Tutaj jest jak w raju. 5 plaż z całego świata, które zachwycają swoim pięknem

Błękitna woda, złoty piasek i gwarancja słonecznych dni. Są miejsca na świecie, w których możesz wypocząć, jak w raju. Wybraliśmy kilka plaż, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu.
Plaża na Zakintos Plaża na Zakintos Shutterstock

Nawajo, Zakintos, Grecja

Słusznie uznaje się to miejsce za jedno z najpiękniejszych na świecie. Plaża ma dwa oblicza. Jedno, kiedy przybywamy od strony morza, a drugie, kiedy zerkamy na nią z wysokiego urwiska. Nie ma co się obawiać dużej liczby turystów, wszystko wynagradzają widoki.

Plażowanie tutaj jest wielką przyjemnością, ale dostać się na plażę można tylko od strony morza (nie dostaniemy się do niej, schodząc z urwiska). Atrakcją miejsca jest wrak statku, lecz jeszcze większą błękitna woda, niemal biały piasek i otaczające plażę skały. Zatokę Wraku koniecznie trzeba zobaczyć z góry, znajduje się tam punkt widokowy ze specjalną platformą.

Plaża na wyspie La Digue Plaża na wyspie La Digue Shutterstock

La Digue, Seszele

Wiele osób udaje się na Seszele w podróż poślubną. Niemal wszystkie wyspy archipelagu mają najwyższej jakości plaże, a szczególnie wartą uwagi jest wyspa La Digue. Charakterystycznym punktem wyspy są granitowe skały, na których tle uwielbiają się fotografować turyści.

Czytaj też: Najlepsze plaże i wioski nudystów w Polsce i za granicą. Tam swobodnie możesz chodzić nago

Plaża w Fethiye Plaża w Fethiye Shutterstock

Oludeniz, Turcja

Błękitna laguna otacza plażę w Oludeniz z kilku stron, co sprawia, że wygląda zjawiskowo. Warto się tam wybrać, jeśli będziecie akurat w oddalonym o 12 km mieście Fethiye, które co roku przyciąga liczne grono turystów. W tym regionie zobaczyć też można kolorowe motyle kelebekler vadisi, a w samym Fethiye - helleński teatr, którego odkopanie było ogromnym sukcesem.

Plaża na wyspie Phi Phi Plaża na wyspie Phi Phi Shutterstock

Phi Phi, Tajlandia

Ko Phi Phi to grupa wysp w Tajlandii. Dwie główne wyspy to Phi Phi Don i mniejsza Phi Phi Leh, reszta to rozrzucone po morzu wapienne skały. To jedne z najpiękniejszych wysp w całej Azji: lazurowa woda, urocze zatoki, piaszczyste plaże i pionowe skały zanurzone w wodzie. Skały na Phi Phi Don połączone są wąskim przesmykiem z piaszczystymi plażami po obu stronach. Nic dziwnego, że każdego roku przyjeżdżają tu duże grupy turystów. Jednak plaże są tak rozległe, że swoje miejsce znajdzie tu każdy.

Jedna z plaż na Ko Phi Phi, konkretnie Maya Bay na Phi Phi Leh, została jednak zamknięta na okres od czerwca do września 2018 roku z powodu zniszczeń środowiska. Pozostałe są otwarte, choć i tak w tym okresie w Tajlandii trwa niski sezon.

Zobacz też: Słynna plaża w Tajlandii zamknięta dla turystów. A to jeszcze nie koniec ograniczeń

Niezwykła plaża w Meksyku. Dostaniesz się na nią tylko w jeden sposób [ZDJĘCIA]

Plaża w San Miguel Plaża w San Miguel Shutterstock

Plaża w San Miguel, Ibiza, Hiszpania

Plaża w San Miguel to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Woda jest tutaj bardzo czysta, ciepła i wyjątkowo płytka. Dzięki temu plażę można uznać za jedną z najbezpieczniejszych na świecie.

Atutem San Miguel jest również dzika roślinność oraz jaskinia Can Marça. Tę ostatnią mogą oglądać zwłaszcza ci, którzy chcą urozmaicić swoje wakacje i odkryć nowe zakątki.

Może zainteresuje Cię też: Najczystsze i najbezpieczniejsze. TEN kraj ma najlepsze plaże na świecie [RANKING PLAŻ]

Więcej o: