Ile kosztują wakacje w Szwajcarii z biurem podróży? Last minute już od 1200 zł. Porównaliśmy oferty czterech touroperatorów [PRZEGLĄD]

Szwajcaria to przepiękne krajobrazy, pyszne sery, czekolada, niesamowite miasta i... wysokie ceny. Tak to widzicie? Sprawdziliśmy kilka ofert biur podróży, żeby dowiedzieć się, czy Szwajcaria rzeczywiście jest taka droga, jak ją malują. Mają w swojej ofercie coraz więcej biur podróży w Polsce. Najtańsza wycieczka dostępna jest już za 1200 złotych, różnice w cenach mogą sięgać nawet kilku tysięcy, ale programy i warunki również bardzo się różnią.
JUNGFRAUBAHN/ Fot. Marcus Gyger JUNGFRAUBAHN/ Fot. Marcus Gyger JUNGFRAUBAHN/ Fot. Marcus Gyger

Itaka: Szwajcarska robota i Szwajcaria w miniaturze

Itaka: Szwajcarska robota i Szwajcaria w miniaturze

W ofercie Itaki znajdziemy 2 wycieczki po Szwajcarii.

Szwajcarska robota - cena od 1797 zł od osoby

Trasa: Zurych, Lucerna, Jungfrau, Wodospady Trümmelbach, Interlaken, Berno, Montreux, Zamek Chillon, Genewa, Matterhorn - łącznie ok. 1600 km.

Program: To wycieczka autokarowa. Pierwszego dnia - dojazd. Drugiego zwiedza się Zurych i Lucernę. Kolejny dzień to wycieczka w Alpy Berneńskie i przejazd kolejką Jungfraujoch, wizyta w Pałacu Lodowym i oglądanie wodospadów Trummelbach. Następnego dnia zwiedza się Berno i Montreux oraz Genewę. Kolejny dzień to Zermatt i Matterhorn. Szóstego dnia zaplanowany jest powrót do Polski.

W cenie wyjazdu jest dojazd (autokarem, nie samolotem), noclegi w hotelach dwu- lub trzygwiazdkowych, śniadania, przejazdy, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW.

Na miejscu trzeba się liczyć z kosztem biletu na kolejkę Jungfraujoch (ok. 120 CHF), wjazdu na Matterhorn (ok. 75 CHF) i innymi wstępami (ok. 40 CHF). Plus pozostałe posiłki na trasie.

Pełną ofertę znajdziecie tutaj.

***

Szwajcaria w miniaturze - od 2397 zł za osobę

Trasa: Stein am Rhein, St. Gallen, Zurych, Berno, Interlaken, Jungfrau, St. Moritz, Bernina Express, Melide, Bellinzona, Locarno, Ascona, Merida, Davos, Chur.

Biuro podróży reklamuje wycieczkę słowami: "Niezwykle bogata w piękne widoki wycieczka prowadząca poprzez ośnieżone szczyty Alp do słonecznego, pełnego palm i kolorów Ticino - najbardziej południowego kantonu Szwajcarii, nazywanego "Svizzera italiana". Na trasie są największe atrakcje Szwajcarii, przejazd pociągiem panoramicznym, wizyta w Pałacu Lodowym, rejs statkiem po jeziorze Lugano, miasta o ciekawej architekturze, miejsca z listy UNESCO."

Program: Przejazd autokarem, zwiedzanie średniowiecznego Stein am Rhein, przejazd do St. Gallen. Nocleg w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Następnego dnia zwiedzanie Zurychu i Berna, nocleg w Lucernie. Kolejny dzień to całodzienna wycieczka w Alpy Berneńskie, podobnie jak w poprzedniej ofercie wjeżdża się kolejką na Jungfraujoch i zwiedza Pałac Lodowy. Nocleg zaplanowany jest w St. Moritz.

Następny dzień to przejazd panoramicznym pociągiem Bernina Express do Tirano we włoskiej Lombardii, przejazd do Lugano i rejs po jeziorze Melide. Dzień szósty to przejazd do Bellinzony, zwiedzanie miasta, przejazd do Locarno i wizyta w miejscowości Ascona. Na koniec dnia degustacja lokalnych wyrobów: wina, sera i wędlin. Siódmy dzień to zwiedzanie słonecznego kantonu Ticino i przejazd do Chur, stolicy Gryzonii. Ósmy dzień to powrót do Polski.

W cenie: 5 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 5 śniadań, 5 obiadokolacji, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW.

Dodatkowe koszty: Obowiązkowe opłaty na miejscu to kolejka na Jungfraujoch: ok. 120 CHF, Bernina Express: ok. 45 CHF, wstępy: ok. 40 CHF, rejs po jeziorze Lugano: ok. 15 CHF, degustacja lokalnych wyrobów: ok. 15 CHF.

Pełny opis wycieczki znajdziecie tutaj.

Zobacz też: Zurych w czołówce najlepszych miast do życia [RANKING 2015]

Engelberg/ Fot. Christian Perret/ Switzerland Tourism Engelberg/ Fot. Christian Perret/ Switzerland Tourism Engelberg/ Fot. Christian Perret/ Switzerland Tourism

Logos Tour: Dookoła Szwajcarii

Logos Tour: Dookoła Szwajcarii

Logos Tour proponuje pozornie droższą objazdówkę, ale i w wyższym standardzie. Koszt 8 dni spędzonych w Szwajcarii to 5390 zł.

Program: Na miejsce zabiera Was samolot - przylot do Zurychu. Pierwszego dnia zwiedza się Zurych, następnego dnia ogląda wodospad na Renie, nocleg zaplanowany jest w Davos. Stamtąd przejażdżka pociągiem Glacier Express (291 mostów, 91 tuneli). Trasa kończy się w Zermatt. Następny dzień to zwiedzanie Montreux i Pałacu Chillon nad Jeziorem Genewskim. Kolejny dzień - Lozanna i Berno. Szóstego dnia wyprawa do Grindelwaldu, wioski lodowcowej. Chętni mogą wjechać na Jungfraujoch i zwiedzić Pałac Lodowy. Później tego dnia w programie jest jeszcze zwiedzanie Engelbergu u podnóża lodowca Titlis. W miasteczku znajduje się serowarnia, w programie wycieczki jest pokaz produkcji sera wraz z degustacją. Dzień siódmy to przejazd do Lucerny i zwiedzanie miasta, jeśli pogoda jest ładna także rejs po Jeziorze Czterech Kantonów. Ostatni dzień to znowu Zurych i powrót samolotem do Warszawy.

W cenie: przeloty międzynarodowe, przejazdy komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD/video, barek, WC), przejazd pociągiem Glacier Express, przejazd lokalnym pociągiem na trasie Zermatt - Täsch, 7 noclegów w hotelach 3*, 7 śniadań, kolacja w formie fondue w klasztorze w Engelbergu, pokaz produkcji sera wraz z degustacją w klasztorze w Engelbergu, opieka pilota - przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Dodatkowo zapłacicie za: bilet na wodospad Rheinfall, przejazd kolejką w Vaduz, Pałac Chillon, zwiedzanie Fabryki Czekolady Cailler, wjazd na Jungfraujoch, zwiedzanie klasztoru w Engelbergu i rejs statkiem - w sumie ok. 235 CHF. Dopłaty do 5 kolacji (2-5 i 7 dzień) - 550 PLN i do obiadu w pociągu Glacier Express - 155 PLN. Napoje do obiadu i kolacji również płatne dodatkowo.

Pełny opis oferty znajdziecie tutaj.

Gruyeres/ Fot. Roland Gerth/ Switzerland Tourism Gruyeres/ Fot. Roland Gerth/ Switzerland Tourism Gruyeres/ Fot. Roland Gerth/ Switzerland Tourism

Polka Travel: aż 10 dni i wszystko w cenie

Polka Travel: aż 10 dni i wszystko w cenie

W ofercie biura podróży Polka Travel znajdziecie 10-dniową wycieczkę objazdową w cenie podstawowej - 6350 zł lub rozszerzonej - 8690 zł.

Program: Podróż zaczyna się od lotu do Zurychu i zwiedzania miasta. Następny dzień to góra Pilatus i zwiedzanie Lucerny - z Lucerny płynie się statkiem do Alpnachstad, gdzie przesiada się do kolejki zębatej. Nocleg zaplanowany jest w Lucernie. Kolejnego dnia przejazd pociągiem do St. Moritz, jednego z najsłynniejszych kurortów świata.

Czwartego dnia czeka Was niezapomniana przejażdżka ekspresem lodowcowym (Glacier Express) z St. Moritz do Zermattu. Trasa ma 300 km i z okien pociągu podziwiać można trasę Albula, Chur, Swiss Grand Canyon, przełęcz Oberalp oraz szczyt Matterhornu.

Dzień piąty to wjazd kolejką na Klein Matterhorn i trekking jedną z górskich tras oraz obiad w lokalnej restauracji. Nocleg zaplanowany jest w Interlaken. Szóstego dnia wjeżdżacie na Jungfraujoch, oglądacie pałac lodowy i płyniecie statkiem po jeziorze Thun. Kolejny dzień spędzacie w Bernie, pod wieczór jedziecie do Montreux nad Jeziorem Genewskim.

Następnego dnia zaplanowana jest podróż Pociągiem Czekoladowym do fabryki czekolady i serowarni Gruyeres - w cenie degustacja obu szwajcarskich specjałów. Dziewiąty dzień to zwiedzanie zamku Chillon i wizyta w lokalnych winnicach. Ostatniego dnia zwiedzacie Genewę, na pożegnalny obiad zaplanowano fondue. Tego dnia wracacie do Polski.

Tutaj w cenie wyjazdu zapewnione jest wszytko, można jednak zdecydować się na tańszy bądź droższy pakiet. W Polska Standard macie przeloty, przejazdy pociągami, noclegi, śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenia KL, NNW i bagażu.

W pakiecie Polska Komfort (dodatkowe 1450 zł) są obiady i kolacje, przejazd Pociągiem Czekoladowym wraz z degustacjami.

W pakiecie Polska Lux (należy dodać kolejne 890 zł) macie także przejazdy kolejkami wysokogórskimi w Zermatt, na Jungfraujoch i Pilatus, rejs statkiem w Lucernie i Interlaken oraz bilety wstępów do różnych obiektów zwiedzanych po drodze.

Pełny opis oferty znajdziecie tutaj.

Widok na Matterhorn/ Fot. Christof Sonderegger/ Switzerland Tourism Widok na Matterhorn/ Fot. Christof Sonderegger/ Switzerland Tourism Widok na Matterhorn/ Fot. Christof Sonderegger/ Switzerland Tourism

Rainbow Tours - dwie oferty

Rainbow Tours - dwie oferty

Szwajcaria: Sabaudia - Liechtenstein - Zamożna Helwecja.

W ofercie last minute wycieczkę można wykupić już za 1191 zł.

Trasa: Wodospady Renu i Stein Am Rhein, Zurich, Genewa, fabryka serów, Berno i Lucerna, lodowiec Jungfrau i Chamonix - Mont Blanc, Annecy, Liechtenstein.

Program: Podróż zaczyna się przy wodospadzie na Renie i Stein Am Rhein (przejazd z Polski autokarem, około 1250 km). Po południu zaplanowany jest przejazd do Zurychu i zwiedzanie miasta. Następnego dnia wyruszacie na całodzienną wycieczkę w Alpy Berneńskie - zaczynacie od Interlaken, później Grindelwald i wjazd na Jungfraujoch. Na górze, jak w poprzednich ofertach, można zwiedzić Pałac Lodowy. Chętni (za dopłatą 20 franków) mogą obejrzeć wodospady Trummelbach.

Kolejny dzień to przejazd do Chamonix i wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aquille di Midi (3842 m n.p.m.), szczyt położony u podnóża Mont Blanc. Po drodze do Annecy możliwość wejścia do "Gardzieli rzeki Fier" (dodatkowo płatne ok. 10 EUR). Następnie przejazd na zwiedzanie Annecy. Dla chętnych (za opłatą ok. 14 EUR) godzinny rejs po jeziorze Annecy. Dzień piąty to zwiedzanie Genewy i zamku Chillon. Po drodze do Berna wizyta w Gruyeres. Dla chętnych obiadokolacja z fondue i lampką wina (dodatkowo płatne na miejscu ok. 22 CHF). Dzień szósty spędzacie w Bernie i Lucernie, następnie Liechtenstein i stolica Vaduz. Wieczorem wyjazd do Polski.

W cenie: noclegi w hotelach **, śniadania, przejazdy, ubezpieczenia.

Cena podstawowa nie obejmuje natomiast: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide System, dodatkowych posiłków, taksy turystycznej ok. 13 CHF (płatna w hotelach na miejscu) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie: Szwajcaria - ok. 185 CHF (w tym wjazd na Jungfraujoch) oraz Francja - ok. 70 EUR (w tym wjazd na Aquille di Midi). Imprezy fakultatywne: Szwajcaria - ok. 40 CHF, Francja - ok. 24 EUR. Orientacyjny koszt 1 obiadokolacji ok. 30 CHF (w Szwajcarii) i 25 EUR (we Francji), możliwe do zakupienia na miejscu u pilota, wg informacji w programie.

Pełny opis oferty znajdziecie tutaj.

***

Druga wycieczka to szwajcarskie Grand Tour, wyjazd we wrześniu kosztuje 1769 za osobę, w środku sezonu cena wzrasta do 2070 zł za osobę.

Trasa: Wodospady Renu i Stein Am Rhein, Pilatus - Zermatt, Fabryka czekolady i sera, Heididorf, włoska Bellinzona, promenada nad jeziorem Maggiore, Opactwo St. Gallen

Program: Dojazd autokarem. Pierwszy przystanek: miejscowość St. Gallen w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Następnie przejazd do Neuhausen i Wodospady Renu. Zwiedzanie Stein am Rhein i nocleg w hotelu w okolicy Lucerny. Następnego dnia wjazd na górę Pilatus, a potem Lucerna. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie fabryki sera Emmentaler.

Po południu przyjazd do Fryburga, nocleg w okolicy miasta. Kolejny dzień to wizyta w fabryce czekolady Cailler i miasteczko Gruyeres. Następnie przejazd Riwierą Montreaux w kierunku Vevey. Po drodze zwiedzanie zamku Chillon. Przy ładnej pogodzie możliwość kąpieli w Jeziorze Genewskim. Po południu przyjazd do Vevey i na koniec dnia Alpy Szwajcarskie. Nocleg w okolicy Zermatt.

Piąty dzień to Zermatt i Matterhorn, dla chętnych wjazd na szczyt Gornegrat. Następnie przejazd przez przełęcz Furka, zwiedzanie Bellinzony. Na koniec przejazd do Ascony w kantonie Ticino, włoskiej części kraju, położonej nad malowniczym jeziorem Maggiore. Ostatni dzień to zwiedzanie wioski Maienfeld, znanej z powieści Joanny Spyri "Heidi", chętni mogą przejechać się kolejką linową Saentis. Wreszcie, wizyta w wiosce Appenzell i powrót do Polski.

W cenie: hotele **, śniadania, przejazd autokarem, ubezpieczenia.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, dodatkowych posiłków, taksy turystycznej ok. 13 CHF oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie: 170 CHF: orientacyjny koszt 1 obiadokolacji ok. 30 CHF (w Szwajcarii), możliwe do zakupienia na miejscu u pilota, wg informacji w programie. Orientacyjny koszt atrakcji fakultatywnych (kolacja z lokalnym winem, kolejka Gornergrat, kolejka Saentis): 162 CHF.

Pełny opis oferty znajdziecie tutaj.

Więcej o: