Termy w Polsce: 5 najlepszych miejsc na zimowy wypoczynek [WYBÓR REDAKCJI]

Wizyta w termach to idealny pomysł na zimowy wypoczynek w ciepłym miejscu, bez potrzeby wyjeżdżania za granicę. Przedstawiamy 5 najlepszych term w Polsce.
Termy Maltańskie Termy Maltańskie Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Termy w Polsce: 5 najlepszych miejsc na zimowy wypoczynek [WYBÓR REDAKCJI]

Zimową porą, gdy na dworze mróz, a temperatura spada poniżej zera, mamy ochotę, choć na chwilę, przenieść się w ciepłe miejsce, w którym moglibyśmy się zrelaksować. Termy to pomysł idealny. Kąpiel w basenach termalnych to nie tylko przyjemność i lepsze samopoczucie, ale również wiele korzyści dla zdrowia. Przedstawiamy 5 najlepszych term w Polsce.

Białka Tatrzańska - Termy Bania

Terma Bania - Białka Tatrzańska Fot. Terma Bania

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej to miejsce idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób, które chcą się zrelaksować. Wszystko za sprawą dwóch stref: Zabawy i Relaksu.

W Strefie Zabaw znajdziemy wodny plac zabaw dla dzieci, cztery zjeżdżalnie, karuzele wodne, basen ze sztuczną falą, wodospad oraz grotę z gejzerem.

Strefa Relaksu to miejsce, w którym zrelaksujemy się w pełni, korzystając z dobrodziejstw kąpieli termalnych. Dorośli w tej strefie mogą korzystać ze stacji masażu, biczy wodnych, jacuzzi oraz wewnętrznych i zewnętrznych basenów z wodą leczniczą o temperaturze od 20 do 38°C, a to wszystko z widokiem na panoramę Tatr.

Terma Bania - Białka TatrzańskaFot. Terma Bania

Atrakcje turystyczne: Poza Termami Bania w Białce Tatrzańskiej warto również zwiedzić zabytkowy drewniany kościół pochodzący z XVII w., zbudowany przez miejscowych cieśli: Jędrzeja Topora i Jana Chlipalskiego. Jeśli chcemy podziwiać górskie widoki, wybierzmy się na spacer Wierchową Drogą, zwaną również Drogą Królewską, która uważana jest za jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce.

Termy Bania - cennik: Bilety do Strefy Zabaw i Relaksu : 2,5 h - ulgowy dla dzieci do lat 13 - 35 zł, seniorski 45 zł, normalny 55 zł. Bilet 4,5 h-2,5 h - ulgowy dla dzieci do lat 13 - 60 zł, seniorski 75 zł, normalny 85 zł.

termy-mszczonow.eu termy-mszczonow.eu termy-mszczonow.eu

Termy Mszczonów

Położone zaledwie 45 km od Warszawy, a 77 km od Łodzi Termy Mszczonów to doskonałe miejsce na weekendowy relaks w gorących wodach termalnych. Kompleks Termy Mszczonów to dwa baseny (zewnętrzny i wewnętrzny) połączone wodnym korytarzem oraz basen rekreacyjny z uzdatnianą wodą termalną.

W Termach Mszczonów poza relaksującymi kąpielami w basenach możemy również skorzystać z takich wodnych atrakcji, jak masaże wodne, gejzery i leżanki powietrzne, sztuczna rzeka oraz zjeżdżalnie.

Termy MszczonówFot. Termy Mszczonów

Woda termalna w basenach Term Mszczonów jest wodą wodorowo-węglanowo-wapniowo-sodową, wydobywaną z głębokości 1714 metrów, zawiera związki żelaza, stąd jej lekko brązowy odcień. Ze względów praktycznych niewskazane jest używanie białych lub bardzo jasnych strojów kąpielowych - informują na swojej stronie internetowej Termy Mszczonów.

Atrakcje turystyczne: Zimą, odwiedzając Termy Mszczonów, można wybrać się również na łyżwy. Tuż obok kompleksu basenów termalnych jest zadaszone sztuczne lodowisko z wypożyczalnią łyżew i kasków.

Termy Mszczonów - cennik: W tygodniu bilet normalny 10 zł (1 h), 15 zł (2 h), 25 zł (3 h), bilet ulgowy 7 zł (1 h), 11 zł (2 h), 17 zł (3 h). Weekend/święta: bilet normalny 14 zł (1 h), 22 zł (2 h), 32 zł (3 h), bilet ulgowy 9 zł (1 h), 14 zł (2 h), 21 zł (3 h).

 

Termy Szaflary Termy Szaflary Fot. Termy Szaflary/ Kacper Łukaszczyk

Termy Szaflary

Kompleks Termy Szaflary - położony tuż u podnóża Tatr na granicy Białego Dunajca i Szaflar - to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, szczególnie zimą. Poza kompleksem basenów znajdziemy tu również hotel oraz restauracje.

Dorośli i dzieci znajdą tu atrakcje dla siebie: cztery baseny - dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne wyposażone w urządzenia do hydromasażu, m.in. bicze wodne, gejzery, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią oraz rodzinną trzytorową zjeżdżalnię i zjeżdżalnię o długości ponad 55 metrów!

Termy SzaflaryFot. Termy Szaflary/Kacper Łukaszczyk

Jeśli nie mamy ochoty na kąpiele, w Termach Szaflary możemy odwiedzić Saunarium. To kompleks czterech saun: suchej, ziołowej, parowej, na podczerwień.

Atrakcje turystyczne: Szaflary to jedna z najstarszych podhalańskich wsi pełna zabytków. W trakcie pobytu w tej wsi warto zwiedzić m.in. krzyż żelazny na wzgórzu Ranisberg, postawiony przez mieszkańców wsi w 1910 roku w rocznicę upamiętnienia 500-lecia bitwy pod Grunwaldem, oraz średniowieczny zamek, tzw "koci zamek", zbudowany na wapiennej skale.

Termy Szaflary - cennik: bilet normalny całodzienny - 60 zł, ulgowy całodzienny do lat 13 - 50 zł. Bilety rodzinny 2+1 całodzienny - 160 zł, bilety rodzinny 2+2 całodzienny 210 zł.

Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim NORBERT KACZAN

Termy Warmińskie

Otwarte w 2015 roku Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim to jedyny taki obiekt w północnej Polsce. Atrakcji dla dzieci i dorosłych tu nie brakuje. Są tu m.in. basen pływacki z sześcioma torami pływackimi, basen wielozadaniowy wyposażony w wodospad i grotę, a także baseny sprzyjające zdrowiu: witalny, źródlany, solankowy czy hipertermiczny i terapeutyczny basen solankowy. Niebywałą atrakcją z pewnością jest zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi.

Na zewnątrz znajdziemy całoroczny basen z wydzielonymi strefami dla zdrowia i wypoczynku oraz Dziką Rzekę o długości 120 m. Termy Warmińskie to nie tylko kompleks basenów, ale również strefa saun i ośrodek SPA.

Termy WarmińskieFot. Norbert Kaczan/olsztyn.wyborcza.pl

Atrakcje turystyczne: Zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim należy do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. W latach 1350-1795 zamek był miejscem rezydencjalnym biskupów warmińskich. Obecnie mieści się w nim muzeum. Zamek można zwiedzać przez cały rok.

Termy Warmińskie - cennik: Bilet normalny całodzienny - od 46 zł, bilet ulgowy całodzienny od 39 zł, bilet rodzinny - od 39 zł za osobę.

Termy Maltańskie Termy Maltańskie Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Termy Maltańskie

Położone tuż nad brzegiem Jeziora Maltańskiego w samym sercu Poznania Termy Maltańskie to jeden z największych w Polsce wodnych kompleksów rekreacyjno-sportowych.

Termy Maltańskie składają się z czterech stref: Baseny Sportowe, Aquapark, Świat Saun oraz SPA 1306. Strefa Baseny Sportowe to strefa idealna dla osób kochających pływać. W tej strefie znajdziemy pełnowymiarowy basen olimpijski o długości 50 metrów oraz basen o głębokości pięciu metrów z wieżą do skoków. Olimpijski basen jest jedynym tego typu basenem w Wielkopolsce.

Aquapark w Termach Maltańskich to miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych. Znajduje tu się 16 większych i mniejszych basenów, 13 zjeżdżalni oraz statek piracki dla najmłodszych. Dorośli mogą zrelaksować się w basenach solankowych z wodą geotermalną z własnego odwiertu lub zewnętrznym basenie z widokiem na Jezioro Maltańskie.

03.02.2014 POZNAN . Termy Maltanskie , Polkolonie dla dzieci w trakcie ferii zorganizowane przez Termy Maltanskie FOT . JEDRZEJ NOWICKI  SLOWA KLUCZOWE: polkolonie termy dzieci zabawa basenFot. Jędrzej Nowicki

Świat Saun oraz SPA 1306 to strefa regeneracji i odpoczynku. W Świecie Saun możemy skorzystać z kilkunastu rodzajów saun, m.in z koloroterapią, łaźni kwiatowej, groty śnieżnej i tężni solnej. SPA 1306 oferuje relaksacyjne zabiegi i kąpiele wykonywane na bazie naturalnej wody geotermalnej.

Atrakcje turystyczne: Jedną z największych atrakcji turystycznych Poznania są słynne koziołki poznańskie, które codziennie o godz. 12 na wieży poznańskiego Ratusza prezentują się turystom. Odwiedzając Poznań, warto wybrać się na Ostrów Tumski - to jedyna pozostała z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie.

Termy Maltańskie - cennik: Ceny uzależnione są od rodzaju stref, w której się przybywa. Normalny bilet 2 h - od 18 zł, ulgowy 2 h - 15 zł, rodzinny bilet 2+1 - 35 zł/2 h.

Więcej o: