Kąpiel w takim miejscu to marzenie! Najpiękniejsze naturalne kąpieliska na świecie

Gorące źródła na lodowatej rzece, basen pod wodospadem, plaża z pingwinami - te miejsca to prawdziwy raj dla miłośników kąpieli w egzotycznym miejscu i "na dziko". Naturalne kąpieliska na świecie, które niejednego turystę wprawią w zachwyt.
Flickr.com/CC/Fot. Funkjoker - BoillingRiver Trail w Yellowstone Flickr.com/CC/Fot. Funkjoker - BoillingRiver Trail w Yellowstone Flickr.com/CC/Fot. Funkjoker - BoillingRiver Trail w Yellowstone

YELLOWSTONE - BOILING RIVER [USA]

YELLOWSTONE - BOILING RIVER [USA]

W rzeczywistości Boiling River nie jest rzeką. To gorące źródła, które powstały w korycie lodowatej rzeki Gardner River w Parku Narodowym Yellowstone. Ten fenomen regularnie przyciąga turystów, którzy zamiast przyglądać mu się z drewnianej kładki, tak jak gdzie indziej w Yellowstone, mogą włożyć strój kąpielowy i wskoczyć do wody. Rzeka jest płytka i kamienista, a więc lepiej wyposażyć się w klapki. Boiling River znajduje się w pobliżu gorących źródeł Mammoth Hot Springs przy północnym wejściu do parku.

Pont du Gard - Saragoldsmith/CC/Flickr.com Pont du Gard - Saragoldsmith/CC/Flickr.com Pont du Gard - Saragoldsmith/CC/Flickr.com

FRANCJA - AKWEDUKT PONT DU GARD

FRANCJA - AKWEDUKT PONT DU GARD

Zachowany w prawie nienaruszonym stanie starożytny akwedukt na rzece Gard we Francji pozostawili po sobie jeszcze Rzymianie. Ma on około 50 metrów wysokości i liczy ponad dwa tysiące lat. W pobliżu mostu znajdują się plaże i kąpielisko, po Gard można pływać też kajakami. Zabrania się tylko zbliżania do monumentalnych arkad, ponieważ w tym miejscu na rzece powstają prądy wirowe. Kąpielisko jest bezpłatne, ale turyści narzekają na cenę parkingu przy Pont du Gard, która wynosi ok. 20 euro.

Szwajcaria - Lungern/shutterstock Szwajcaria - Lungern/shutterstock Szwajcaria - Lungern/shutterstock

SZWAJCARIA - JEZIORO LUNGERN

SZWAJCARIA - JEZIORO LUNGERN

Wciśnięte między Alpy w kantonie Obwalden, Lungern to jedno z najczystszych jezior na świecie. Woda ma lekko zielonkawy kolor, jednak jest tak krystalicznie czysta, że nadaje się nawet do picia. Lungern jest rajem dla wędkarzy i plażowiczów, którzy swobodnie mogą się w nim wykąpać. Powstała tu nawet zjeżdżalnia wodna.

David McKelvey/flickr.com/CC - Delta Mekongu David McKelvey/flickr.com/CC - Delta Mekongu David McKelvey/flickr.com/CC - Delta Mekongu

WIETNAM - DELTA MEKONGU

WIETNAM - DELTA MEKONGU

Druga największa delta na świecie, stanowi ujście Mekongu do Morza Południowochińskiego. Ponieważ tutejsze warunki klimatyczne doskonale sprzyjają rolnictwu, nazywa się ją też "południowym spichlerzem Wietnamu". W delcie Mekongu produkuje się rocznie około 16 milionów ton ryżu. Choć błotnista, a przez to mętna rzeka swoim kolorem zachęca raczej do rejsów łódką niż kąpieli, w obrębie delty są takie miejsca, które spokojnie mogą posłużyć za kąpieliska. Warto ich poszukać np. w rejonie wioski Hoa Ninh (dystrykt Long Ho).

Wategos Beach/shutterstock Wategos Beach/shutterstock Wategos Beach/shutterstock

BYRON BAY - WATEGOS BEACH [AUSTRALIA]

BYRON BAY - WATEGOS BEACH [AUSTRALIA]

Byron Bay to miasteczko w Nowej Południowej Walii na wschodnim krańcu Australii, słynie z niesamowitych szerokich plaż, które są rajem dla surferów. Jednym z takich miejsc jest Wategos Beach, trochę spokojniejsza i bardziej kameralna plaża niż pobliska Tallow Beach.

Pingwiny Afrykańskie na Boulders Beach/shutterstock Pingwiny Afrykańskie na Boulders Beach/shutterstock Pingwiny Afrykańskie na Boulders Beach/shutterstock

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI - BOULDERS

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI - BOULDERS

Plaża Boulders Beach leży w granicach Parku Narodowego Góry Stołowej niedaleko Kapsztadu. Jest zaciszna i pełna małych zatok, które wrzynają się między granitowe głazy - stąd jej nazwa "Plaża Głazów". To nie jedyny jej naturalny urok. W 1982 roku zamieszkały tu Pingwiny Afrykańskie, które stały się prawdziwym hitem wśród turystów. Z dwóch par, jakie pojawiły się na plaży trzy dekady temu, powstała później kolonia licząca około 3 tysięcy osobników.

Kuang Si - Laos/flickr.com/ shersha Kuang Si - Laos/flickr.com/ shersha Kuang Si - Laos/flickr.com/ shersha

LAOS - WODOSPAD KUANG SI

LAOS - WODOSPAD KUANG SI

20 kilometrów za Luang Prabang w Laosie znajduje się złożony z kilku kaskad wodospad Kuang Si. Zarówno w basenie u jego podnóża, jak i w paru innych miejscach w tym rejonie, powstały turystyczne kąpieliska. A raczej sami turyści postanowili wykorzystać naturalne walory regionu i zaczęli wskakiwać do każdego turkusowego oczka wodnego, które nadaje się do kąpieli. Według mieszkańców tych okolic ten fakt miał się stać powodem zawalenia w 2003 roku potężnego fragmentu progu skalnego. I choć wapienna formacja runęła pod swoim ciężarem, miejscowi twierdzą, że wody Kuang Si są siedzibą duchów, których pamięć bezczeszczą turyści.

Skradinski buk/shutterstock Skradinski buk/shutterstock Skradinski buk/shutterstock

CHORWACJA - PARK NARODOWY KRK

CHORWACJA - PARK NARODOWY KRK

Granice Parku Narodowego Krka obejmują wodospady w środkowym i dolnym biegu dalmatyńskiej rzeki Krka. Nawet jeżeli park nie jest tak spektakularny jak ten, który chroni Jeziora Plitwickie, ma coś, co go wyróżnia, a mianowicie kąpielisko. Do kąpieli turystom służy basen u podnóża jednego z największych wodospadów o nazwie Skradinski buk. Woda jest tu krystalicznie czysta, za to dno - kamieniste, bez butów lepiej nie ryzykować.

pAMUKKALE tURCJA/SHUTTERSTOCK pAMUKKALE tURCJA/SHUTTERSTOCK pAMUKKALE tURCJA/SHUTTERSTOCK

TURCJA - PAMUKKALE

TURCJA - PAMUKKALE

Pamukkale dosłownie oznacza Bawełniana Twierdzę. Bardziej jednak przypomina wzgórze pokryte lodem. W rzeczywistości są to białe tarasy wapienne wypełnione ciepłą wodą, które obecnie służą turystom za kąpieliska. Baseny mieszczą się na zboczach góry Cokelez, gdzie powstały ok. 14 tysięcy lat temu, wskutek wytrącania się węglanu wapnia z wody.