5 cudnych europejskich parków i ogrodów na jesienny spacer. Bilety lotnicze do tych miast są teraz najtańsze w całym roku

Według danych wyszukiwarki lotów Skyscanner.pl w październiku i listopadzie przelot do wielu europejskich miast jest najtańszy w całym roku - na jednym bilecie możemy zaoszczędzić od 5% do nawet 33% ceny. Oto pięć kierunków dla osób, które chcą poczuć jesienny klimat, wybrać się na romantyczny spacer lub zjeść coś dobrego.
Monachium - Ogród Angielski Monachium - Ogród Angielski fot. Shutterstock

Monachium - Ogród Angielski

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 16°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (13,1%)

Bilet lotniczy od: 230 PLN w listopadzie*

Znajdujący się w Monachium Ogród Angielski jest jednym z największych parków śródmiejskich w Europie - ma powierzchnię 373 hektarów. Oprócz zachwycania się przyrodą, miłośnicy spacerowania mogą pójść między innymi do japońskiej herbaciarni i japońskiego ogrodu, a także chińskiej wieży i drugiego największego w Monachium ogrodu piwnego. Tę eklektyczną mieszankę uzupełnia ciekawostka - obszar przeznaczony dla nudystów znajdujący się na największej łące w parku.

*Ceny biletów lotniczych podane w informacji prasowej, są aktualizowane w czasie rzeczywistym i mogą ulec zmianie. Podana cena dotyczy biletu w jedną stronę dla jednej dorosłej osoby.

Paryż - Lasek Buloński Paryż - Lasek Buloński fot. Shutterstock

Paryż - Lasek Buloński

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 17°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (24,3%)

Bilet lotniczy od: 74 PLN w listopadzie

Lasek Buloński to miejsce, w którym można się zgubić na całe dnie. Rozciąga się na 845 hektarach ziemi i tym samym jest ponad dwukrotnie większy od nowojorskiego Central Parku. W Lasku Bulońskim nacieszymy się nie tylko przyrodą. Znajdują się w nim między innymi tory wyścigów konnych, ogród botaniczny oraz korty imienia Rolanda Garrosa, na których rozgrywany jest jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema (French Open). W 2014 roku otwarto tu również zaprojektowane przez Franka Gehry?ego muzeum Fundacji Louisa Vuittona.

Londyn - Hyde Park Londyn - Hyde Park fot. Shutterstock

Londyn - Hyde Park

Godziny otwarcia: 5-24

Średnia temperatura w październiku: 16°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (27,8%)

Bilet lotniczy od: 74 PLN w listopadzie

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych parków miejskich, a jednocześnie miejsce jednoznacznie kojarzące się z Londynem. Zajmuje obszar większy niż całkowita powierzchnia Monako. W Hyde Parku nie tylko można spacerować licznymi alejkami, jesienią obsypanymi spadającymi z drzew złoto-brązowymi liśćmi, ale i wygłosić swoje poglądy (o ile nie są obraźliwe dla królowej) na słynnym Speakers Corner.

Dublin - Phoenix Park Dublin - Phoenix Park fot. Shutterstock

Dublin - Phoenix Park

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 14°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: listopad (33,7%)

Bilet lotniczy od: 79 PLN w listopadzie

Stolica Irlandii może się poszczycić prawdziwym gigantem. Phoenix Park jest tak rozległy, że praktycznie niemożliwe jest zwiedzenie go w ciągu jednego dnia. Dlatego też powinien się spodobać miłośnikom spacerów, na których czeka 707 hektarów pełnych zieleni. Na terenie parku znaleźć można między innymi rezydencję prezydenta Irlandii (można ją zwiedzać za darmo w soboty) oraz dublińskie zoo. Zachwyt wzbudzić mogą również oswojone sarny i jelenie, które swobodnie biegają po parku.

Oslo - Frogner Park Oslo - Frogner Park fot. Shutterstock

Oslo - Frogner Park

Godziny otwarcia: Cała doba

Średnia temperatura w październiku: 11°C w dzień

Najwięcej zaoszczędzisz: październik (13,1%)

Bilet lotniczy od: 33 PLN w październiku

Prawdziwa perełka dla wielbicieli sztuki, którzy nie pogardzą spacerami w pięknym miejscu. Frogner Park leży na zaledwie 45 hektarach ziemi, ale jest jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc w Oslo i jednocześnie najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Norwegii (1-2 mln gości rocznie). Częścią parku jest Vigelandsanlegget - największy na świecie park rzeźb stworzonych przez jednego człowieka, Gustava Vigelanda. W parku znalazło się aż 227 grup rzeźbiarskich przedstawiających ludzi i panujące między nimi relacje. W samym centrum tego kompleksu znajduje się kamienna kolumna zbudowana z sylwetek 121 nagich osób. Jedna z nich jest autoportretem samego Vigelanda.

Więcej o: