Najpopularniejsze miasta na Walentynki. Ceny podróży i pobytu [SKYSCANNER]

Skyscanner sprawdził, które miasta najczęściej wybierają zakochani. Pierwsze miejsca zajęły Paryż i Rzym, ale w zestawieniu są też mniej oczywiste kierunki, jak chociażby Londyn i Dublin. Dużą popularnością w Walentynki cieszy się także Amsterdam. Zobaczcie, ile kosztuje weekendowy wypad do tych miast w Walentynki i jakie atrakcje znajdziecie już na miejscu.
Paryż/ Fot. Shutterstock Paryż/ Fot. Shutterstock Paryż/ Fot. Shutterstock

Paryż. Walentynki

Paryż. Walentynki

Paryż to miasto zakochanych - w zeszłym roku pisaliśmy nawet o tym, jak nadmiar uczuć nadwyrężył most artystów, na którym symbolicznie wiesza się kłódki miłości.  Stolica Francji to także miasto świateł, więc aura ogólnie sprzyja. Pary będą miały wiele atrakcji do wyboru: od romantycznych spacerów po dzielnicy łacińskiej, przez wycieczkę na wzgórze Montmartre, po wieczory z francuskim winem w jednej z paryskich restauracji.

Za bilet lotniczy do Paryża - na lotnisko Charlesa de Gaulle'a - dla jednej osoby zapłacimy 722 złote (wylot z Katowic), 749 złotych (wylot z Krakowa) lub 843 złote (wylot z Warszawy).

Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Paryżu zapłacimy od 425 złotych wzwyż.

Londyn. Londyn. Londyn/ Fot. Shutterstock

Londyn. Walentynki

Londyn. Walentynki

Drugie najbardziej popularne miasto na romantyczny walentynkowy wyjazd to Londyn. I choć z pogodą może być różnie, zakochani nie powinni się nudzić. Można udać się do Notting Hill i innych miejsc znanych z komedii romantycznych, przespacerować się po jednym z wielu parków i przysiąść na słynnym Trafalgar Square.

Londyn to także doskonały wybór dla tych, którzy chcą poszaleć. Wieczorem można pójść na imprezę do jednego z wielu doskonałych klubów muzycznych, zajrzeć do pubu, czy zamówić jedzenie w dobrej restauracji.

Za bilet lotniczy do Londynu - na lotnisko Heathrow - zapłacimy 876 złotych (wylot z Warszawy), 884 złote (wylot z Gdańska) lub 918 złotych (wylot z Poznania).

Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Londynie zapłacimy od 570 złotych wzwyż.

Amsterdam/ Fot. Shutterstock Amsterdam/ Fot. Shutterstock Amsterdam/ Fot. Shutterstock

Amsterdam. Walentynki

Amsterdam. Walentynki

Weekendową wyprawę do Amsterdamu można zacząć od Placu Dam, wokół którego znajdziemy Pałac Królewski i gabinet figur woskowych - Madame Tussaud.

Wieczorem można się natomiast udać do słynnej Dzielnicy Czerwonych Latarni, zajrzeć do muzeum seksu albo skorzystać z oferty jednego z coffee shopów. Atmosferze sprzyjają także amsterdamskie kanały. W mieście jest ich ponad sześćset i pływają po nich statki oferujące rejsy turystyczne.

Za bilet lotniczy do Amsterdamu - na lotnisko Schiphol - zapłacimy 692 złote (wylot z Warszawy), 753 złote (wylot z Gdańska) lub 779 złotych (wylot z Katowic).

Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Amsterdamie zapłacimy od 491 złotych wzwyż.

Dublin/ Fot. Shutterstock Dublin/ Fot. Shutterstock Dublin/ Fot. Shutterstock

Dublin. Walentynki

Dublin. Walentynki

Dublin to ciekawy wybór, nie tylko dla zakochanych. Zadowolą się nim miłośnicy kultury, długich spacerów i...piwa.

Spacery zacznijcie od Phoenix Park, prawdopodobnie największym parku miejskim Europy. Wielbiciele kultury powinni natomiast odwiedzić Trinity College, mury którego opuszczali między innymi Oscar Wilde i Samuel Beckett. Wieczorem zaś udajcie się do jednego z 700 pubów, w których bawić można się do rana.

Za bilet lotniczy do Dublina zapłacimy 494 złote (wylot z Gdańska), 597 złotych (wylot z Warszawy) lub 598 złotych (wylot z Wrocławia).

Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Dublinie zapłacimy od 677 złotych wzwyż.

Rzym/ Fot. Shutterstock Rzym/ Fot. Shutterstock Rzym/ Fot. Shutterstock

Rzym. Walentynki

Rzym. Walentynki

Wieczne miasto, włoski temperament, a także pogoda będą sprzyjać miłosnym uniesieniom. Wśród wielu atrakcji Rzymu znajdziemy słynną fontannę di Trevi, uwiecznioną przez Federico Felliniego w filmie La Dolce Vita.

Przejść można się również na Piazza di Spagna, na którym znajdują się najszersze i najdłuższe schody w Europie (Schody Hiszpańskie). Odwiedźcie Caffe Greco, gdzie bywał sam Casanova. Możecie także wybrać się na romantyczny rejs po Tybrze. Wieczór zakończcie w jednej z lokalnych restauracji na Zatybrzu, najstarszej dzielnicy miasta, którą zamieszkuje rzymska bohema.

Za bilet lotniczy do Rzymu - na lotnisko Fiumicino - zapłacimy 617 złotych (wylot z Warszawy) lub 985 złotych (wylot z Krakowa lub Gdańska).

Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Rzymie zapłacimy od 238 złotych wzwyż.

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Walentynki - parę przydatnych rad

Walentynki - parę przydatnych rad

Przed kupieniem biletów lotniczych warto sprawdzić, czy w pobliżu wybranego miasta nie znajduje się inne, mniejsze lotnisko. Wybierając je jako cel podróży, często jesteśmy w stanie zaoszczędzić.

Wyszukiwarka Skyscanner przygotowała także niespodziankę dla tych, którzy nie mają pary na dzień św. Walentego. Na stronie internetowej Skyscannera znaleźć można listę siedmiu najlepszych miejsc na świecie dla singli - z przekory można się do nich udać właśnie w Walentynki.

Więcej o: