Najdłuższe i najkrótsze loty pasażerskie na świecie. Tymi liczbami będziecie zaskoczeni!

Qatar Airways uruchomił właśnie najdłuższe pasażerskie połączenie lotnicze świata, którego czas może przyprawić o zawrót głowy. A najkrótsze? Tu wynik nie zmienia się od lat. Sprawdź ile czasu leci się na najdłuższej, a ile na najkrótszej trasie lotniczej świata.
Lot samolotem Lot samolotem fot. Pixabay

Najdłuższe i najkrótsze loty pasażerskie na świecie. Tymi liczbami będziecie zaskoczeni! [ZESTAWIENIE]

Qatar Airways uruchomił właśnie najdłuższe pasażerskie połączenie lotnicze świata, którego czas może przyprawić o zawrót głowy. A najkrótsze? Tu wyniki nie zmienia się od lat. Sprawdź ile czasu leci się na najdłuższej a ile na najkrótszej trasie lotniczej świata.

Najdłuższa trasa świata - 17 godzin w powietrzu

Polacy nie potrafią się zachować na pokładzie samolotów linii Qatar Airways - oficjalne ostrzeżenie w tej sprawie wydała niedawno ambasada Polski w Katarzefot. Shutterstock

17 godzin i 45 minut - tyle trwa najdłuższy bezpośredni lot pasażerski świata, który właśnie uruchomiły linie lotnicze Qatar Airways.

Lot odbywa się na trasie z Auckland w Nowej Zelandii, do Ad-Dauhy, stolicy Kataru. W drodze powrotnej trasę lotu liczącą 14 535 kilometrów, Boeing 777 pokonuje w 16 godzin i 20 minut! Samolot w trakcie lotu pokonuje 10 stref czasowych.

Jak informuje Qatar Airways najdłuższy lotu świata obsługuje 4 pilotów i 15 stewardess. Samolot na pokład może zabrać 259 osób. Loty na tej najdłuższej trasie świata odbywają się 7 dni w tygodniu.

Najtańszy bilet na trasie Katar - Nowa Zelandia w klasie Economy Pro kosztuje około 3 tys. złotych, najdroższy w klasie Business Saver prawie 15 tys. złotych!

Pasażerowie w trakcie każdego lotu będą mieli do dyspozycji prawie 1,5 tys. kubków kawy i herbaty, 2 tys. zimnych napojów w puszkach oraz 1036 posiłków!

Co ciekawe każdy pasażer, w trakcie prawie 18 godzinnego lotu byłby w stanie obejrzeć z 5 minutowymi przerwami całą filmową sagę Władcy Pierścieni oraz Hobbita!

Emirates Emirates Fot: Adrian Pingstone / Wikimedia Commons

Emirates tuż za Qatar Airways

Dotąd najdłuższym połączeniem lotniczym na świecie była trasa ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaju do Auckland w Nowej Zelandii.

Trasę liczącą 14 200 km, samolot linii lotniczych Emirates, Airbus A380 pokonuje w 16 godzin i 5 minut. Ceny biletów zaczynają się od 1300 zł, najdroższy bilet na tej trasie kosztuje 7200 złotych.

Samolot LOT Samolot LOT fot. Brussels Airport (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Najdłuższe połączenie lotnicze z Polski

Jedno z najdłuższych połączeń lotniczych polskiego przewoźnika linii lotniczych LOT to trasa ze stolicy Polski, Warszawy do Tokio, stolicy Japonii.

Samolot trasę liczącą pokonuje w 10 godzin i 35 minut. W drodze powrotnej lot trwa o godzinę dłużej.

Lot wykonywane są na pokładzie Boeinga 787 "Dreamliner". Ceny biletów na tej trasie zaczynają się od 1400 złotych. Najdroższy bilet kosztuje 9500 złotych.

Miejsce w samolocie: 6 rad jak wybrać to najlepsze Miejsce w samolocie: 6 rad jak wybrać to najlepsze fot. SuperJet International (flickr.com), licencja: CC BY-SA 2.0

Najkrótsze połączenie lotnicze świata

Najkrótszy lot pasażerski świata między szkockimi wyspami Westray i Papa Westray należącymi do archipelagu Orkadów trwa zaledwie 2 minuty! Przy sprzyjającym wietrze, sam lot trwa nawet 47 sekund!

Ta niezwykła trasa licząca 2700 m została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najkrótsze regularne komercyjne połączenie lotnicze na świecie. Pasażerowie z tego niezwykłego lotu korzystają od 1967 roku.

POLECAMY: Najlepsze i najgorsze miejsca w samolocie - zaskakujące wyniki ankiety wśród pasażerów [INFOGRAFIKA]