15 sierpnia w zupełnie innym wydaniu. Trzy pomysły na długi weekend w sierpniu 2014 [POLECA KAYAK]

W tym roku 15 sierpnia wypada w piątek. Idealnie, nie trzeba brać urlopu, żeby pojechać bliżej lub dalej i odpocząć od codziennych obowiązków. W Europie, podobnie jak w Polsce, są miejsca, gdzie 15 sierpnia jest dniem szczególnym. Jeżeli jeszcze nie masz planów, zobacz gdzie ciekawie będzie spędzić ten dzień. Przy okazji przypatrujemy się dokąd Polacy najchętniej wybierają się na sierpniowy weekend.
Amsterdam/ Fot. Shutterstock Amsterdam/ Fot. Shutterstock Amsterdam/ Fot. Shutterstock

Gdzie na weekend sierpniowy?

Gdzie na weekend siepniowy?

City break w europejskich stolicach - właśnie taką formę wypoczynku podczas sierpniowego długiego weekendu zaplanowała większość polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl. Jak pokazują statystyki KAYAK.pl, niektórzy zaplanowali swój wyjazd dużo wcześniej. Wielu Polaków korzystających z serwisu zaczęło myśleć o wyjeździe już w maju. Ci trochę mniej zorganizowani szukali połączeń oraz noclegów dopiero w czerwcu i lipcu.

Do najpopularniejszych kierunków należały przede wszystkim stolice europejskie, takie jak Londyn, Paryż, Barcelona, Praga, Rzym, Lizbona czy Amsterdam. Wysoko uplasowały się też dwa polskie miasta - Warszawa i Gdańsk - oraz Nowy Jork. A jakie były ceny? Przeloty na zagranicznych trasach drożały z każdym miesiącem. Kupując w maju bilety lotnicze na sierpniową wycieczkę do Londynu trzeba było liczyć się z wydatkiem ok. 475 zł. Miesiąc później średnia cena wynosiła już ok. 522 zł, a w lipcu nawet ponad 700 zł.

Porównywarka ofert turystycznych KAYAK.pl sprawdziła również, gdzie i za ile mogą ciekawie spędzić długi weekend ci, którzy dopiero zaczynają jego planowanie. Oto nasze kierunki last-minute:

Gdańsk/ Fot. ShutterstockGdańsk/ Fot. Shutterstock

Ferragosto w Avellino, Campania/ Fot. CC BY 2.0/ Chiara Marra Ferragosto w Avellino, Campania/ Fot. CC BY 2.0/ Chiara Marra Ferragosto w Avellino, Campania/ Fot. CC BY 2.0/ Chiara Marra

Buon Ferragosto!

Buon Ferragosto!

15 sierpnia to również wyjątkowy dzień dla Włochów. Tego dnia wszyscy wyruszają za miasto, odpoczywać z okazji Ferragosto. Święto, tym razem o korzeniach pogańskich, obchodzone było dawniej we wrześniu na zakończenie zbiorów. W ciągu dnia większość Włochów spędza czas na plażach, tradycyjnie oblewając się wodą. Wieczorami, wśród ogólnej radości ogląda pokazy fajerwerków, a następnie udaje się do barów i pubów, które otwarte są do bardzo późnych godzin nocnych. Wszystkim tym, którzy chcieliby się dołączyć do włoskiego świętowania, KAYAK.pl poleca wyjazd do Bari, miasta położnego nad samym Adriatykiem. Według wyszukiwań KAYAK.pl, przelot z Warszawy (wylot 14.08, powrót 17.08) to wydatek ok. 1100 zł za bilety w dwie strony dla jednej osoby. Ceny za noc w jednym z dwugwiazdkowych hoteli (pokój dla dwóch osób) zaczynają się od ok. 210 zł**.

Impreza na plaży z okazcji Ferragosto/ Fot. CC BY 2.0/ Nicola Delfino/ Flickr.comImpreza na plaży z okazcji Ferragosto/ Fot. CC BY 2.0/ Nicola Delfino/ Flickr.com

Basilica de Nuestra Senora de la Candelaria/ Fot.CC BY-SA 3.0/ Diego Delsa/ Wikimedia Commons Basilica de Nuestra Senora de la Candelaria/ Fot.CC BY-SA 3.0/ Diego Delsa/ Wikimedia Commons Basilica de Nuestra Senora de la Candelaria/ Fot.CC BY-SA 3.0/ Diego Delsa/ Wikimedia Commons

Świętowanie na Wyspach Kanaryjskich

Świętowanie na Wyspach Kanaryjskich

Tym, którzy mogą pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek i chcą połączyć przedłużony weekend z kilkudniowym urlopem, KAYAK.pl poleca wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie. A dokładniej na Teneryfę do miasteczka Candelaria, głównego centrum pielgrzymkowego położonego tuż nad oceanem. Właśnie tu znajduje się bazylika Matki Boskiej z Candelarii (Basilica de Nuestra Seńora de Candelaria), a uroczystości 15 sierpnia przyciągają rokrocznie tłumy pielgrzymów z całego świata. Według wyszukiwań KAYAK.pl, wylatując na Teneryfę z Warszawy w poniedziałek 11 sierpnia (powrót 18 sierpnia), za bilety w dwie strony dla jednej osoby trzeba zapłacić ok. 2700 zł. Pokój dla dwóch osób w dwugwiazdkowym hotelu można zarezerwować już od ok. 140 zł**.

Miasteczko Garachico na Teneryfie/ Fot. ShutterstockMiasteczko Garachico na Teneryfie/ Fot. Shutterstock

Jezioro Worth/ Fot. Domena publiczna/ SPZsolt/ pixabay.com Jezioro Worth/ Fot. Domena publiczna/ SPZsolt/ pixabay.com Jezioro Worth/ Fot. Domena publiczna/ SPZsolt/ pixabay.com

Procesja na statku po jeziorze

Procesja na statku po jeziorze

Jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych związanych z obchodami uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czeka również na odwiedzających w tym czasie Klagenfurt oraz inne miejscowości położone wokół jeziora Wörth w Austrii. Ich mieszkańcy co roku organizują bowiem procesję na statku po jeziorze. Dodatkowo w niektórych z miasteczek na wodzie układa się "świetlne krzyże", które witają uczestników obchodów. Według wyszukiwań KAYAK.pl, do Klagenfurtu polecieć można za ok.1600 PLN (wylot 14.08, powrót 17.08). Noc w dwuosobowym pokoju w jednym z trzy- lub czterogwiazdkowych hoteli sieciowych to wydatek rzędu ok. 400 zł**.

Jezioro Worth/ Fot. CC BY- SA 3.0/ Johann Jaritz/ Wikimedia CommonsJezioro Worth/ Fot. CC BY- SA 3.0/ Johann Jaritz/ Wikimedia Commons

*Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań polskich użytkowników porównywarki KAYAK.pl (marzec-lipiec 2014 r.).

**Ceny przelotów oraz noclegów podane zostały zgodnie z wyszukiwaniami KAYAK.pl z 25 lipca 2014 r.; ceny mogą ulec zmianie lub być niedostępne.

Więcej o: