Najlepsze plaże i wioski nudystów w Polsce i za granicą. Tam swobodnie możesz chodzić nago

Plaże nudystów, gdzie swobodnie można opalać się, nie budząc kontrowersji, istnieją na całym świecie, a nasz kraj wcale nie pozostaje w tyle! Skyscanner stworzył zestawienie licencjonowanych miejsc w Polsce i za granicą, gdzie nikt nie narazi się na lubieżne spojrzenia.
Plaża w Plakias Plaża w Plakias PANOSKARAPANAGIOTIS / iStock

Grecja: Plakias

Ta plaża jest jedną z ulubionych wśród nudystów, a poza tym to Grecja! Cudowna sceneria pozwala naprawdę się zrelaksować, a otaczające plażę klify stwarzają kameralny klimat. Ale to jeszcze nie wszystko: to idealne miejsce do snorkelingu, czyli jednego ze sposobów obserwacji podwodnego świata - nurkującym potrzebne są jedynie specjalne płetwy, maska i fajka.

Plaża w Chałupach Plaża w Chałupach kkic / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Polska: Chałupy i Łeba

W Polsce mamy całkiem długą tradycję praktykowania naturyzmu. Pierwsze tego typu miejsca, zamknięte wydzielone, powstały jeszcze przed II wojną światową. Do dziś nad Morzem Bałtyckim bez ubrania można legalnie wypoczywać na plażach w Dębkach, Międzyzdrojach czy Piaskach. A dzięki hitowi lata z 1985 roku - 'Chałupy Welcome To' - to właśnie ta miejscowość najbardziej kojarzy się z nudyzmem w naszym kraju. W Chałupach znajdziemy niemal 4-kilometrowy odcinek przeznaczony dla nudystów. Dzięki temu, że plażę otaczają sosny, które tworzą swoisty zagajnik, warunki do opalania topless są idealne.

W czerwcu tego roku do grona miejscowości oferujących plaże nudystów dołączyła Łeba -  specjalnie wyznaczone miejsce powstało w odpowiedzi na liczne zapytania wczasowiczów. Ten specjalnie oznakowany, 300-metrowy odcinek znajduje się po zachodniej stronie Portu Jachtowego, na lewo od ulicy Turystycznej. To pierwsza plaża w Polsce, której inicjatorem była gmina - Łeba.

Plaża w Cap d'Agde Plaża w Cap d'Agde IGNACIO RUIZ CASANELLAS / iStock

Francja: Cap-d'Agde Naturist Village

To najsłynniejsza i jedna z największych wiosek dla naturystów na świecie. Przepięknie położona nad turkusową wodą Morza Śródziemnego. Nago chodzi się tutaj nie tylko po plaży, ale i po miasteczku, jego ulicach, sklepach i kawiarniach. To miejsce zdecydowanie przeznaczone jest dla zaprawionych i doświadczonych miłośników nagiego opalania.

Plaża nudystów Plaża nudystów DINO GEROMELLA / iStock

Chorwacja: Valalta

W Chorwacji, która według zestawienia Skyscanner jest jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdowych Polaków, również panują świetne warunki do uprawiania naturyzmu. Jednym z miejsc, gdzie można wypoczywać bez ubrania w pięknych okolicznościach przyrody, jest kemping Valalta, na półwyspie Istria, tuż obok miasteczka Rovinj. Plaże nudystów znajdziemy również w Dubrovniku czy Makarskiej. Chorwacja jest jednym z tych miejsc, gdzie do dziś można odnaleźć piękną i dziką przyrodę.

Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria. Maspalomas / fot. Flickr.com CC BY-SA / Juan Ramon Rodriguez Sosa Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria. Maspalomas / fot. Flickr.com CC BY-SA / Juan Ramon Rodriguez Sosa Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria. Maspalomas / fot. Flickr.com CC BY-SA / Juan Ramon Rodriguez Sosa

Wyspy Kanaryjskie: Maspalomas

Plaża w Maspalomas jest jedną z najsłynniejszych na Wyspach Kanaryjskich i w całej Hiszpanii. Jest ogromna, świetnie zlokalizowana i nieziemsko piękna. To tutaj znajduje się rezerwat przyrody Dunas de Las Palomas, przypominający krajobrazem zdecydowanie bardziej Afrykę niż Europę.

Plaża Haulover Beach Plaża Haulover Beach BIGJOHN36 / iStock

Stany Zjednoczone: Haulover Beach

Floryda, a szczególnie okolice Miami, słynie z klimatu i przyrody, stwarzających idealne warunki do wypoczynku. Plaża Haulover jest pierwszą i najchętniej odwiedzaną plażą nudystów w Stanach Zjednoczonych. Poza tym, że jest szeroka i czyściutka oferuje też leżaki, parasole, przekąski i napoje, a nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy. Przy wejściu plażowiczów wita znak: 'Uwaga, tutaj możesz spotkać osoby kąpiące się nago'.

Plaża nudystów Spiaggia di Guvano, Cinque Terre, Włochy / fot. CC BY-SA 3.0/ Uomo Ubriaco/ Wikimedia Commons Plaża nudystów Spiaggia di Guvano, Cinque Terre, Włochy / fot. CC BY-SA 3.0/ Uomo Ubriaco/ Wikimedia Commons Plaża nudystów Spiaggia di Guvano, Cinque Terre, Włochy / fot. CC BY-SA 3.0/ Uomo Ubriaco/ Wikimedia Commons

Włochy: Spiaggia di Guvano

Plażę di Guvano można zaliczyć do 'sekretnych'. Jest niewielka i kameralna. Znajduje się kawałek od wypełnionych ludźmi plaż w kurortach i trzeba się odrobinę natrudzić, żeby na nią trafić. Ale naprawdę warto - dzika przyroda i przytulna atmosfera sprawi, że poczujesz jakbyś odnalazł prywatny kawałek raju.

Plaża nudystów Plaża nudystów SOKOLENKO / iStock

Australia: Samurai Beach

Plaża Samurajów (spokojnie, rzadko tam zaglądają) jest położona nieopodal Parku Narodowego Tomaree w miejscowości Port Stephens. Na pięknie utrzymanej plaży panuje całkowita dowolność co do garderoby: można być ubranym lub nie. Opalaniu nago sprzyjają wydmy oraz bujna zieleń, które osłaniają plażę przed oczami ciekawskich. Z kolei co roku w lutym odbywa się tu piknik naturystów.

Więcej o: