Wczasy zimą i latem: 10 najlepszych ofert w biurach podróży [ITAKA, TUI, NECKERMANN, RAINBOW TOURS]

Touroperatorzy stają na głowie, żeby uprzyjemnić klientom pobyt w egzotycznych miejscach pod swoimi skrzydłami. Które biuro podróży ma najlepszą ofertę zimową i letnią? Przejrzeliśmy kilkaset stron biurowych katalogów, wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych.
USA Wielki Kanion / shutterstock USA Wielki Kanion / shutterstock USA Wielki Kanion / shutterstock

Gorąco i daleko z TUI: USA [OFERTA LETNIA]

11-dniowa wycieczka objazdowa po USA

Cena: 4180 zł/os (lipiec, wrzesień) lub 4380 zł/os (sierpień)

W katalogu TUI na lato 2014 znalazło się kilka ciekawych dalekich wycieczek m.in. do Stanów Zjednoczonych, Rosji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Weźmy za przykład USA: w cenę 4180 zł został wliczony 11-dniowy pobyt w zachodnich Stanach z noclegami, ta opcja nie obejmuje przelotów. Start w San Francisco, gdzie odbierze was przewodnik, zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych w San Francisco, Las Vegas i Los Angeles, skąd trzeba sobie zabukować wylot. Plan zwiedzania jest ambitny, bo na trasie leżą m.in. oddalone od siebie o 350 kilometrów Las Vegas i Wielki Kanion, a drogę tam i z powrotem wraz ze zwiedzaniem Kanionu trzeba pokonać w ciągu jednego dnia. Z TUI zobaczycie jeszcze Park Narodowy Yosemite, pustynię Mojave, a z ciekawszych opcji wycieczek fakultatywnych możecie pojechać do San Diego lub Parku Narodowego Zion, który osobiście gorąco polecam, choć znam go z trochę innej strony.

Kenia Mombasa Kenia Mombasa Fot. Shutterstock

TUI: Kenia [OFERTA ZIMOWA]

7-dniowy pobyt w Kenii

Cena: od 2697 zł/os

W zimowej ofercie TUI First Minute, której zaletą jest niższa cena, pod warunkiem, że wykupimy wczasy z dużym wyprzedzeniem, mamy cztery kierunki bliskie, od 1074 zł za osobę w przypadku Bułgarii, i osiem dalekich za minimum 2697 zł od osoby (do Kenii). W Afryce TUI tradycyjnie stacjonuje w pobliżu Mombasy, klienci zostają zakwaterowani w typowo hotelowej dzielnicy miasta (13 km od centrum), przy pięknej białej Bamburi Beach, poza którą chyba nic już nie jest nikomu potrzebne do szczęścia. Trzygwiazdkowy hotel leży w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Mombasa, drugie największe miasto Kenii, jest wymarzonym kierunkiem na leniwe, upalne wakacje zimą, a ponieważ kenijskie perełki turystyczne takie, jak jezioro Turkana i park Masai Mara leżą 500 km stąd, aktywność fizyczna turystów ogranicza się do nurkowania w podmorskich safari.

Side to modny kurort w Turcji Side to modny kurort w Turcji Turcja Side / shutterstock

TUI rodzinnie w Turcji [OFERTA LETNIA]

Cena: 3582 zł

Do 31 grudnia TUI wyprzedaje rodzinne wczasy na lato nawet z 30-procentową zniżką, przy niektórych wycieczkach operator gwarantuje całkowitą opłatę za dziecko w wysokości 600 zł. TUI proponuje rodzinom bardzo klasyczną ofertę: dużo Turcji, Grecji i Hiszpanii, za to mało Portugalii. Decydując się już dziś na wczasy na Riwierze Tureckiej np. w kwietniu, zapłacimy 3582 zł od osoby za siedmiodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu przy piaszczystej plaży w Side. Luksusowy ośrodek gwarantuje rodzicom standardowy dziecięcy asortyment: brodziki w basenach, odpowiednio przystosowane krzesła w jadalni i zajęcia z animatorami.

Austria narty: Hintertux / shutterstock Austria narty: Hintertux / shutterstock Austria narty: Hintertux / shutterstock

Narty z Neckermannem [OFERTA ZIMOWA]

Cena: od 144 zł/os/dzień w przypadku Austrii

Z bardzo szeroką ofertą do narciarzy i snowboardzistów wychodzi Neckermann: w katalogu pojawiło się siedem bliskich kierunków doskonały na zimę na deskach. Największy wybór dotyczy Austrii, Neckermann może się pochwalić organizacją wypadów w rejon każdego austriackiego lodowca. Za 140 zł od osoby można sobie zafundować jeden dzień pobytu z biurem w dolinie rzeki Ziller (Zillertal), gdzie znajduje się 6 ośrodków narciarskich w pobliżu lodowca Hintertux. Przytulny, kameralny trzygwiazdkowy pensjonat leży w odległości 400 metrów od stoku. Oferta nie obejmuje dojazdu i pełnego wyżywienia (tylko śniadanie) i dotyczy akurat 14 grudnia.

Egzotyka w Neckermannie [OFERTA LETNIA]

12-dniowa wycieczka objazdowa po Wietnamie

Cena: od 6,9 tys. zł

Nowością w katalogu Neckermanna są Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Wietnam, Kambodża i Bali. Wraz z pozostałymi dalekimi kierunkami touroperator ma nam do zaoferowania aż 21 egzotycznych miejsc w różnych wariantach. Na przykład do Wietnamu możemy polecieć tylko na plażę albo na dwutygodniowe zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Ceny za osobę za dwunastodniowy urlop w tym drugim przypadku zaczynają się od 6,9 tys. zł, wliczone są w nią koszty przelotu z Polski i na miejsce wraz z powrotem, przejazdów i przelotów lokalnych oraz usługi przewodnika. Wypad zapowiada się bardzo interesująco, obejmuje wycieczki rowerowe i rejsy łodziami m.in. po jednej z najpiękniejszych wietnamskich zatok - Ha Long, zwaną Zatoką Smoka, poza tym zwiedzanie Hanoi i Hoi An. Zakwaterowanie w eleganckich hotelach (połowa pobytu pod czterema gwiazdkami przy samej plaży), jeden nocleg na łodzi. Istnieje też trzecia opcja wycieczki po Indochinach: Wietnam + Kambodża, koszt 13-dniowego urlopu jest w tym przypadku jeszcze niższy: 6,499 zł/os.

Kaukaz Gruzja. Wardzia / shutterstock
Kaukaz Gruzja. Wardzia / shutterstock Kaukaz Gruzja. Wardzia / shutterstock

Gruzja z Rainbow Tours [OFERTA LETNIA]

Gruzja z Rainbow Tours [OFERTA LETNIA]

Do 31 grudnia trwają promocje na letnie wycieczki First Minute w Rainbow Tours, w ofercie biura pojawiły się m.in. Gruzja i Armenia za 3199 zł od osoby. Wycieczka objazdowa pod hasłem "Ormiański Świat" dotyczy ośmiu dni pobytu w Gruzji i sąsiedniej Armenii na początku czerwca, opcjonalnie można sobie wykupić 2 tygodnie na Kaukazie za 4940 zł. Zakwaterowanie w Gruzji i Armenii w hotelach trzygwiazdkowych, wylot z Katowic, Poznania i Warszawy z metą w nadmorskim kurorcie Batumi. Trasa zahacza o wszystkie kultowe miejsca w gruzińskiej części Kaukazu: słynne wykute w skałach klasztory, m.in. Upliscyche i Wardzię, Macchetę, Tbilisi oraz Gori, gdzie urodził się Stalin.

Sri Lanka Dreamlinerem bez przesiadki [OFERTA ZIMOWA]

Sri Lanka Dreamlinerem bez przesiadki [OFERTA ZIMOWA]

Cena: 3999 zł

Rainbow Tours proponuje również bardzo wygodną opcję podróży do Azji: przelot na Sri Lankę i powrót do Polski Dreamlinerem bez przesiadki. Jeszcze w grudniu klienci mają do wyboru podróże last minute za 4 i 5 tys. zł, najtańsza opcja, "Smak herbaty z cynamonem", kosztuje 3999 zł i obejmuje 16 dni zwiedzania w połowie miesiąca wraz z wypoczynkiem (pół na pół). W części aktywnej touroperator gwarantuje m.in. spotkanie ze słoniami w sierocińcu w Pinnawali, rafting po rzece Kelani, zwiedzanie ruin pałacu Sigirija i wizytę w dwóch malowniczych parkach narodowych: Yala i Minneriya, ostatni tydzień turyści spędzają na zachodnim wybrzeżu wyspy.

Chorwacja Lumbarda / shutterstock Chorwacja Lumbarda / shutterstock Chorwacja Lumbarda / shutterstock

Chorwacja z Itaką [OFERTA LETNIA]

Cena: 1471 zł

Do 3 stycznia trwa wyprzedaż letnich wczasów w Itace. Przy niektórych ofertach touroperator gwarantuje 39% zniżki, promocja obejmuje też nowe kierunki m.in. Santorini, Apulię i Sozopol. Polaków, którzy w tym roku tłumnie odwiedzili Chorwację, pewnie zainteresuje opcja wypoczynkowa w Dalmacji. Cena w wysokości 1471 zł od osoby za ośmiodniowy pobyt w Lumbardzie na Korculi rzeczywiście jest atrakcyjna, ale w grę wchodzi bardzo odległy termin: przełom września i października. Nie zostało w nią wliczone wyżywienie, a hotel, informuje Itaka, jest skromny, lecz zadbany, z okien niektórych pokoi widać morze. Biuro ma do zaproponowania swoim klientom ponad 1000 letnich wycieczek w ofercie first minute, najtaniej prezentuje się Bułgaria, Grecja już od 1400 zł za osobę, Turcja od 1,500 zł.

Turcja Erzurum / shutterstock Turcja Erzurum / shutterstock Turcja Erzurum / shutterstock

Narciarska Itaka [OFERTA ZIMOWA]

Cena: 2790 zł

Tym, czego nie znajdziemy u Neckermanna, a co posiada Itaka, jest narciarska oferta w Turcji. Chodzi oczywiście o okolice Erzurum u podnóża Gór Pontyjskich na wschodzie kraju, ulubiony zimowy kierunek touroperatorów w ciepłych krajach, jeżeli chodzi o narciarzy i snowboardzistów. Wraz z pobliskimi Palandoken i Konakli, miasto jest narciarską perełką kraju. Drobny i suchy śnieg utrzymuje się w całym regionie przez ponad sto dni w roku, sezon zaczyna się w grudniu i kończy w połowie maja. Tylko w Palandoken znajdują się 22 trasy narciarskie, a stoki leżą na wysokości od 2,2 do 3,1 tys. metrów n.p.m. Cena tygodniowej wycieczki do Palandoken w grudniu, pod warunkiem, że zdecydujemy się na wylot z Katowic, wraz z przelotami, zakwaterowaniem i opieką rezydenta wynosi 2790 zł od osoby. Zakwaterowanie w hotelu pięciogwiazdkowym. Pobyt na tych samych warunkach w Erzurum jest o 200 zł tańszy.

Mauritius Mauritius Fot. Shutterstock

8 dni na Mauritiusie z Itaką [OFERTA ZIMOWA]

Cena: 8790 zł

Nowością Itaki w katalogu z egzotycznymi ofertami jest słoneczny Mauritius, gdzie średnia temperatura powietrza przeważnie nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. W styczniu, lutym i marcu wycieczkę kupimy o 2 tys. taniej w porównaniu z grudniem - za 8790 zł od osoby (jeżeli chodzi np. o wschodni Mauritius). Operator gwarantuje zakwaterowanie w hotelach na wschodnim, północnym (najbardziej turystycznym) i północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Ceny różnią się w zależności od miejsca pobytu, najmniej zapłacisz w Zatoce Żółwiej na północnym zachodzie - nawet 6990 zł od osoby za ośmiodniowy urlop. W cenę Itaka nie wlicza wycieczek fakultatywnych po całej wyspie, których koszt mieści się w granicach stu euro, w najdroższe, czyli rejsy katamaranami połączone z obserwacją delfinów, wliczone są posiłki i biletu wstępu.

Więcej o: