozostali mogą skorzystać z innych ofert i przenocować w już przygotowanych igloo. Jeśli ktoś nie lubi zimna, może np. zatrzymać się w Hot-Igloo, które jednak nie jest prawdziwym igloo, a namiotem wyposażonym m.in. w ogrzewanie i wygodne, dwuosobowe łóżko.

Hot Igloo, czyli namiot ogrzewany w środku to jedna z opcji do wyboru
www.iglu-dorf.com

Wnętrze igloo z wyrzeźbionymi ścianami Wnętrze igloo z wyrzeźbionymi ścianami www.iglu-dorf.com

Wioski, które co roku powstają na nowo

Obie miejscowości są przepięknie położone, więc jeśli zdecydowalibyście się spędzić czas w którejś z nich, nie będziecie żałować. Zermatt leży na wysokości 1610 m n.p.m. u podnóża Matterhornu i jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich. Z kolei Engelberg znajduje się w pobliżu jeziora Trübsee u stóp szczytu Titlis.

Igloo-wioski budowane są co roku od nowa. Ich stworzenie zajmuje obsłudze około 3 tysięcy godzin. W środku, na ścianach igloo, wykuwane są także prawdziwe arcydzieła. To lodowe rzeźby, których tematyka co roku jest inna. W 2018 są to motywy z mitologii nordyckiej przedstawiające bogów, rycerzy i symbole.

Co roku na ścianach igloo pojawiają się inne motywy
www.iglu-dorf.com

Może zainteresuje cię też: Wyjątkowa lodowa świątynia stanęła w Tatrach. Wybudowali ją aż z 1440 brył lodu

W tym kościele można wziąć ślub tylko zimą, a chętni muszą przejść casting [ZDJĘCIA]

Budowanie igloo Budowanie igloo www.iglu-dorf.com

Przyjemność za ponad 1300 zł

Przy budowaniu własnego igloo pomagają profesjonalni konstruktorzy, którzy krok po kroku wyjaśniają, jak stworzyć lodowy dom i nadzorują prace. Zajmuje to zwykle cały dzień, więc po skończeniu budowy nie pozostaje już nic innego, jak udać się do środka na odpoczynek.

Aby zwiększyć komfort przebywających w środku gości, igloo wyposażone jest w owcze skóry oraz specjalne śpiwory przeznaczone do użytku w temperaturze sięgającej nawet -40 stopni Celsjusza.

Spędzenie jednej nocy we własnoręcznie wybudowanym igloo kosztuje co najmniej 379 franków szwajcarskich od osoby, czyli około 1340 zł (obecny kurs franka to 3,53 zł). 

Budowa igloo od podstaw
www.iglu-dorf.com

Zobacz też: Szwajcarię znasz tylko z reklam czekolady? Błąd! Tutaj nawet wiadukt kolejowy wygląda jak z filmu [ZDJĘCIA]

Na obiad w wiosce podawane jest fondue Na obiad w wiosce podawane jest fondue www.iglu-dorf.com

Nocleg tak, ale tylko na jedną noc

- Budowanie własnego domu jest bardzo romantyczne. Nawet jeśli jest on zrobiony ze śniegu - twierdzi Aldo Balatti, dyrektor Igloo-Village Zermatt w rozmowie z Daily Mail. Według niego dodatkową zaletą tak spędzonego czasu jest możliwość cieszenia się bliskością natury i przebywania na świeżym powietrzu. - A po wszystkim, uwierzcie mi, będziecie spać twardo jak kamień - przekonuje.

Balatti zdradza, że 99 proc. gości zostaje w igloo tylko na jedną noc. - Nie zalecamy dłuższego pobytu, ponieważ nie mamy pryszniców ani bieżącej wody - wyjaśnia. Nie bez znaczenia jest też niska temperatura.

W wiosce znajdują się jednak inne udogodnienia dla gości. Można skorzystać m.in. z baru pod gołym niebem czy z jacuzzi. Gościom serwowana jest także wieczorna i poranna herbata, talerz przekąsek i kieliszek prosecco oraz fondue na obiad. Śniadanie podawane jest w jednej z pobliskich, górskich restauracji.

Chętni mogą również wybrać się na wycieczkę na rakietach śnieżnych lub nocny spacer, o ile pozwoli na to pogoda.

Tak wygląda z zewnątrz igloo Love Nest
Roberto Zampino Photo www.iglu-dorf.com

Zobacz też: Narzekasz na mróz? W tej wiosce ślina zamienia się w sople lodu, a dla jej mieszkańców zima w Polsce to tropiki

Więcej o: